Forum

Sanockiemu szpitalowi grozi paraliż?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
02-10-2019
15:10

SANOK. Nie działają laboratoria, pacjenci odsyłani są do innych placówek.

Pracownicy laboratoriów diagnostycznych sanockiego szpitala dołączyli do ogólnopolskiego protestu. Wykorzystują zaległy urlop, biorą urlop na żądanie lub korzystają ze zwolnień lekarskich. Domagają się podwyżek obiecanych przez rząd. Do pracy nie przyszła prawie połowy kadry.

Protest rozpoczął się w poniedziałek, 1 października. Pacjenci, którzy stawili się na badania krwi lub rentgen zostawili odprawieni z kwitkiem. Wszystko przez braki w personelu, które sparaliżowały pracę laboratoriów. Na urlopach lub chorobowych jest prawie połowa z 90 diagnostów i laborantów zatrudnionych w sanockim szpitalu.

Z tego powodu wstrzymane są badania w Analityce, RTG i Mikrobiologii. Normalnym trybem wykonywane są badania pacjentów sanockiego szpitala przebywających na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Oddziale Intensywnej Terapii i osób przygotowywanych do zabiegów i operacji. Sytuacja utrzyma się co najmniej do najbliższej niedzieli.

Pacjenci odsyłani do innych placówek

Pacjenci, których w środę spotkaliśmy na szpitalnych korytarzach mimo niedogodności, z jakimi muszą się liczyć, wspierają protestujących pracowników. - Wykonują odpowiedzialną pracę, za którą należy im się odpowiednie wynagrodzenie. Osoby odpowiedzialne za obecną sytuację już dawno powinny zrobić z tym porządek. Wspieramy protest, bo rozumiemy trudną sytuację, szkoda tylko, że to my ponosimy konsekwencję czyichś nieodpowiedzialnych decyzji - powiedzieli nam.

W laboratoriach w sanockim szpitalu  zatrudnionych jest łącznie 32 osoby, do pracy w poniedziałek nie przyszło 18. - Musimy odsyłać pacjentów z kwitkiem, ale część z nich rozumie naszą sytuację i wspiera nasze działania - usłyszeliśmy od laborantek które stawiły się w pracy. 

Z 19 techników radiologii i radioterapii zatrudnionych w sanockim szpitalu w poniedziałek do pracy nie przyszło 10 osób. Z 20 fizjoterapeutów protest w tej formie poparło pięciu.

„Mamy dość”

Gabriela Bąk jest technikiem analityki medycznej. W zawodzie pracuje 39 lat. Ze wszystkimi dodatkami i stażowym na rękę zarabia 2,4 tysiąca złotych. Pensja zasadnicza to niewiele ponad najniższą krajową. - Żyje mi się bardzo ciężko. Koszty utrzymania rosną, a nasze pensje nie, ale jakoś musimy sobie radzić, bo w naszym regionie o pracę bardzo ciężko - mówi.

W podobnej sytuacji jest większość protestującego personelu. O podwyżkę płac walczą od dawna, ale kolejne rozmowy z kierownictwem szpitala nie przynoszą efektu i kończą się fiaskiem. - Ciągle słyszymy, że nie ma pieniędzy, a dysproporcja między naszymi zarobkami, a zarobkami pozostałego personelu w szpitalu jest naprawdę spora - zwraca uwagę Gabriela Bąk.

- Szpital to nie tylko lekarze. Chciałybyśmy aby dyrektor zauważył, że my też tu jesteśmy, że nasza praca ma duże znaczenia dla szpitala i ciągłości jego pracy. Badania wykonuje się przed każdym zabiegiem, to na ich podstawie lekarze stawiają diagnozy, to dzięki nam ciągłość pracy szpitala jest taka jaka być powinna - dodaje nasza rozmówczyni. 

„Rozważamy różne scenariusze”

Henryk Przybycień, dyrektor sanockiego szpitala nie znalazł dla nas w środę czasu. O sytuacji i planach kierownictwa placówki na kilka najbliższych dni powiedział nam Grzegorz Panek, zastępca dyrektora ds. administracyjnych SP ZOZ w Sanoku. - Mamy co prawda kłopoty z personelem, bo sporo osób jest na chorobowym i to utrudnia nam funkcjonowanie, ale niezbędne badania są wykonywane, więc wszystkie oddziały są zabezpieczone i funkcjonują normalnie - zapewnił nas Grzegorz Panek 

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa sytuacja. Na pewno do najbliższej niedzieli, bo wtedy kończy sią się urlopy i zwolnienia lekarskie. Mimo wszystko kierownictwo szpitala zabezpiecza się na wypadek, gdyby protest miał się przedłużyć. - Podejmujemy działania, aby zabezpieczyć się na przyszły tydzień, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić  o konkretach  zakończył- wicedyrektor Panek.

Martyna Sokołowska

02-10-2019
20:16
radek

Trudna sytuacja w opiece medycznej jest znana od wielu lat każdemu rządowi po 1989 roku. Żaden nie podjął się przeprowadzenia gruntownych zmian,każdy zajmował się klajstrowaniem aby dotrwać do wyborów. Nie inaczej czyni obecnie rządzący PiS, z tym,że w okresie ostatnich 4 lat sytuacją stała się bardzo dramatyczna,dla personelu i dla pacjentów. Prawie codziennie zamykane są w szpitalach na terenie kraju różne oddziały z powodu braku obsady lekarskiej czy pielęgniarskiej. Wielu ludzi nie wytrzymuje napięć wywoływanych nieumiejętną komunikacją władzy ze społeczeństwem i doszliśmy do tego,że codziennie samobójstwo popełnia 15 osób. Organizacja pracy SOR-ów to niewypał i koniecznym jest szybka zmiana zasad udzielania pomocy chorym w nagłej potrzebie. Prezes Kaczyński powiedział,że PiS na zmiany w opiece medycznej potrzebuje 3 lub 4 kadencji. Ponury to żart z ludzi.

03-10-2019
15:59
radek

Media informują jak bardo niekorzystna dla pacjentów jest sytuacja w służbie zdrowia. W Polsce brakuje do obsady 68 tysięcy lekarzy różnych specjalności. Mamy najniższą w Unii Europejskiej liczbę lekarzy na 1 tysiąc mieszkańców bo tylko dwóch. Byłoby jeszcze gorzej,gdyby lekarze z prawem do emerytury odeszli ze szpitali. W ostatnich 48 godzinach na terenie kraju zamknięto kolejne oddziały szpitalne /Mrągowo,Barlinek,Warszawa,Opole,Głubczyce,Wodzisław Śląski, Bielsko-Biała,Cieszyn,Zakopane/ Bez natychmiastowej zmiany,jutro zamykać będą kolejne oddziały na terenie kraju i tysiące chorych pozostanie bez opieki.Ludzie już umierają w kolejkach do specjalistów,na SOR-ach,teraz w domach i mieszkaniach.
Tylko rząd i większość sejmowa posiada opiekę medyczną, głównie w szpitalu MSWiA w Warszawie,który zbudowali ci,których pozbawiono świadczeń emerytalnych. Poprawa w opiece medycznej nie nastąpi z dnia na dzień ale pora najwyższa zakończyć partyjne spory i stworzyć zespół ekspertów do zaradzenia sytuacji.

44
Dodaj komentarz

avatar
37 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
JanuszTomekMariaJożefZOFIA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)