Forum

Sędziowie: - Nie jesteśmy komuchami, zdrajcami i złodziejami
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
12-01-2020
19:51

PODKARPACIE, KRAJ. Niewiele słów, tysiące ludzi. W sobotę Polacy w Marszu Tysiąca Tóg kolejny raz powiedzieli uliczne „nie” upolitycznianiu polskich sądów.

W sobotę, 11 stycznia, ulicami wielu miast Polski szli ludzie w „Marszu Tysiąca Tóg”. To milczące protesty przeciwko tzw. ustawie kagańcowej, która ma upolitycznić polski wymiar sprawiedliwości, a z sędziów i prokuratorów uczynić narzędzia aparatu władzy. Na czele marszów szli w togach ci, którzy tymi narzędziami mają się, według PiS, stać: sędziowie i prokuratorzy, a także przedstawiciele innych zawodów prawniczych. W geście solidarności wraz z polskimi sędziami ramię w ramie szli ich koledzy „po todze” z wielu krajów Europy. W Warszawie w marszu udział wzięło 30 tys. ludzi. W stolicy marsz zakończył się przed Sejmem. - Jesteśmy na marszu tysiąca tóg, ale już wiemy, że to marsz tysięcy tóg, a nie tysiąca tóg – mówił na jego zakończenie sędzia Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, współorganizatora marszu. - Cały świat patrzy na nas. Nie jesteśmy sami. Podobnie jak nie byliśmy sami w okresie walki z systemem PRL. Mamy jako sędziowie prawo do niezawisłości, a wszyscy Polacy do pozostania we wspólnocie wartości UE – zauważył.

„Marsz tysiąca tóg” zorganizowany został m.in. przez stowarzyszenia sędziowskie „Iustitia” i „Themis”, stowarzyszenie prokuratorskie „Lex Super Omnia”, stowarzyszenie adwokackie „Defensor Iuris” oraz inicjatywę „Wolne Sądy”. Razem z polskimi prawnikami szli w nim koledzy po fachu z 22 krajów Europy, niosąc tabliczki z nazwami swych ojczyzn. Ten gest solidarności pokazuje, że to, co dzieje się za sprawą aktualnej władzy w polskim wymiarze sprawiedliwości nie pozostaje bez odzewu także poza naszymi granicami. A jednym z haseł przewodnich marszu, poza tym „Prawo do niezawisłości” było także „Prawo do Europy”. Na koniec sędzia Krystian Markiewicz powiedział: - Szliśmy nie przeciwko tej czy innej partii. Szliśmy przeciwko zmianom systemowym, które mogą dotyczyć również kolejnych pokoleń Polaków, które mogą funkcjonować również, gdy zmieni się władza w Polsce - przypomniał sędzia. - Nasz marsz się zakończył, ale nie zakończyła się nasza droga do przywrócenia praworządności – podkreślił K. Markiewicz.

Biorący udział w marszu Jose Ingreja Matos, prezes Rady Konsultacyjnej Sędziów Europejskich, mówił o tym, jak ważny jest ten protest. - Nigdy dotąd tak wiele krajów i sędziów z tak różnych systemów i kultur prawnych nie spotkało się jednego dnia i jednym miejscu w tak jednoznacznym celu - zauważył. Nie krył też, że procedowana w polskim Senacie nowelizacja ustaw sądowych, zdaniem Sieci Prezesów Sądów Najwyższych UE, zagraża niezależności i niezawisłości sędziowskiej w Polsce.

Nie zabrakło na „Marszu Tysiąca Tóg” głosu skierowanego do prezydenta Andrzeja Dudy. Przed pałacem prezydenckim przemówił doń sędzia Waldemar Żurek. - Apelujemy do pana, aby stał się pan samodzielnym politykiem, który podejmuje autonomiczne decyzje. Liczymy na pana otwartość i odwagę do zapoznania się ze stanowiskami do ustawy z 20 grudnia – mówił do prezydenta Dudy sędzia Żurek.

To, że przedstawiciele zawodów prawniczych szli w togach, w których w swej pracy występują w salach rozpraw, miała charakter symboliczny. - Szliśmy w togach, ale nie zamierzamy ich zdejmować – zadeklarował sędzia Krystian Markiewicz, nawiązując do tego, że pozbawić tóg sędziów mogą chcieć między innymi rzecznicy dyscyplinarni. - Ale pozbawienie nas tóg nie oznacza pozbawienia nas wartości, bo praworządność jest w naszych sercach, nie w togach i łańcuchach, chociaż są one dla nas świętością - zapewnił. - Szliśmy w togach, żeby wszyscy Polacy mogli nas zobaczyć. Zobaczyć, że nie jesteśmy jakimiś kosmitami, kastą, komuchami, zdrajcami i złodziejami. Jesteśmy Polakami, którzy mają zawód, który polega na bardzo ważnej misji. Jesteśmy tu dzisiaj po to, aby służyć ludziom. Wychodzimy na ulice, by bronić naszych wspólnych praw jako Polaków. Bo niezawisłość sędziów to niezależność od jakichkolwiek wpływów na wyroki i decyzje sądów. Każdy Polak, każdy Europejczyk ma prawo do niezależnego sądu i po to tutaj jesteśmy – podkreślał sędzia Markiewicz.

Tuż przed zaplanowanym na sobotę marszem sędziów Sądu Rejonowego w Elblągu, jego prezes Agnieszka Walkowiak, naprawdę pozbawiła ich tóg. Nakazała bowiem pracownikom sekretariatów zebranie tóg sędziów i złożenie ich do depozytu prezesa. - Togi przydzielone sędziom stanowią mienie Skarbu Państwa, pozostające w dyspozycji poszczególnych sądów - wyjaśniała swą decyzję przez rzecznika mediom. Za ten jakże wymowny „gest” pani prezes zdaniem widzów „Szkła Kontaktowego” powinna zostać uhonorowana „malinową togą”.

Frekwencja na „Marszu Tysięcy Tóg” pokazuje, że w swej walce o niezawisłość i niezależność wymiary sprawiedliwości, które usiłuje odebrać im władza prawnicy nie są sami. Wspierają ich nie tylko koledzy z całej Europy, ale i po prostu Polacy, zwyczajni ludzie. - Tutaj jest Polska, tutaj jest Europa. Jeżeli będziemy solidarni, to w niej pozostaniemy - powiedział na sam koniec marszu sędzia Krystian Markiewicz.

Monika Kamińska

12-01-2020
20:15
radek

Nie jest dobrze dla porządku prawnego kiedy rządząca formacja /niezależnie od partyjnych barw/ usiłuje podporządkować sobie sądownictwo. Cierpi na tym przede wszystkim obywatel,który ma swoje sprawy do załatwienia w sądzie. Sądy są trzecią władzą,niezależną od innych władz a próby zdominowania ich przez jakąś równorzędną władzę są niszczeniem fundamentów demokratycznego i praworządnego państwa. Gdyby udało się PiS-owi mimo zastrzeżeń prawników z Polski a także z Europy, uchwalić ustawę,zwaną potocznie „kagańcową” narazimy się na retorsje ze strony europejskich krajów, poprzedzone niekorzystnym dla władzy wyrokiem TSUE. Państwa europejskie rozpoczną wówczas, w trosce o bezpieczeństwo własnych obywateli,wprowadzanie obowiązku wizowego dla obywateli Polski. Po tym,nastąpi odebranie Polsce głosu w UE. I pojawi się propozycja ze strony któregoś kraju stowarzyszonego,aby Polska opuściła UE. Władze Polski podpisały określone porozumienia i traktaty,trzeba zacząć je przestrzegać bo Europa nie odpuści.

12-01-2020
20:44
maniek

Teraz nowa propagandowa moda w Polsce. Wszystkie demonstracje w obronie elit i bogaczy, w dodatku nadużywających swojej pozycji, może jeszcze niech bronią bankowców, czasem im się krzywda nie dzieje w naszym kraju, ciekawe dlaczego?

12-01-2020
20:51
maniek

Kiedyś mieliby sztandar z sierpem i młotem, teraz trzymają unijne symbole, ten poddańczo-służalczy typ zdrajców nigdy się nie zmieni, przez takich Polska ciągle będzie na końcu

12-01-2020
21:13
jan

Sędziowie mają realizować prawo a urządzają rozruby na ulicach, widocznie mają niesamowite przewileje i układy że tak walczą

12-01-2020
21:28
Rzeszowiak

Konstytucja wyraźnie mówi że sędziowie nie mogą publicznie protestować.
Art. 178. pp.3
"Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów."

Dobrze że są wyraźne zdjęcia twarzy sędziów. W pierwszej kolejności po wejściu ustawy w lutym wywalić to towarzystwo na zbity pysk.

12-01-2020
21:31
rosół

Złamali konstytucje to się im należą dyscyplinarki. Koniec i kropka.
Ciekawe czy w pośredniaku szukają sędziów :)

13-01-2020
08:16
Karl krematorzysta

Jak Wy wszystko łykacie. Problem w tym że już było za PRLu upolitycznienie Sądów. Ale ciemnogród kocha pislam i PO .... lubicie być dymani bez mydła

13-01-2020
08:43
icek

Kur-y i złodzieje tylko tam pracują,kradną majtki ,kiełbase srubki i mimo to ze zarabiają 20 tysiaków a pała i lać tych oszołomów bo nam wstyd przynoszą dlaczego lekarze ich nie popierają nauczyciele policja tylko głupki, bo się z nich wszyscy śmieją

13-01-2020
09:59
radek

Po ostatnim marszu środowisk prawniczych,zwanym "marszem tysiąca tóg" władza powinna wyzbyć się wszelkich wątpliwości,że uda się w Polsce przywrócić uzależnienie sądownictwa od kaprysów polityków. Taki model funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości już kiedyś w naszej historii był przerabiany i się nie sprawdził.Sędziów krytykują przede wszystkim dość prymitywni ludzie,najpewniej kiedyś skazani za różne niegodne czyny i wykorzystują okazję do wylania nagromadzonej złości. Po reakcjach środowisk prawniczych z Europy,można wnioskować bez ryzyka błędu,że PiS już przegrało i żadnej zmiany,która spowoduje podporządkowanie sobie sądownictwa nie uda mu się wprowadzić.

13-01-2020
10:08
stary

Sędziowie w Warszawie złamali więcej praw. Użycie togi sędiowskiej i łańcucha z orłem jest bardzo dokładnie opisane kiedy i gdzie można reprezentować państwo w tym uniformie. To wszystko podlega regulacjom prawnym. Co na to sędziowie?

Nawet i to prawo sędziowie złamali!

13-01-2020
16:33
Amelka

To z psem tam przyszli. Ludzie wykształceni. Afisz na nim. Gdzie obrońcy praw zwierząt.

13-01-2020
18:37
icek

To nie wiesz ze temida jest slepa dlatego chodzą z psami

13-01-2020
18:57
hijena

co do powiedzenia ma ta grupa krzykaczy na temat sędziego ,ktory skazal na kryminał prawomocnym wyrokiem przygłupa ,ktory ukradl batonik w sklepie i zjadł na miejscu(brak dowodu rzeczowego).Dziwne ,że znowu zabraklo strazników miejskich,ktorzy rozpędziliby ta gorszącą zadymę

14-01-2020
07:36
maniek

We Francji już by ich policja spałowała i nikt by nawet nie pisnął, u nas nie wolno, bo POlszewia nie pozwoli swoich ruszyć, tylko oni mogą pałować i strzelać do górników.

14-01-2020
07:36
Prawdziwy Polak

dużo banderowców miało być

14-01-2020
07:36
maciek

Na Podkarpaciu na stołkach rządzą grupy resortowe dzieci byłych komuchów z PRL albo spod Jasła,Krosna lub Jarosłąwia. Dlaczego co drugi sędzia albo prokurator w apelacji ma postawione zarzuty nadal jest bezkarny.Jeden zaj... część od wiertarki inny 50 zł na stacji benzynowej albo była szefowa prokuratury apelacyjnej kradnie majtki w francuskim markecie.Ale przecież to podobno nadzwyczajna kasta ale elita ale chyba pospolitych złodziei. I jak taki będzie gonił złodzieja albo oszusta jak sam na takie zboczenie.Ale nie wszyscy są tacy skażeni tylko mała grupa ale rzutuje to na całe środowisko bo kto ma ich poskromić jak nie ma kontroli społecznej.

14-01-2020
07:37
Prawdziwy Polak

coś dziś duo banderowców na forum .....

14-01-2020
07:37
nie ma litości dla

rozróby pacanie pisowski piszemy przez "ó"

14-01-2020
07:37
olo

Sądząc po komentarzach intelektualnie pokrzywdzonych fanów skretyniałej "polskiej" "prawicy", jedynymi osobnikami mającymi przyzwolenie na strajki są kopalnianie krety i pozostały element mentalnie bliski obecnemu,"polskiemu" "rządowi" wywodzącemu się światopoglądowo z prl :) Nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, sędziowie itp. mają wedle wspomnianego elementu siedzieć cicho i godzić się na wszystko jak przykazał tow jarosław z tow dudą, tow maowieckim i resztą członków Partii :)

68
Dodaj komentarz

avatar
56 Comment threads
13 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
52 Comment authors
ŚwiadekTomaszdziadekgatiROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Świadek
Gość
Świadek

Różan dnia 4 wrzesień 2020 roku. Powód: Danuta Wnuk i Włodzimierz Wnuk ul. Warszawska 50 06-230 Różan Pozwany: Centrala PKO Bank Polski w Warszawie ul. Puławska 15 02 – 515 Warszawa Do Sąd Okręgowy w Ostrołęce i ul. Gomulickiego 5 PKO Bank Polski Oddział 1 w Przasnyszu 07 – 410 Ostrołęka ul. Kilińskiego 2 06 – 300 Przasnysz Centralne Biuro Śledcze Policji ul. Podchorążych 38 00-463 Warszawa POZEW NR 57 LIST OTWARTY Kolejne 31 – sze powiadomienie o przestępstwach kolejne 7 wezwanie zwrotu skradzionych nam, zdeponowanych w waszej placówce bankowej naszych oszczędności. Wnoszę o ukaranie złodziei, którzy ukradli mnie i… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

Dziadu,
Slipy lub majtki nosi każdy, ale to nie jest temat do rozmowy. To dotyczy się też tych z lgbt. Żyjcie swoim życiem ale nie wywieszajcie majtek na widok publiczny.

dziadek
Gość
dziadek

Do Młoda Pozna Faceta. Ja 60 lat, mam włosy i swoje zeby. Pełny serwis zapewniony. lizanko, bzykanko (bez viagry), masazyk ciała,pełny serwis masz ochotę?

hijena
Gość
hijena

nie piszesz czy masz balijke

gati
Gość
gati

Chciałam iść na taki biorezonans na początku roku i jakoś tak mi się zeszło a później pojawił się COVID i się nie udało. A jestem ciekawa co wyjdzie w sprawie moich jelit. Są bardzo kapryśne, ale na szczęście mocno się uspokoiły po stosowaniu przez kilka miesięcy debutiru z maślanem sodu.

Elżbieta
Gość

Prywatna praktyka energoterapii i naturopatii "Shiktu San" już działa. Oferujemy leczenie energią, masaże, detoksykację organizmu oraz kompleksowe leczenia. Również pijawki i konchowanie uszu. Telefon 606 208 411
Strona www: golden-age-core-tex.business.site

radek
Gość
radek

Sądy w Polsce pozostaną niezawisłe niezależnie od wysiłków chwilowo rządzącego ugrupowania aby je sobie podporządkować. Takie są w Europie i inaczej być nie może w Polsce. Wstępując do UE Polska przyjęła określone zobowiązania,dostosowała prawo wewnętrzne do wzorców obowiązujących w krajach wspólnoty, należy więc zawartych umów dotrzymywać. Próby ograniczania w Polsce sędziowskiej niezawisłości spotykają się z protestem krajów członkowskich UE i rząd musi się z opiniami krajów europejskich zacząć liczyć.

jestem za...
Gość
jestem za...

Straż Miejska nigdzie nie powinna być likwidowana. Im więcej podobnych służb tym większy porządek w okolicy.

Milka
Gość
Milka

Korzystałem z zabiegów depilacji laserowej i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Trochę na początku się się wstydziłem ale potem jakoś poszło. Teraz jestem zadowolony. Zdecydowałem się na salon Laser Delux bo mają najlepsze opinie.

panna z dzieckiem
Gość

co robicie ze zuzytymi maseczkami ? ja pakuję po 10 szt i odsyłam kulawemu

boff
Gość
boff

kody - nie lejta wody

Tomasz
Gość
Tomasz

Co wyprawiają nauczyciele? Zadają znaczne ilości zadań do wykonania, właściwie to produkują zadania jak na taśmie produkcyjnej. Skopiuj, wklej i fruuuuuuuuu lecą zadania do uczniów. Fajna praca. A co, jeśli w domu jest jeden komputer i dwoje, troje dzieci? A co ....jeśli łącza są wolne, bo w wioskach nie ma infrastruktury? Niech minister oświaty coś z tym zrobi, a nie bredzi przed kamerami. Może trzeba poskromić nieco nauczycieli. Mój wnuczek z 7 klasy na tydzień otrzymał do rozwiązania 27 zadań z matematyki, dwa wypracowania pisemne i 14 stron z ćwiczeń do języka polskiego, ba nawet zadania z muzyki, religii i… Czytaj więcej »

Franciszek
Gość
Franciszek

Trzeba było nie hejtować w czasie strajku, że nieroby i chcą pieniądze za nic... Teraz pokazują, że jednak za coś. To, co dostajecie od nauczycieli online zazwyczaj jest przekazywane waszym dzieciom w klasie... a teraz nagle internet zawalony memami, o tym że nie można z dziećmi w domy wytrzymać

Tomasz
Gość
Tomasz

Sprawdzanie trzeźwości kierowców. Ciekawe, czy po każdej takiej akcji policjant myje ręce? Czy przy dmuchaniu w ustnik przez ewentualnie chorego na urządzenie nie dostaną się w "nieszczelnym dmuchu" wirusy? Dla mnie jest jasne, że taka procedura może narazić kierowcę na zapoznanie się z koronawirusem. Czy policja jest pewna, że nie nastąpi przeniesienie wirusa na urządzenie przy dmuchaniu w ustnik? Jedyny sposób bez ryzyka to teraz pobieranie krwi. Ja odmówiłbym dmuchania w ustnik.

radek
Gość
radek

Niebawem wrócimy do przedwojennych rozwiązań w oświacie. Po wsiach uczono w powszechnych szkołach 4 klasowych.Kto chciał się dalej uczyć musiał dojeżdżać do miejscowości,w której były klasy kolejne.

Mary
Gość
Mary

Jeśli potrzebujesz prawdziwego pożyczkodawcy, zwróć się do pana Bechera. Mam od niego swój kredyt. Jest zweryfikowanym i zaufanym pożyczkodawcą kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres (sgtbecher@gmail.com).

andrzej
Gość
andrzej

załadować bałatę i kruczka na taki

maciek
Gość
maciek

co trzeba wysłać do analizy?

radek
Gość
radek

Dość sprytnie biskup odpowiada burmistrzowi Ustrzyk i daje w ten sposób sygnał wiernym. Burmistrz napisał,że chce płacić z budżetu miasta za jedną tygodniowo lekcję religii.Natomiast nie wspomina o ograniczaniu ilości godzin religii,chce nawet udostępnić sale lekcyjne na większy wymiar tych lekcji .namawia do tego,aby katecheci drugą godzinę uczyli za darmo albo aby to ordynariusz im za dodatkowe godziny wypłacał. Kiedy młodzi lekarze domagali się płacenia im za nadgodziny spędzone w szpitalach,były marszałek senatu,pan Karczewski apelował do nich,by popracowali trochę dla idei. Może trzeba też apelować do katechetów,aby popracowali dla idei a nie tylko dla forsy.Zbawienie przecież ważniejsze od ziemskich dóbr.

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam do pozwu zbiorowego

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam się do pozwu zbiorowego

Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

hijena
Gość
hijena

tak, tak języki obce potrzebne sa jak się pracuje w kasie w hipermarkecie

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

hijena
Gość
hijena

tak,tak Wałesa ma szczególne zasługi jako sygnalizator Bolek

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

ROMAN
Gość
ROMAN

Tak racja szczególnie agresywni są na : szopena/ targowej a od 7- lat nikt tam nie interweniuje ani policja ani ci ratuszowi strażnicy
Szczególnie przy przystanku obok starego cmentarza gdzie mamy ; przystanek z osobami wsiadającymi-wysiadającymi-czekającymi -oprzechodzącymi-zaparkowanymi samochodami
Nikogo to nie interesuje od tat aby przenueść ten przystanek pod hale tam gdzie był 50 lat temu gdzie do dzisiaj jest miejsce odpowiednie( szeroki trotuar) i zatoka
Wystarczy zlikwidować mini parking i usunąć budy z kwiatkami ; O !
Do roboty do roboty konkretnej !

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.