Skrzywdzeni emeryci bez informacji
Przeczytaj oryginalny post blogu
21-11-2012
06:03
Redaktor

PODKARPACIE. Emeryci wygrali w Trybunale Konstytucyjnym, tylko co dalej?

Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że emeryci zostali potraktowani niezgodnie z konstytucją. Teraz jednak emeryci nie wiedzą, co mają począć. Ani ZUS, ani Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nie wypowiadaj się na temat wyroku. Emerytury miał kto…

21-11-2012
09:35
wiesiek

Emeryt rencista to tzw.tylko siła konsumpcyjkna zbyteczna w społeczeństwie.Można z nimi robić wszystko nikt ich nie broni.Wygrałem sprawę w sądzie z ZUS po 2 latach.Żadem uzdrawiający mnie lekarz sądowy orzecznik nie poniósł kary.Do dziś się zastanawiam który lekarz mnie kłamie czy ten co wysyła mnie na rentę usunął mi płuco uważa za nie zdolnego do pracy czy ten z ZUS sądu którzy mnie uzdrawiają w swej dobroci pozwalają mi podjąć ostatnio wykonywaną pracę w 2001 r. elektromontera?

21-11-2012
13:07
Ambroży

Sprawa z TK w tej sprawie i podobnej trzykrotnie zaskarżonej (OPZZ, prezydent, RPO) Ustawy waloryzacji kwotowej jest delikatnie mówiąc kpina z ludzi. Widać gołym okiem współdziałanie TK z min. finansów i prezydentem i solidne robienie ubezpieczonych w konia z myślą na przewlekłość, często niedoinformowanie prawne osób starszych . wielu petentów wiadomo że nie doczeka się należnych środków . Zaskarżone prawidłowo w ZUS sprawy wloką się kilka miesięcy na wyznaczenie terminu rozprawy przed Sądem Ubezpieczeń Społecznym , potem istnieje droga odwoławcza ZUS itd – do uprawomocnienia się wyroku , naliczenia odsetek i dopiero wypłaty. Sam termin rozpatrywania przez TK waloryzacji kwotowej nie jest do dziś wyznaczony nawet do 8.01.2013 na wokandzie , a przecież następna zabałaganiona może być kwestia prawidłowo naliczona następna waloryzacja do końca lutego 2013??? Moim zdaniem dziennikarze powinni pomóc czytelnikom publikując wzór odwołania do SUS.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.