Forum

Skandal z banerami kandydującej do Sejmu wicewojewody z PiS
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
29-09-2019
14:18

PRZEMYŚL. - Kto był tak głupi, żeby wydać zgodę na baner wyborczy umieszczony przy niebezpiecznym skrzyżowaniu przy zjeździe do szpitala? – pytają kierowcy.

Banery wyborcze Lucyny Podhalicz, kandydującej do Sejmu z listy PiS przemyślanki, znalazły się na przemyskiej obwodnicy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że część z nich komisja uznała za zagrażające ruchowi drogowemu i poleciła usunąć. Z naszych informacji wynika, że wniosek o zgodę na umieszczenie tych banerów na obwodnicy skierowany do Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu nie spełniał wymogów, a mimo to ZDM zgodę wydał!

W kampanii wyborczej nikogo nie dziwi, że niemal zewsząd jest się „atakowanym” wizerunkami kandydatów opcji wszelkich, którzy z banerów i plakatów wyborczych zachęcają do oddania nań głosu w wyborach. Ale banery z podobizną pani wicewojewody, Lucyny Podhalicz, znajdujące się na przemyskiej obwodnicy jednak wzbudziły zainteresowanie przemyślan. I nie było to bynajmniej pozytywne zainteresowanie. - Kto był tak głupi, żeby wydać zgodę na baner wyborczy umieszczony przy niebezpiecznym skrzyżowaniu przy zjeździe do szpitala? - dopytywał jeden z naszych Czytelników. - Kampania kampanią, ale bezpieczeństwo chyba ważniejsze? - upewniał się. Inny Czytelnik był oburzony: - Kiedy ja występowałem o zgodę na umieszczenie reklamy w jednym miejscu na obwodnicy, to mi odmówiono, bo miało to zagrażać bezpieczeństwu ruchu! Teraz w tym miejscu stoi sobie baner pani Podhalicz! On już bezpieczeństwu nie zagraża, bo to wicewojewoda i kandydatka do Sejmu? - pytał ironicznie.

Kto wydaje pozwolenia na umieszczanie materiałów wyborczych w takich miejscach, jak obwodnica, nie jest żadną tajemnicą. Jest to Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu, jednostka podległa miastu. Wzór wniosku o zgodę na umieszczenie reklamy lub materiału wyborczego jest dostępny na stronie tej instytucji. Wskazane są szczegółowe wytyczne, co taki wniosek powinien zawierać. Otóż m.in. powinien zawierać mapkę o określonej skali, na której powinny zostać zaznaczone dokładnie lokalizacje materiałów wyborczych z podaniem ich gabarytów. Jeśli wniosek nie zawiera tych informacji, nie jest rozpatrywany. Może zostać co najwyżej zwrócony z adnotacją o konieczności uzupełnienia.

Na umieszczenie materiału w miejscu, w którym stanowi zagrożenie dla ruchu zgody być nie może. I tu mamy spory „zgrzyt”, bo komisja złożona z pracowników ZDM oraz przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu stwierdziła, iż materiały wyborcze PiS umieszczone na obwodnicy Przemyśla „należy usunąć z uwagi na stwarzanie zagrożenia w ruchu samochodowym i pieszym”. To samo tyczy się materiałów wyborczych tej partii oraz Koalicji Obywatelskiej umieszczonych w kilku innych miejscach miasta, np. na Zasaniu.

Wczorajszej nocy banery pani wicewojewody „powędrowały” w inne miejsca na obwodnicy Przemyśla. Nadal jednak pozostaje pytanie jak znalazły się w tych miejscach, gdzie pierwotnie były stwarzając „zagrożenie  w ruchu pieszym i samochodowym”? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wnioski na umieszczanie banerów pani wicewojewody były niepełne, m.in. nie zawierały dokładnej lokalizacji materiałów wyborczych na obwodnicy. Mimo to zostały przyjęte i rozpatrzone pozytywnie, a zgody podpisywał dyrektor Jacek Cielecki, szef ZDM z wieloletnim doświadczeniem! - Część wniosków była kierowana przez KWW PiS, ale część przez samą panią wicewojewodę, co jest niezgodne z Kodeksem Wyborczym, a mimo to je przyjęto i wyrażono zgodę! - zdradziła nam osoba zorientowana w sytuacji.

A co na to wszystko przemyski magistrat? - Dziś rano na polecenie prezydenta Przemyśla pracownicy Zarządu Dróg Miejskich sprawdzają, czy na terenie miasta znajdują się banery, na których wywieszenie nie wydano jeszcze decyzji o możliwości zajęcia pasa drogowego – poinformowała nas wczoraj (25 września) rzecznik przemyskiego Urzędu Miejskiego, Agata Czereba. - Według naszej wiedzy, na tę chwilę, nie wszystkie komitety wyborcze posiadają decyzję na wywieszenie w obrębie pasów drogowych części swoich banerów – doprecyzowała rzeczniczka dodając, że:- Ponadto we wtorek odbyła się wizja lokalna, w której udział wzięli przedstawiciele ZDM-u oraz policja. Wykazała ona, iż gros banerów znajdujących się w obrębie pasów drogowych stwarza zagrożenie w ruchu samochodowym i pieszym, w związku z czym nakazano ich usunięcie.

Tymczasem my z nieoficjalnych informacji wiemy, że teraz jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne pisma uzupełniające wnioski o wydanie zgody na umieszczenie materiałów wyborczych, które już de facto „wiszą” na mieście. Płyną od różnych komitetów wyborczych. Smutne to, że komitety reprezentujące tych, co chcą nami rządzić za nic mają przepisy i dopiero „przyciśnięte do muru”, m.in. zainteresowaniem mediów tematem zabierają się do zrobienia tego co należy, jak należy.

Monika Kamińska

29-09-2019
21:55
Grzegorz

Chyba patologia która łyknela 500 +,

44
Dodaj komentarz

avatar
37 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
JanuszTomekMariaJożefZOFIA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)