Forum

Rolnicy rozpoczęli „powstanie chłopskie”
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
29-01-2019
15:49

KRAJ, PODKARPACIE. Michał Kołodziejczak, nazywany młodym Lepperem zapowiada, że kontynuacją „agropowstania” będzie oblężenie Warszawy na początku lutego.

„Sytuacja w polskim rolnictwie z każdym dniem pogarsza się. Wbrew pozorom i propagandzie sukcesu uprawianej przez rząd, polska wieś weszła w stan stagnacji a nawet powolnego umierania” - piszą rolnicy zrzeszeni w AGROunii. Z godnie z zapowiedzią jej przewodniczącego, Michała Kołodziejczaka wczoraj rozpoczęło się „agropowstanie”. Rolnicy w całym kraju wyszli na ulice. Domagają się zmiany organizacji handlu w Polsce oraz zmiany w prowadzeniu polityki międzynarodowej, z uwzględnieniem interesu polskich gospodarstw rodzinnych.

- Praktycznie w każdym województwie wyjdą rolnicy, żeby wyrazić swoje niezadowolenie – zapewniał na Facebooku Michał Kołodziejczak. Wczorajsze protesty odbyły się m.in. w rejonie Środy Wielkopolskiej, Korycina, Radzynia Podlaskiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Kraśnika, Lublina, a także  Leżajska. Około 50 rolników protestowało również w Jarosławiu, przechodząc przez przejście dla pieszych na ul. 3 Maja, jednej z głównych ulic miasta.

- Przyczyny, dla których rolnicy będą musieli wyjść na drogi są jasne i proste. Do tej pory w Polsce nie mieliśmy możliwości rozmawiać i pracować z ludźmi, którzy chcą rozwiązać nasze problemy – mówił Michał Kołodziejczak, przewodniczący AGROunii Organizacja skupia rolników a także przedsiębiorców. Kołodziejczak podkreśla, że celem ugrupowania jest „obrona polskiego rolnictwa, obrona polskiej produkcji”.

- Chcemy pracować i rozmawiać z tymi, którzy spotykali się z nami przed wyborami i mówili, że zrobią wszystko, bo to właśnie pan prezydent jeździł po Polsce, opowiadał i obiecywał, że zrobi wszystko, żeby było dobrze. Pamiętam to, co powiedział pan prezydent: nie zostawi rolników i zrobi dla nich wszystko, co będzie mógł. Czy to co zrobił do dzisiaj to jest wszystko? To znaczy, ze to jest nic – skwitował Kołodziejczak, nazywany już młodym Lepperem.

„Oblężenie Warszawy”

Zdaniem rolników, agresywna polityka zagranicznych korporacji, pasywna postawa służb państwowych, nieskuteczna polityka międzynarodowa i podejmowanie decyzji niezgodnych z polską racją stanu doprowadziły polską wieś do stanu beznadziejności, a wiele gospodarstw na skraj bankructwa. „Beznadziejność sytuacji oraz wyczerpanie się formuły bezproduktywnych rozmów z ministrem rolnictwa, który reprezentuje stanowisko rządu RP skłania nas do podjęcia dalszych działań” - twierdzą zrzeszeni w AGROuunii.

- My dzisiaj mówimy bardzo prosto: od poniedziałku zaczyna się w Polsce powstanie chłopskie. W sposób szeroko pojęty, w sposób partyzancki, w ten sposób jest dzisiaj nasza siła budowana. Tak musimy działać – podkreślał Kołodziejczak w rozmowie z Radiem Zet.

Wczorajsze działania mają być ostrzeżeniem dla rządzących. Na środę, 6 lutego, rolnicy już zapowiedzieli „bardzo mocne oblężenie Warszawy”.

Wioletta Kruk

30-01-2019
12:23
gumiok pospolity

Głosowało się na PiS ?
Głosowało !!!
Pyskowało się na tych co byli przeciwko PiS ?
Pyskowało !
Mało tego, wyzywało się tych ludzi od komuchów i zdrajców ???
Wyzywało !!!
Wybralo się SZMATE z PiS-u ?
Wybrało !
Teraz się mówi ze PiS to złodzieje i PiS działa na szkodę Polski ?
A gdzie był rozum jak się głosowało ?
Do du-py się nalało to teraz się narzeka ??????
Jak nie ma się rozumu to tak to teraz wygląda.

02-02-2019
08:17
rzeszowiak

Niedlugo gdy Unia wstrzyma doplaty do hektarow i bedzie placila tylko doplaty do towarow wyparodukowanych i SPRZEDANYCH przez rolnikow to rolnictwo w Polsce wroci do rormalnego stanu.
Wtedy to nawet nieuzytki beda uprawiane jak to bylo za czasow KOMUNY.
Skonczy sie pijanstwo za doplaty do hektarow pod GS-ami !

03-02-2019
10:37
bezpartyjny

Czy pijani wlasciciele ziemskich ogorow (nie mylic z rolnikami) juz postawili kosy na sztorc ?
Onym sie jak zwykle nalezy i trzeba im dawac.

07-02-2019
20:54
p-k

gumioku POsPOlity trzeba było protestować wtedy kiedy Ryży SzKODnik wyprzedawał majątek narodowy,taki jak różnego rodzaju zakłady przetwórstwa rolniczego;cukrownie, zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego, zbożowego itp.Gdzie był rozum wtedy?Sztabek złota się zachciewało,zamiast myśleć jak POmóc rolnikom.Teraz to POcałujcie PiS w doope.

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)