Rodziny wielodzietne mogą mieć 50-proc. upusty
Przeczytaj oryginalny post blogu
24-08-2012
18:11
Redaktor

RZESZÓW. Radni PiS walczą o wprowadzenie karty zniżkowej dla rodzin wielodzietnych. Decyzja w rękach władz miasta.

- Chcemy wprowadzić w Rzeszowie “Rzeszowską Kartę Rodziny Wielodzietnej 3+”, która uprawniałaby rodziny posiadające przynajmniej trójkę dzieci do skorzystania z 50. proc. rabatów na bilety do ośrodków miejskich…

25-08-2012
12:48
kasia

bardzo dobry pomysł

26-08-2012
10:51
borjan

pomysł może i dobry w założeniu ,ale jak tak czasem patrze na niektóre rodziny w swojej miejscowości ,które objęte sa pomoca np MOPSu to człowieka szlak trafia .Bo wyprawka do szkoły dziciom sie należy ,pomoc w zakupie opału na zimę też . dodatkowo caritac też im pomaga ,dostają tez dofinansowanie z MOPSu ,dzieci jedza w szkole za darmo posiłki .Wszystko OK bo pomoc się należy ,ale z drugiej strony patrząc to te dzieci maja najnowsze modele telefonów ,rodziców stać na papierosy i piwo ,a na dodatek dzieciaki opychaja sie chipsami i innymi pierdołami .To więc tak ma wyglądac pomoc ????? Czasem wiele rodzin ledwie wiąże koniec z końcem bez dodatkowej pomocy a takie rodziny uczy sie gnojarstwa ??? I jeszcze dofinansujcie im dopłatę do prądu i dajcie darmowe bilety MPK .Niech wiedzą że im sie należy ….Chory kraj

26-08-2012
15:08
rzeszowiak

Dobra inicjatywa, tylko aby do zniżek na kulturalia koniecznie doszły na bilety autobusowe, każdy z takiej rodziny powinien mieć wyrobiony odpowiedni dokument na podstawie którego mógłby ustosunkować sie do zniżek.
do P. Eweliny N. – "Rodziny potrzebują wsparcia finansowego, a nie niepotrzebnych inwestycji."
Zapewne wg Pani fontanna jest niepotrzebna ? a gdzie na wolnym powietrzu można fajnie spędzić obecnie czas, taka fontanna a w zasadzie kompleks wielu małych fontann wraz z główną dużą będzie wspaniałym miejscem na spędzenie miło wolnego czasu. Grill lub odpoczynek w parku stało sie dawno nudne musi być coś nietuzinkowego co przyciągnie również turystę.

27-08-2012
07:33
wels5

A ja myślę, że będzie to doskonałe miejsce do nadużyć.

27-08-2012
10:33
xyz

Na pewno nie przejdzie, bo to pomysł PiS-u… :-(

27-08-2012
19:31
marian

Zawsze w takich przypadkach powinno brać się pod uwagę kryterium dochodowe. Inaczej nawet ci którzy tego nie potrzebują gdyż mają wysokie dochody będą z tego korzystać. A to już marnowanie pieniędzy.

03-09-2012
19:32
mila

Przy 3 nawet jak się ma wysokie dochody to liczy się każdy grosz.
Tą trójkę trzeba wykarmić, ubrać wychować na ludzi i pomóc w starcie w przyszłości.
Zresztą dzisiaj są dochody, jutro może ich nie być- przy 3 trzeba oszczędzać zawsze.
Zniżka może przesądzić o tym czy pójdę z dzieckiem do muzeum lub inne ciekawe miejsce czy po prostu na plac zabaw.
Żeby pójść na godzinę na basen w Rzeszowie /choć te baseny mamy naprawdę niespecjalne/ z 3 dzieci muszę zapłacić 23 złote /przy tylko jednej osobie dorosłej/.
Raz w miesiącu przez rok to już prawie 280 zł I tak samo jest z wyjściami do muzeów, o kinie czy filharmonii nie wspominając. Zniżka pozwoliła by mi po prostu częściej odwiedzać takie miejsca.
A jeśli boicie się pomagać patologii /sorry ale mam wrażenie, że także moje grzeczne, śliczne dzieci są tak postrzegane tylko dlatego że jest ich 3, a mają pracujących, nie pijących rodziców/
to chyba zapewnienie ciekawego zajęcia i rozwijanie zainteresowań może mieć tylko dobry wpływ, prawda? No chyba, że wolicie żeby dzieci oglądały libacje pod blokiem zamiast uczestniczyć w zajęciach MDK bo dzięki karcie 3+ rodziców było na takie zajęcia stać.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.