Rydzów i Złotniki do odstrzału!
Przeczytaj oryginalny post blogu
05-02-2012
21:56
paulina

MIELEC. Apelujemy o to, abyście nie zostali zapamiętani przez wyborców jako grabarze – tak do radnych gminy Mielec apelują nauczyciele, rodzice dzieci i mieszkańcy obu wsi.

W programie czwartkowej (9 bm.) sesji Rady Gminy Mielec znaleźliśmy punkty, mówiące o likwidacji dwóch szkół podstawowych: w Rydzowie i Złotnikach. Kiedy radni gminni zagłosują na tak, to z dniem 31 sierpnia b.r. obie placówki przestaną istnieć. Powód? Wójt Kazimierz Gacek tłumaczy się racjonalizacją wydatków na oświatę. Z taką argumentacją nie zgadzają się nauczyciele, rodzice dzieci i mieszkańcy obu wsi.

List otwarty…

06-02-2012
10:54
stary dziad

co to za szkoly gdzie jest 30-40 uczniow i 20 nauczycieli ?
Kto to jest w stanie poniesc takie koszty edukacji ?
Tylko glupcy protestuja !

06-02-2012
15:08
Jaś

Z całym szacunkiem – ale jeśli zamierzacie utrzymywać instytucje które de facto nie da się zreformować – bo na każdym kroku jak nie Karta Nauczyciela to ZNP i nie wiem co jeszcze to jakie zostało wyjście? Jeśli z kasy gminy trzeba wydać drugie tyle na utrzymanie szkoły z 50-cioma dziećmi to nad czym się tu zastanawiać? A proszę zobaczyć – mamy ferie, co się dzieje w szkołach? Zero wysiłku, sekretarki, sprzątaczki, kucharki itp z pilniczkami do paznokci i kawały opowiadają… A ogrzać trzeba – wszak zziębnięte nie będą ,,pracowały"

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.