Sąd: - Doktor M. działał z niskich pobudek
Przeczytaj oryginalny post blogu
24-04-2013
13:10
Redaktor

RZESZÓW. Sąd Rejonowy przychylił się w środę do wniosku chirurga oskarżonego o korupcję i skazał go na półtora roku w zawieszeniu na trzy lata i 60 tys. zł grzywny.

W uzasadnieniu wyroku sędzia przewodniczący Tomasz Mucha powiedział, że dr M. jako inteligentny wykształcony człowiek  miał świadomość tego, co robi,…

24-04-2013
14:00
stary rzeszowiak

A jaki wyrok wyda teraz SAD LEKARZY czy jak sie to poprawnie nazywa ?
Gdzie ETYKA LEKARSKA ??
Co to jest jarmark czy insza instytucja ?

24-04-2013
15:03
ja

a może by tak dołożył jeszcze zakaz wykonywania zawodu lekarza przez okres np. 5 lat? śmiesznie niski wyrok.

24-04-2013
16:07
jam

Myślę ,że najwyższą karą było nagłośnienie sprawy i proces. A tym którzy żadają ograniczenia prawa wykonywania zawodu przypominam ,że to jednak świetny chirurg i może im być potrzebny. I nie czarujmy się ,najczęściej ludzie sami wciskają łapówki bo taka jest tradycja w naszym narodzie.Problem tkwi w systemie zdrowotnym.

25-04-2013
07:48
wnuk kolejarza

Szczerze mówiąc ten wyrok wprawia mnie w zakłopotanie. Karze się gościa za 150 czy 200 złotych, i za kolację podstawioną przez uniewinnionych dawno "ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu" agentów CBA, a tymczasem grube ryby III RP pływają od lat bezkarnie w mętnej wodzie władzy.

Co do zakazu wykonywania zawodu: który inny chirurg będzie przybiegał zrywany z łóżka o wpół do trzeciej w nocy do trzech poharatanych w wypadku i tak ich zoperuje, że uratuje im życie? Kto podejmie się operacji, których przeprowadzenia wszyscy inni chirurdzy poza nim w Rzeszowie panicznie odmawiają?

Niech mu te 60 tysięcy potrącają z pensji, ale niech pracuje i dalej ratuje ludzi. Nie był człowiekiem uprzejmym, sodówa mu trochę waliła, ale jako chirurg był oddany pacjentom i jest perfekcjonistą w zawodzie, więc powinien to odpracować nadal lecząc, a właściwie – ratując ludzi.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.