Forum

Rząd nie wesprze budowy obwodnicy Rzeszowa
12-02-2020
08:04

RZESZÓW. O budowę drogi łączącej al. Sikorskiego z ul. Podkarpacką władze Rzeszowa zabiegają od wielu lat. Inwestycja z różnych powodów ma jednak sporego pecha.

We wtorek informowaliśmy czytelników o rządowym programie budowy 100 obwodnic w całej Polsce (2020-2030). Na Podkarpaciu, w ramach przedsięwzięcia, powstać ma 8 inwestycji. Władze Rzeszowa ubolewają nad tym, że pominięto budowę obwodnicy południowej miasta. - Rzuca się nam kłody pod nogi – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Obwodnica południowa Rzeszowa powstać ma pomiędzy al. Sikorskiego (w okolicy ul. Karola Wojtyły) a zbiegiem ul. Podkarpackiej i Żołnierzy IX Dywizji Piechoty. Droga ma liczyć ok. 5,7 km długości, w tym dwa mosty: na Wisłoku (970 m) oraz rzece Strug (130 m). Ratusz liczy, że trasa odciąży ruch na południowym obszarze miasta, w tym m.in. al. Powstańców Warszawy, Sikorskiego, a także ul. Podwisłocze czy Kwiatkowskiego.

Niestety, inwestycja od samego początku planowania ma sporego pecha. Jeszcze kilka lat temu powstały cztery różne koncepcje drogi. Międzyczasie dochodziło do protestów mieszkańców, którzy nie chcieli trasy szybkiego ruchu obok swych domostw. M.in. na te okoliczności zareagowała wojewoda Ewa Leniart, która zdaniem rzeszowskiego ratusza, w 2017 r. miała „zablokować” projekt warty 450 mln zł przez co miasto nie dostało unijnego wsparcia.

Po ponad dwóch latach, władze Rzeszowa znowu zaczęły starać się o budowę trasy. W marcu 2019 r., Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ), wezwał ratusz do odpowiedzi na ...38 szczegółowych pytań na temat planowanej inwestycji. Po kilku miesiącach odpowiedzi wpłynęło, lecz obecnie brakuje środków na inwestycje.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Kamil Lech

12-02-2020
09:18
Obiektyw

I bardzo dobrze, ponieważ most w tym miejscu i o takiej długości to kasa podatników wywalona w błoto, a właściwie w Wisłok, w sumie to to samo... Ta obwodnica odciąży ul. P.Warszawy ale zakorkuje jeszcze bardziej i tak już zakorkowaną ul Sikorskiego z jej bus-pasami potrzebnymi jak kolec w ...

12-02-2020
09:29
radek

Obwodnica jest potrzebna i nie należy się poddawać. Marszałek chce w Rzeszowie mieć parking dla zatrzymanych pojazdów, przewożących materiały niebezpieczne,niech daje forsę miastu na obwodnicę.

12-02-2020
09:37
maria

Może warto do końca wyjaśnić jak to było z przetargiem na projekt południowej drogi Rzeszowa bo są bezpodstawne oskarżenia pod adresem wojewody rzeszowskiego.Głównym powodem skargi do RIO dyrektora dyżurnej spółki projektowej w ostatnim dniu było to że spółka miała podobno inne zapewnienia i uzgodnienia.Mało tego, przez ten konflikt żona dyrektora tej spółki zatrudniona w MZD od wielu lat miała być dyscyplinarnie zwolniona z MZD przez dyrektora chyba że spółka wycofa tą skargę w RIO.Dalsze działania i decyzje to pokłosie tych działań kontrolnych i protestów mieszkańców którzy widzieli inny przebieg drogi mniej problemowy Ale za to przez tereny znanych i wpływowych ludzi w mieście.na dodatek czy to była inwestycja ekonomicznie uzasadniona że przez Wisłok który w najwęższym miejscu ma 30-40 metrów buduje się most pylonowy na ponad 1050 metrów.

12-02-2020
11:15
zenon

Z tym mostem jest dokładnie tak, jak napisane powyżej. Zresztą ja też już kilka razy o tym pisałem. Nie wiadomo, śmiać się czy płakać, że na takiej rzece jak Wisłok, z uporem maniaka szuka się miejsca, w którym zaistnieje potrzeba budowy kilometrowego mostu.

12-02-2020
12:54
ROMAN

No nie zakorkuje jak by była budowana dalej,dalej,dalej do ul.Lwowskiej i łącznika do autostrady
I wtedy to ma sens bo o tym wiedzieli Ci co tą droge projektowali w 1933 ; O !

12-02-2020
12:54
Leon

Obwodnica południowa jest potrzebna, finansowanie zawalił Ratusz tz. prezydent nie dopilnował swoich gogusiów. Basen na Matuszczaka to samo itp. Musimy zmienić Prezydenta, bo ten się wypalił.

12-02-2020
14:12
Ryszard

BRAWO BRAWO.
i tak już się ciśniemy w tym miasteczku zrobionym na siłę ze wsi.
popatrzcie jak wygladają ulice. Kwiatkowskiego bez zatoczek dla PKSów, jana pawła robiona dalej wąska.
zayebać się idzie jeżdżąc po tej wsi.

brawo tadek. buduj koorwa dalej a ludzi w chooyu miej.
NIE MA TU JAK JEŹDZIĆ I ŻYĆ.

ODKORKUJCIE MIASTO ALBO WON !!!

12-02-2020
15:01
Tomasz

To co pier.... Morawiecki ze obwodnice beda budowac. Pksy dalej nie jezdza po wioskach

12-02-2020
15:02
starszy już pan

Fakt. Przydał by się remont Kwiatkowskiego.

Jedna jedyna droga łącząca kilka osiedli (Budziwój/Biała/Dębina/Drabinianka) a nie ma ani ścieżki rowerowej ani zatoczek. Wystarczy autobus i ciągnie się gęsiego sznur samochodów bo nie ma gdzie zjechać.

12-02-2020
15:23
mieszkaniec Rzeszowa

I po co piszesz bzdury? Leniart zablokowała miastu obwodnicę a tego samego dnia wojewoda mazowiecki ogłosił że to Warszawa a nie Rzeszów będzie budował obwodnicę!

Łatwo jej to przyszło bo Leniart nawet nie urodzona w Rzeszowie. Taki dostała przykaz z góry i teraz nie ma co kota ogonem odwracać.

12-02-2020
15:27
zenon

Jeżeli jeździ się ulicą Kwiatkowskiego codziennie, i wie się, kiedy tworzą się korki, to może wystarczy wyjechać 15 minut wcześniej? Próbował ktoś takiego rozwiązania?

12-02-2020
15:28
ha ha ha

W około teren bagnisty a w S17 jest już wybudowane rondo do połączenia z przyszłą obwodnicą bo tak planowano jeszcze od lat 80-tych.

A ta prasia "wyspa" to tylko muł naniesiony w ostatnich kilku latach w nieodmulanym nigdy Wisłoku. Pisowi potrzebny był pretekst to poszli w ekobzure z wyspą.

12-02-2020
16:19
Słaby^

To jest tak, że wydaje się deweloperom decyzje o budowe BLOKOWISK bez ograniczeń, a drogę załatwimy później. Ale widać, że się towarzystwo przejechało. Pytam się, kto wydaje decyzje na każdy skrawek ziemi na budowanie bloków? Przecież tam jest zabudowa jednorodzinna i tak powinna być utrzymana. Droga jest jedna i z gumy nie jest. A panowie z ratusza cały czas sypią deweloperom pozwolenia na blokowiska. To jak nie ma być korków? Najpierw powinni zadbać o infrastrukturę i przygotować ją pod przyszłe inwestycje a dopiero później wydawać decyzje o pozwoleniu na budowę. Świetny przykład molochu na przeciwko akademików z 500-set mieszkaniami. Droga wąska jak ...…. i zatłoczona. Czy ktoś myśli w ogóle jak kupi tam mieszkanie jak wyjechać z tego osiedla o 7? o 8? Będzie się pchał na chama bo innego wyjścia nie ma. Dziwić się później że ludzie nie chcą przepuszczać takie osoby. Tylko nikt nie myśli ile sięga korek, bez płynnej jazdy. Już dochodzi do kortów. Niech panowie z ratusza nie robią wielkich oczów, bo to oni gotują nam taki los, mieszkańcom domów w Budziwoju, dając tyle pozwoleń na budowę blokowisk, łudząc się że załatwią drogę. A tu d...…..Nie załatwią. Tylko wciskają nam blokowiska, bo zależy im na podatku. Wpływy do kasy.... a TY stój w korku szaraczku.

12-02-2020
16:30
Słaby^

To po co tam jeszcze pchają ten moloch, 500 mieszkań!!! Wszystko tam stanie, jak będzie tylko jedna droga wyjazdowa. Kilka domków wzdłuż drogi i inwestycja GIGANT! Gdzie tu jakaś logika i sens. Ludzie wywalą kasę za mieszkania i denerwuj się codziennie przy wyjeździe. Bezsens totalny...

12-02-2020
17:26
zenon

No to popuściłeś wodzy fantazji, Roman. A jakieś potwierdzenie na fakt projektu w 1933?

12-02-2020
17:26
zenon

Owszem, potrzebna, ale nie z takim mostem, windującym niebotycznie koszt całej inwestycji. A jeśli ktoś w ratuszu ma parcie na pozostawienie po sobie 1000 metrowego mostu na 30 metrowej rzece, to niech do spółki ze swoimi zastępcami sfinansuje go z własnej kieszeni.

12-02-2020
17:26
Arek58

Dziecko, nasz prezydent chciał jak najlepiej dla Rzeszowa a obwodnicę zablokowała miastu pani Ewa Leniart. Polityk z PISu która będzie kandydatem tej partii w wyborach prezydenckich za 4 lata!

CYTAT:
" ... Obwodnica południowa najbardziej rozpalała trzy lata temu, gdy wojewoda podkarpacki Ewa Leniart (PiS) zablokowała inwestycję do takiego stopnia, że miasto Rzeszów nie mogło zdobyć 277-milionowego dofinansowania ..."

źródło:
https://rzeszow-news.pl/obwodnica-poludniowa-dla-rzeszowa-decyzja-srodowiskowa-oprotestowana/

12-02-2020
18:00
hijena

sam glosowales na tego starca ,a teraz skowyczysz

12-02-2020
18:56
Romek

Jak jest pusta działka budowlana to nie ma takiego prawa nie ma takiego urzędnika który zabroniłoby właścicielowi budować na jego działce budowlanej.

60
Dodaj komentarz

avatar
50 Comment threads
11 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
jestem za...Milkapanna z dzieckiemboffFranciszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jestem za...
Gość
jestem za...

Straż Miejska nigdzie nie powinna być likwidowana. Im więcej podobnych służb tym większy porządek w okolicy.

Milka
Gość
Milka

Korzystałem z zabiegów depilacji laserowej i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Trochę na początku się się wstydziłem ale potem jakoś poszło. Teraz jestem zadowolony. Zdecydowałem się na salon Laser Delux bo mają najlepsze opinie.

panna z dzieckiem
Gość

co robicie ze zuzytymi maseczkami ? ja pakuję po 10 szt i odsyłam kulawemu

boff
Gość
boff

kody - nie lejta wody

Tomasz
Gość
Tomasz

Co wyprawiają nauczyciele? Zadają znaczne ilości zadań do wykonania, właściwie to produkują zadania jak na taśmie produkcyjnej. Skopiuj, wklej i fruuuuuuuuu lecą zadania do uczniów. Fajna praca. A co, jeśli w domu jest jeden komputer i dwoje, troje dzieci? A co ....jeśli łącza są wolne, bo w wioskach nie ma infrastruktury? Niech minister oświaty coś z tym zrobi, a nie bredzi przed kamerami. Może trzeba poskromić nieco nauczycieli. Mój wnuczek z 7 klasy na tydzień otrzymał do rozwiązania 27 zadań z matematyki, dwa wypracowania pisemne i 14 stron z ćwiczeń do języka polskiego, ba nawet zadania z muzyki, religii i… Czytaj więcej »

Franciszek
Gość
Franciszek

Trzeba było nie hejtować w czasie strajku, że nieroby i chcą pieniądze za nic... Teraz pokazują, że jednak za coś. To, co dostajecie od nauczycieli online zazwyczaj jest przekazywane waszym dzieciom w klasie... a teraz nagle internet zawalony memami, o tym że nie można z dziećmi w domy wytrzymać

Tomasz
Gość
Tomasz

Sprawdzanie trzeźwości kierowców. Ciekawe, czy po każdej takiej akcji policjant myje ręce? Czy przy dmuchaniu w ustnik przez ewentualnie chorego na urządzenie nie dostaną się w "nieszczelnym dmuchu" wirusy? Dla mnie jest jasne, że taka procedura może narazić kierowcę na zapoznanie się z koronawirusem. Czy policja jest pewna, że nie nastąpi przeniesienie wirusa na urządzenie przy dmuchaniu w ustnik? Jedyny sposób bez ryzyka to teraz pobieranie krwi. Ja odmówiłbym dmuchania w ustnik.

radek
Gość
radek

Niebawem wrócimy do przedwojennych rozwiązań w oświacie. Po wsiach uczono w powszechnych szkołach 4 klasowych.Kto chciał się dalej uczyć musiał dojeżdżać do miejscowości,w której były klasy kolejne.

Mary
Gość
Mary

Jeśli potrzebujesz prawdziwego pożyczkodawcy, zwróć się do pana Bechera. Mam od niego swój kredyt. Jest zweryfikowanym i zaufanym pożyczkodawcą kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres (sgtbecher@gmail.com).

andrzej
Gość
andrzej

załadować bałatę i kruczka na taki

maciek
Gość
maciek

co trzeba wysłać do analizy?

radek
Gość
radek

Dość sprytnie biskup odpowiada burmistrzowi Ustrzyk i daje w ten sposób sygnał wiernym. Burmistrz napisał,że chce płacić z budżetu miasta za jedną tygodniowo lekcję religii.Natomiast nie wspomina o ograniczaniu ilości godzin religii,chce nawet udostępnić sale lekcyjne na większy wymiar tych lekcji .namawia do tego,aby katecheci drugą godzinę uczyli za darmo albo aby to ordynariusz im za dodatkowe godziny wypłacał. Kiedy młodzi lekarze domagali się płacenia im za nadgodziny spędzone w szpitalach,były marszałek senatu,pan Karczewski apelował do nich,by popracowali trochę dla idei. Może trzeba też apelować do katechetów,aby popracowali dla idei a nie tylko dla forsy.Zbawienie przecież ważniejsze od ziemskich dóbr.

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam do pozwu zbiorowego

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam się do pozwu zbiorowego

Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

hijena
Gość
hijena

tak, tak języki obce potrzebne sa jak się pracuje w kasie w hipermarkecie

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

hijena
Gość
hijena

tak,tak Wałesa ma szczególne zasługi jako sygnalizator Bolek

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)