Sędzia uległ wobec urzędnika premiera
Przeczytaj oryginalny post blogu
14-09-2012
10:41
Redaktor

WARSZAWA. Udana prowokacja dziennikarska w sprawie Amber Gold.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin wystąpił w czwartek o wszczęcie postępowania sprawdzającego ws. prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Jeśli treść nagrań ujawnionych przez „Gazetę Polską Codziennie” potwierdzi się, będzie wnioskował o postępowanie dyscyplinarne.…

14-09-2012
12:08
K.Bimbała

Jaki stąd wniosek POlskiego "prawodawstwa" – ukarać i ścigać niesfornego dziennikarza , usprawiedliwić podatnego prezesa Sądu i pozamiatać sprawę pod dywan?.
ps. I nie łączyć Broń Panie Boże tegoż prezesa ze sprawą wokół prezydenta Sopotu Karnowskiego, a tym bardziej innej aferki prok apel. z Gdańska podejrzanego o łapówkarstwo w postaci BMW prowadzonego przez szczecińska prokuraturę.

14-09-2012
16:20
K.Bimbała

Drugi kolejny z brzegu przykład prawa dla dużych i małych- o prokuraturze i jej pracy lepiej się nie wypowiadać – s…g człowieka trafia !!
"Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu spowodowali kraksę i byli pijani, ale Prokuratura Rejonowa w Sejnach nie potrafiła ustalić, który kierował autem i kiedy pili. Umorzyła więc śledztwo, a byli już BOR-owcy nie poniosą odpowiedzialności karnej.
Zdarzenie miało miejsce w czerwcu br. w pobliżu Budy Ruskiej na Suwalszczyźnie, miejscowości, w której prezydent ma swoją posiadłość. Dom jest chroniony przez BOR.
Śledztwo dotyczyło dwóch funkcjonariuszy, ponieważ nie wiadomo było, który z nich był kierowcą kiedy samochód uderzył w drzewo. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało, że obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu.
Według biegłego nie udało się ustalić kiedy funkcjonariusze spożywali alkohol, czy po wypadku czy wcześniej.
– Ze względu na brak takich ustaleń i domniemanie niewinności prokuratura umorzyła postępowanie – dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz.
Obaj funkcjonariusze nie pracują już w BOR." źródło : GPC

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.