Forum

Ruszyła machina antynauczycielskiej propagandy w TVP
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-04-2019
15:08

Manipulacje w telewizji rządowej sięgają już absurdu. Rząd wspomaga w walce z nauczycielami także armia internetowych trolli.

Do tego, że za rządów PiS media publiczne przestały być publiczne, a stały się  po prostu rządowe, zdążyliśmy się już niestety przyzwyczaić. Jednak to, co prezentują wspomniane media przy okazji strajku nauczycieli, przekracza już granice absurdu i manipulacji. TVP nie zawahało się użyć zeszłorocznej i wyrwanej z kontekstu wypowiedzi nauczycielki, by zwyczajnie okłamać opinię publiczną. Rządowym mediom sekunduje „armia” internetowych trolli. Według „Super Biznesu” są dowody na to, że rządząca ekipa opłaca te działania w Internecie.

„Jednak strajk. 15 proc. podwyżki to za mało” - m. in. takim paskiem informacyjnym uraczyły obywateli „Wiadomości”. - Telewizję rządową oglądam, jak kabaret – powiedział nam przemyślanin  w starszym wieku. - Dlaczego? Dlatego, że tam nie ma żadnych rzetelnych informacji, może poza prognozą pogody – śmiał się ironicznie. - Włączam i zastanawiam się  co jeszcze wymyślą i kogo „oplują” - wyznał. - Złości mnie, że ta propaganda odbywa się za moje pieniądze! Teraz już jednak przesadzili, przeszli samych siebie robiąc z Broniarza postkomunistę i polityka – irytował się przemyślanin. - A najgorsze jest, że część ludzi ogląda to z całą powagą – zauważył.

 Trzeba przyznać, że nauczyciele postawili swoim strajkiem ekipę rządzącą w trudnej sytuacji. Ta ma jednak przecież swoją  telewizję, więc od razu przystąpiono do dezinformacji  i manipulowania faktami. Tak bardzo się w tym „rozpędzono”, że „Panorama” z ubolewaniem podała, iż strajkuje co prawda tylko 48,5 proc. placówek oświatowych, ale i tak jest to wprost dramatem dla rodzin uczniów i przedszkolaków, zaś TVP Info poinformowała, że do strajku przystąpiło 11 proc. placówek. Najwyraźniej były wyścigi, kto się bardziej podliże władzy i tu, przyznać trzeba, TVP Info przeszła samą siebie.

Jednak to jeszcze nie wszystko, bo w „Wiadomościach” wyemitowano wypowiedź nauczycielki, która mówiła, że jest zadowolona z podwyżek. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jak podaje „Gazeta Wyborcza” wypowiedź ta miała w istocie miejsce, ale ...rok temu, a  nauczycielka, której wypowiedź wykorzystano teraz, jak pisze w mediach społecznościowych „chce sprostować zaistniałą sytuację”.

Nie „spało” też TVP Info: tu dla odmiany w programie „Gość Wiadomości”  można było posłuchać co do powiedzenia o szefie ZNP, Sławomirze Broniarzu ma szef naszego MON-u, Mariusz Błaszczak. – Wygląda na to, że mamy do czynienia z politykiem, który założył maskę związkowca, a który ma cele polityczne i chce je realizować. Pamiętajmy, że był kiedyś posłem SLD. Ta walka polityczna odbywa się kosztem dzieci – stwierdził na wizji  minister Blaszczak. Oczywiście nikt nie śmiałby go „poprawić”, to jest powiedzieć, że S. Broniarz nigdy posłem nie był. Poszło w eter i o to chodziło. Jednocześnie rządowe media jakoś nie wspominają o tym, że szef nauczycielskiej „Solidarności”, Ryszard Proksa, to przecież radny PiS z Kielecczyzny.

Jednak telewizja zwana publiczną to tylko jedna z „broni” ekipy rządzącej w walce z nauczycielami. Jest bowiem przecież jeszcze Internet, a tam można wytaczać najcięższe działa bez podawania swego nazwiska, bez ujawniania twarzy. - Nauczyciele to som nie roby i nie uki dlatego podwyszki się im nie należom – to jeden z wpisów na temat z zachowaniem oczywiście oryginalnej pisowni autora. Przyznać trzeba, że  w istocie nauczyciele  musieli mieć z nim problem, a i on jawi się, jako niezbyt  dobrze wspominający szkołę. Nie brakuje jednak wpisów już nie tak śmiesznych, jak zacytowany, bo wulgarnych i naprawdę obrażających nauczycieli. Czy naprawę Polacy tak myślą? „SuperBiznes” podaje szokujące informacje: „To jest już pewne – Prawo i Sprawiedliwość korzystało z usług internetowych trolli w latach 2015-2017. To wyniki badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Oxfordzki w ramach uznanego projektu Computational Propaganda Project. Naukowcy przebadali 48 krajów, w tym właśnie Polskę.- Ten raport analizuje, jak rządowe wojska cybernetyczne wykorzystują propagandę cyfrową do kształtowania opinii publicznej – piszą twórcy raportu.Według tych badań Prawo i Sprawiedliwość wykorzystywało fałszywe konta w mediach społecznościowych do rozpowszechniania prorządowej lub propartyjnej propagandy, atakowania opozycji oraz odwracania uwagi od ważnych kwestii. W przeciwieństwie do wielu krajów, w Polsce rządzący nie korzystali z usług zautomatyzowanych kont internetowych, a po prostu z internautów, którzy tworzyli tzw. fake konta i za ich pomocą prowadzili propagandę (...)” - czytamy w dostępnym w Internecie materiale „SuperBiznesu”. Jak opisują swoją „robotę” same trolle, tam wszystkie chwyty są dozwolone, od tzw. „podpuszczania” i prowokacji, po podszywanie się pod kogoś realnego. Napisać kilka zdań z pozycji nauczyciela zadowolonego z pracy i płacy? Nie ma problemu. A może tak z pozycji rodzica dla odmiany niezadowolonego z pracy nauczycieli z jego dzieckiem? A proszę bardzo! Dla doświadczonego trolla to betka, a przy tym dobra zabawa.

Internet służy do manipulowania młodszym pokoleniem, dla starszego jest TVP. Niedawno Rada Języka Polskiego wypowiedziała się niedawno na temat tzw. pasków informacyjnych emitowanych  m. in. w „Wiadomościach”. Ocena fachowców jest druzgocąca: 75 proc. z  ponad 300 przebadanych „pasków” emitowanych w latach 2016-17 zamiast rzetelnych informacji zawierało emocje, perswazje, często manipulacje. RJP zajęła się tym tematem nie bez powodu: Ustawa o  języku polskim zawiera bowiem zapis, że nadawca publiczny, jakim jest TVP  ma z założenia  „stwarzać warunki do właściwego rozwoju języka jako narzędzia międzyludzkiej komunikacji”. Czy TVP wypełnia ten zapis? Otóż wg RJP tylko 25 proc. tego, co ukazuje się na „paskach” w TVP to informacje. Co zatem zawiera 3/4 z nich?  Otóż perswazje, czyli wpływanie na odbiorcę, kreowanie rzeczywistości oraz emocje i oceny. -  Wizja świata prezentowanego przez „Wiadomości” jest skrajnie jednostronna, a jej osią aksjologiczną jest opozycja: „obecna władza” - „ci, którzy jej nie popierają” - działania rządu i partii rządzącej są przedstawiane w sposób bezwzględnie pozytywny, podczas gdy działania partii opozycyjnych, ruchów obywatelskich czy instytucji Unii Europejskiej są oceniane wyłącznie negatywnie, niekiedy osoby i instytucje te są obiektem ogólnie pojętej deprecjacji - skomentował prof. dr hab. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego.

Prosto rzecz ujmując: jesteśmy stale, jako społeczeństwo manipulowani przez władzę. W Internecie przez trolli, który udają prawdziwych ludzi, a w tzw. publicznej telewizji przez rzekomo prawdziwe informacje podawane w bardzo określony sposób. Tak ekipa rządząca usiłuje utrzymać się przy władzy. Nie liczą się dla niej przy tym koszty ani materialne tego, ani społeczne.

Monika Kamińska

10-04-2019
19:55
ha ha

Przed chwilą w TfałszN puszczono wywiad z dziećmi który zrobiono na korytarzu szkolnym tuż przed egzaminami. Wszystkie dzieci poparły strajk swoich nauczycieli :)

10-04-2019
20:01
Piotr Nowak

Tu nie chodzi o podwyżki dla nauczycieli.

Specjalnie tak ustalono zaporową kwotę aż 1000 złotych żeby wywołać strajk. Tylko o to chodziło. No nikt normalny za 4h pracy nauczyciela nie da mu ot tak tysiaka więcej co miesiąc.

Dowód?
Trzaskowski w Warszawie powiedział że miasto dopłaci nauczycielom te 1000 złotych tylko żeby nauczyciele wrócili do szkół. No to Broniarz powiedział że to nieważne bo i tak strajk będzie trwał!
Czyli nie o pieniądze nauczycieli tu chodziło ale o politykę i żeby za wszelką cenę strajk wywołać.

10-04-2019
20:06
hijena

nic dziwnego ,że poparly,jak nie ma lekcji,kartkówek i stawianych pał

10-04-2019
20:08
czytelnik

Kto dosypywał pustych butelek po alkoholu podczas wizyty Papieża w Krakowie, jacy to "dziennikarze" z jakiej stacji?

Kto ostatnio oznajmił że zatrzymano dzieci za jazdę hulajnogą w około pomnika smoleńskiego a jak potem po publikacji wideo policji okazało się że 15 latki zrobiły sobie skocznie z granitowej płyty pomnika.

Kto zorganizował urodziny dyktatora, trzymał rok materiał i ujawnił go w odpowiednim momencie żeby zaszkodzić naszym sprawom? A gdy zatrzymany oznajmił że za to od stacji dostał pieniądze surówka materiału zaginęła.

Może i o tym napiszcie? Jeśli ktoś tu manipuluje to wy i ta stacja.

10-04-2019
20:12
darek51

Niemcy, Rosjanie, LGBT ogląda - Tvn24
Polacy oglądają - TVP Info

10-04-2019
20:42
tubylec

Nie podoba się prawda to nie oglądać! Macie "obiektywne" TVN którym chyba się inspirujecie.Dziękuję i żegnam,straciliście właśnie czytelnika

10-04-2019
20:42
Xxloff

Co to za badziewny artykuł?Raczej zlepek myśli psychodelika. Kim jest ta pozal się Boże Monika Kamińska? Pismak Michnika zapewne. Dziecka TVN u coś usiłowało spłodzić. Kupowałem kiedyś Super Nowości ale od teraz ten dziennik będzie mi zastępował papier toaletowy.

10-04-2019
22:02
wkwo22

Heh… nawet tutaj trollnia się pojawiła ;)

11-04-2019
06:57
Lolek

Dlaczego w prywatnych szkołach"za które trzeba płacić" nikomu niepotrzebne są korepetycje a chodzą różne dzieci mądre ,głupsze,i całkiem ciemne a po publicznej prawie wszyscy biorą korepetycje.Najpierw zacznijcie uczyć a potem kasa .O ludziach którzy uczą a niepowinny nawet chodzić KOŁO szkoły niewspomnę.A tak właściwie to czemu tysiąc a nie dwa albo pięć.

11-04-2019
07:35
Rolkit

A o prywatnej szkole ZNP gdzie nie ma strajku a płacę są niższe niż w państwowych to nie napiszecie? Kłamiecie i manipulujecie tak samo jak TVN, gw i inne niemieckie media.

11-04-2019
07:43
PPP

Dokładnie, nic dodać, nic ująć.

11-04-2019
07:43
PPP

Szkoda tyłka na ten ...

11-04-2019
07:44
ajloo

No dalej...
Po trollujcie sobie jeszcze!!! Śpicie???

11-04-2019
07:57
PPP

Czy naczelny widział te wypociny?

11-04-2019
08:37
ewa s

wśród podburzaczy do tego strajku jest także pan Kramek ten co chciał w Polsce zrobić zadymę w rodzaju Kijowa. Broniarz to ten, co chce podpalić Niepodległa Polskę. Pamiętajmy, że jest w Polsce wiele osób chorych, którzy muszą żyć i leczyć się za niecałe 1000 miesięcznie. Niech Brpniarz sprzeda te wszystkie majątki jakie posiada i niech obdzieli nauczycieli i jeszcze dużo wystarczy.

11-04-2019
08:39
Liko

Żadna grupa dotąd strajkująca nie była tak bezwzględna jak nauczyciele!!! POraszka - skoro jest im tak źle to przecież żyjemy w wolnym kraju i jak radził pewien BUL:" Zmienić pracę wsiąść kredyt ..."... a poza tym w której szkole są wolne wakaty, gdzie brakuję nauczycieli?? Jaki jest poziom nauczania - zamiast uczyć dzieci to przerabiają materiał, a potem rodzice siedzą po nocach aby dziecko się coś nauczyło a jak nie to korki za 40-50 zeta na godzinkę !!! Straciłem resztki szacunku dla tego zawodu i od dzisiaj nie jestem czytelnikiem SN !!!

11-04-2019
09:15
Mietek Rzygadło

Polacy oglądają TVP Info i śmieją się z głupot jakie tam pokazują....

11-04-2019
10:48
Karl Krematorzysta

PISLAM padnie a pyski zostaną.NIE ZAPOMINAJCIE TYCH MORD!

11-04-2019
11:04
PolaK

Do szkoły podstawowej chodziłem w latach 80/90 i nie było pedagoga a tytuł mgr posiadało tylko dwóch nauczycieli. Po uzupełnieniu wykształcenia uczą do dziś.
Na każdej wycieczce mieli noclegi i wyżerkę za darmo, tak samo spotkania opłatkowe , andrzejkowe itp.
Przy naszej szkole cześć z nich mieszkała w domu nauczyciela za grosze. W tamtych latach ser, jajka , wedliny szczególnie w latach 80 były towarem cenionym, za który można było z klasy do klasy przejść.
Nauczyciele co mieszkali na miejscu chodowali króliki , drób itp., uczniowie musieli donosić siano , buraki , zborze. Kto się nie zgadzał na taki układ, miał problemy w szkole.
Komuna się skończyła i nauczycielom się byt pogorszył. Szczególnie , że teraz jest wymagane wykształcenie , a cześć pensji muszą przeznaczyć na jego uzupełnienie.

Najlepszym rozwiązaniem będzie rozwiązać umowę o pracę i zatrudniać osoby po studiach z wykształceniem pedagogicznym, które często musieli wyjeżdzać za granice w poszukiwaniu pracy, lub pracują w innym zawodzie za mniejsze wynagrodzenie.

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)