Rząd chce zmusić samorządy do prywatyzacji szpitali
Przeczytaj oryginalny post blogu
01-02-2012
11:39
Redaktor

PODKARPACIE. Obowiązek doliczania szpitalnych długów do deficytu samorządu przyśpieszy przekształcanie placówek medycznych w spółki.

Nowelizacja ustawy o finansach publicznych, nad którą pracuje resort finansów zakłada doliczanie szpitalnych długów do deficytu samorządu. Jednocześnie ministerstwo chce aby deficyt podsektora samorządowego malał i wyniósł maksymalnie w 2012 roku 10 mld zł, w 2013 – 9 mld zł, a w kolejnych latach – 8 mld zł. Chcąc uniknąć przejmowania szpitalnych długów samorządy, które są ich organami założycielskimi szybko przekształcą ich w spółki prawa handlowego.

- Do przekształceń obliguje nas już ustawa o…

02-02-2012
09:42
xyz

Nie wolno pisać "PRYWATYZACJA"!!!! Przecież to jest "TYLKO" komercjalizacja, coś zupełnie innego. Nie słuchaliście Słońca Peru… ;-)

13-02-2012
12:44
Tośka

Jak szpitale mają się bilansować skoro za nadwykonania za rok 2009 i 2010 mają płacone 30 % ogólnej kwoty nadwykonań. Tego nie wytrzymałby żaden zakład przemysłowy nawet najlepiej prosperujący a nie dopiero służba zdrowia.Organ założycielski (czyt.Urząd Marszałkowski) nie wspiera szpitali w odzyskaniu należnej kwoty z NFZ wręcz przeciwnie. Odnosi się wrażenie, że jest to celowe działanie Organu Założycielskiego prowadzące do upadłości szpitali. Kolejne nasuwające się pytanie to ile kontroli przeprowadził Narodowy Fundusz w niepublicznych ZOZach, gdzie nie wiadomo nawet czy pacjent płaci raz z własnej kieszeni a potem jest jeszcze raz wykazywany do NFZ?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.