Śledź i Walasek zostają
Przeczytaj oryginalny post blogu
31-10-2012
12:44
Redaktor

ENEA EKSTRALIGA. Nie ma tematu Marka Cieślaka w Rzeszowie. Bliscy przedłużenia kontraktu są Jason Crump i Rafał Okoniewski.

Przed prezes Speedway Stali Rzeszów, Martą Półtorak, jak i innymi szefami klubów żużlowych w Polsce pracowity okres. – Czekamy z niecierpliwością na nowy regulamin. Wówczas będziemy wiedzieli,…

01-11-2012
09:40
Tomek

Jeżeli na stadion ma przychodzić więcej ludzi i płacić te wcale nie tak małe pieniądze za mecz to trzeba zbudować silny skład w oparciu o pewniaków a nie eksperymentować jak z Kylmaekorpim. Priorytet to zatrzymać Walaska, Okonia i bezwględnie Sówkę ( chłopak ma zęba do walki i jest obecnie jednym z najlepiej rokujących juniorów a zastąpić go nie ma kim przy średniej 4,0).Crump zawiódł ale przy nowej średniej warto go zatrzymać ale nie za wszelką cenę bo zarabiał dotąd niepoważne pieniądze. Jeśli chodzi o lidera najlepszym zawodnikiem od tego jest bez dwóch zdan Gollob ( niska średnia, mistrz jazdy parami i świetny nauczyciel dla młodych, ktorych od Bydgoszczy po Tarnów i Gorzów pomógł wychować wielu). Oczywiście Pedersen też jest niezawodny i jako jedyny w tej lidze nie zalicza wpadek ale jego wysoka średnia i zbytni indywidualizm mogą stanowić pewien kłopot. Hampel to trochę niewiadoma. Może mieć super sezon albo przeciętny. Zagar ma swój bojowy styl jazdy, awansował do GP ale jest to typ lidera i gwarancji powtórzenia obecnego wyniku w jego wykonaniu nie ma żadnych. Jako piąty senior idealnie pasuje Świderski z zaskakująco niską średnią a umiejętnościami nawet na 7-8pkt. w meczu. Z nim o skład powinien rywalizować Ciapek. Jest kapitanem, pomaga młodym i zawsze jest gotowy do jazdy nie marudząc kiedy musi grzać ławę. Trzeba też docenić jego przywiązanie do barw klubowych i wiele sukcesów jakie klub przy jego udziale osiągnął. Być może przy odpowiedniej kalkulacji warto rozważyc powrót Dawida Stachyry , który jeździ coraz lepiej. Lampart powinien dać sobie spokój. Oczywiście na drugiego juniora, który też jest waznym ogniwem drużyny chciałoby się Adamczewskiego, Strzelca czy Pieszczka ale realnie patrząc Gashka i Kret też jeszcze mogą się rozwinąć do lepszej jazdy. Śledziu to spoko facet ale chyba trzeba trenera, który w odpowiednim momencie uderzy w stół i w najważniejszych momentach meczu odpowiednio zmotywuje do walki. Być może odpowiednim człowiekiem na tym stołku powinien zostać Jasiu Stachyra. Sponsorzy to bardzo ważny czynnik przy budowie i odpowiednim funkcjonowanie drużyny więc trzeba mieć nadzieję,że PGE nie zrezygnuje a i inni nowi ludzie z pieniędzmi i dobrą wolą wesprą zespół. Najważniejsze jednak podziękowania za Ekstraligę i ciekawe mecze przy Hetmańskiej należą się Pani Marcie i jej firmie bo tylko dlatego żużel w Rzeszowie znajduje się na wysokim poziomie a bez jej pasji i zaangażowania to prawdopodobnie od 2000r aż do dzisiaj jeździlibyśmy na przemian w I i II lidze bez nadziei na lepsze jutro.Dlatego ja jako kibic rzeszowskiego żużla od 20 lat bardzo dziękuję! Nie rozumiem natomiast tych, którzy w nieprzyzwoity i niewdzięczny sposób nierzadko tych sponsorów-miłośników rzeszowskiego żuzla obrzucają błotem na lewo i prawo.Cieszmy się z tego co mamy bo niewiadomo czy za kilka lat nie zatęsknimy za dobrym żużlem, jaki obecnie możemy oglądać.

01-11-2012
10:19
kibic

nic dodać , nic ująć   fachowy  komentarz  , dodam  tylko  że  gdyby  nie  pani  Marta   tak  przez  niektórych  nielubiana  to  byśmy  mieli  żużel  na  poziomie  Krosna  czy Lublina ,  a tak  to nie  jadąc do Tarnowa  mogę  sobie  popatrzeć na  światową  czołówkę  speedwaya 

05-11-2012
19:16
gold

a kto słyszałby o tej pani gdyby nie sponsorowała rzeszowskiego żużla??? myślę że pani P ma większe korzyści niż klub i kibice co roku zwodzeni obietnicami budowy silnego składu i walki o medale. nikt niczego nie robi za darmo i dla samej idei, taka jest brutalna prawda dla ludzi zakochanych w pani P. (niemniej zgadzam się że gdyby nie jej pieniadze Rzeszów jezdzilby co najwyzej w I lidze)

06-11-2012
10:08
Markiz de Sade

Tomek,

świetna i fachowa wypowiedź.
Całkowicie się z Tobą zgadzam.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.