Forum

Sondażowe wyniki wyborów: zwycięstwo PiS
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
13-10-2019
21:39

KRAJ, PODKARPACIE. Wysoki wynik dla partii rządzącej w wyborach do Sejmu oznacza, że przez kolejne cztery lata będzie ona rządzić samodzielnie.

PiS zwyciężyło w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Jeszcze w poniedziałek po południu, z danych PKW z ponad 99 proc. komisji wyborczych wynikało, że w wyborach do Sejmu partia rządząca uzyskała 43,76 proc. poparcia, natomiast w wyborach do Senatu 44,71 proc. W Sejmie, oprócz PiS, miejsce znajdzie się także dla czterech innych partii: Koalicji Obywatelskiej, PSL-u, Zjednoczonej Lewicy i Konfederacji.

W poniedziałek do godz. 17 Państwowa Komisja Wyborcza nie opublikowała oficjalnych i ostatecznych wyników wyborów parlamentarnych. Do tej godziny spłynęły dane z 99,5 proc. komisji wyborczych, co oznacza, że niemal wszystkie kwestie zostały wyjaśnione. Frekwencja wyborcza wyniosła 61,1 proc. Pewnym jest, że zwycięzcą w Sejmie zostało Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało wynik 43,76 proc poparcia. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska (27,24 proc.), trzecie Zjednoczona Lewica (12,52 proc.), czwarte Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z Kukiz’15 (8,58 proc.), a piąte Konfederacja Wolność i Niepodległość (6,79 proc.). Wszystkie partie weszły do Sejmu. Jak wyniki przekładają się na mandaty? W ławach sejmowych z PiS zasiądzie 239 posłów, z KO 131 posłów, z Lewicy 46 posłów, z PSL 30 posłów, z Konfederacji 13 posłów.

Senat bez większości

Jak sytuacja wygląda w Senacie? PiS uzyskało poparcie 44,71 proc. wyborców, KO 5,46 proc., PSL 5,74 proc., a Lewica 2,30 proc. Ile mandatów przypadnie partii rządzącej a ile opozycji? Wczoraj na godz. 17.00, nieoficjalnie mówiło się, że PiS zdobędzie 49 mandaty, a opozycja 51. Oznacza to, że opozycja bierze większość, a PiS nie będzie rządzić samodzielnie.

Jak wyniki wyborów komentują liderzy partii? - Otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej. Zasługujemy na więcej oznacza także zobowiązanie, które dotyczy nas właśnie. To zobowiązanie do lepszej pracy i większej ilości pomysłów oraz inwencji – mówił na gorąco, zaraz po ukazaniu wstępnych wyników wyborów Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Jak z kolei sytuację ocenił szef największej partii opozycyjnej? - Wszystko jest przed nami, przed nami są kolejne wybory prezydenckie, i tam też będziemy gotowi, i te wybory wygramy, to jest nasza obietnica (…) Nie będzie Budapesztu w Warszawie – stwierdził w niedziele Grzegorz Schetyna, prezes PO.

Niespodzianki wyborcze

Poniedziałek był powodem do radości dla wielu polityków, lecz z pewnością nie dla wszystkich. Do Sejmu prawdopodobnie nie wejdzie kilka znanych nazwisk. Mowa m.in. o Stanisławie Piotrowiczu i Tomaszu Cimoszewiczu. O Senacie zapewne zapomnieć będzie musiał także Konstanty Radziwiłł, który w okręgu nr 41 do godz. 17.00 przegrywał z Michałem Kamińskim, a także ojciec prezydenta Polski, Jan Duda, którego pokonał obecny senator Jerzy Fedorowicz.

Do głosowania w wyborach uprawnionych było ponad 30 mln obywateli. Głos można było oddać w  ponad 27 415 obwodach głosowania. Ostateczny komunikat o tym, które komitety przekroczyły próg wyborczy, zostanie zaprezentowany przez PKW jeszcze w poniedziałek wieczorem lub we wtorek rano.

Kamil Lech

13-10-2019
21:53
hijena

Po raz kolejny PIS wybił z glowy rządzenie Platfusom. Bolek podobno dostal z tego powodu uporczywej sraczki

13-10-2019
22:05
piotr58

Tak tu szczuli na PIS. A PIS jak na złość po raz kolejny wygrywa :)

... a Schetyna?
Schetyna zalicza 5 przegraną i to 5 pod rząd a na dodatek PO traci swój elektorat patrząc na wyniki z 2015.

13-10-2019
22:07
roni

Podobno czeka do jutra w tej nie pranej od miesięcy koszulce OTUA i w końcu poda kogo popiera. Wesołe chłopisko.

14-10-2019
03:16
Jak bardzo PO przegr

W 2015 roku:
- Pis miała 235 mandaty,
- PO 138 a
- .N 28

W 2019 partia PO połączyła się z .N i teraz uzyskali jako:
- POKO uzyskali wspólnie 131 mandatów a
- Pis 239

14-10-2019
07:19
ania

pamiętacie jak było za PO?
złodziejstwo, które do dzisiaj nie jest porozliczane - pamiętacie kto kradł?
brylował - grzechu, zdzichu i rychu

14-10-2019
08:31
radek

Wyborcy zdecydowali,że PiS utrzyma władzę. Nie dali jednak zezwolenia na zmianę konstytucji. Oznacza to,że psucie państwa zostanie mocno ograniczone. Warto pamiętać jak potężna propaganda na rzecz rządzącej partii została uruchomiona zarówno w przejętych mediach publicznych jak też z ambon. PiS otrzymał maksymalną ilość głosów i już tego wyniku nigdy nie powtórzy. Za 4 lata trzeba będzie przekazać władzę i ponieść odpowiedzialność za tragiczne skutki rządzenia dla wielu środowisk i dla tysięcy obywateli.

14-10-2019
09:00
olo

Stawiam, że w 2021 roku będą przedterminowe wybory :) Powód? Spadek koniunktury i widmo braku kasy na pisowskie plusy :) Stawiam również na to, że samo nsdapis będzie do tych wyborów dążyć żeby w miarę możliwości odejść w glorii chwały i żeby burdel nieporównywalnie większy od gierkowskiego zostawić innych do naprawy :)

14-10-2019
09:18
olo

Cóż :) Widać, ten naród, zupełnie jak przygłupawe dziecko tępych rodziców, musi się sparzyć żeby coś zrozumieć i czegoś się nauczyć :) Mieliśmy już rozdawnictwo, mieliśmy mierność, bylejakość i niechęć do pracy, kombinatorstwo, z tą różnicą że teraz ludzie swój los przypieczętowali sami i nic niczego im narzucał jak to drzewiej bywało :D Teraz tylko usiąść z piwkiem i chipsami i oglądać jak wraz ze spadkiem koniunktury, pisowskie państwo z gips-kartonu zaczyna się sypać :)

14-10-2019
09:53
robol z fabryki

UNY po wyborach bedom sie teroz dali GODNIE byczyć i dali nic nie robić, a forsa bedzie im sama leciała z PiS-u.
Jem sie należy jak murzynom w Ameryce, bo uny cienżko pracowały za komuny jak czarne niewolniki w Ameryce i teroz przez 6 (SZEŚĆ) pokoleń bedo brały jeno kase bo sie im noleży !
Uny dostały hektary z przydziału po reformie PKWN w 1944, rozkradły pańskie dwory i musiały ZA KARE na tych hektarach harować, a teroz tyż majom dopłaty do tych hektarów z UNI które muszom przepijać pod GS-ami jak przedtem przepijaly to co rozkradly za komuny.
Wielgo krzywda sie im działa za komuny, to teroz muszom brać GODZIWE zapomogi co sie unym należo !

14-10-2019
10:23
radek

Niewykluczone,że masz rację. PiS wygrał głównie poprzez przekupienie wielu wyborców darowiznami z budżetu państwa. Nie rozwiązał zaś żadnego z poważnych problemów społecznych. Oblicza się,że aby zaspokoić "głód mieszkaniowy" potrzeba w kraju ok.5 mln mieszkań. Rządzący obiecywali 100 tysięcy tanich mieszkań dla młodych a zbudowali niecały 1 tysiąc. Obiecywali poprawę funkcjonowania opieki medycznej a tymczasem ludzie umierają na SOR-ach. Dawny,główny poborca podatków został mianowany szefem NIK a tymczasem nie dość,że sam unikał płacenia podatków to wdał się w "szemrane interesy" z suterenami.
Doprowadzono też do tego,że uwiedzeni obietnicami osobistych sukcesów sędziowie,szczuli na swoich kolegów sędziów. Dlatego nie wyobrażam sobie,aby po przejęciu władzy przez ugrupowania propaństwowe,sędzia,który dopuszcza się łamania konstytucji mógł dalej pracować w wymiarze sprawiedliwości. Są zawody cieszące się autorytetem o najwyższym stopniu zaufania. Uczyniono wiele aby to zaufanie podkopać, czasami przy pomocy słabych /przypadkowych w zawodzie/ jednostek ale zdecydowana większość sędziów to osoby o najwyższym poziomie moralności i wierności prawu.
PiS ponownie wygrał wybory ale musi rządzić wyłącznie w granicach zakreślonych przez obowiązującą Konstytucję RP.

14-10-2019
11:15
ha ha ha

Podali wyniki z 91% komisji wyborczych i PIS jeszcze lepszy ma wynik niż wczoraj o
21:00

Do tego ma większość w Senacie! Pis bierze wszystko co sie da. Jak widać szmatławce mogą pluć jadem a ludzie na wasze manipulacje już odporni. Oby wam sprzedaż tak spadła żeby komornik musiał zlicytować nawet wykładzinę z biura.

14-10-2019
11:32
Lokis

Może to państwo jest-będzie z gips-kartonu, ale i tak będzie solidniejsze od państwa teoretycznego Platformy. "Mieliśmy już rozdawnictwo, mieliśmy mierność, bylejakość i niechęć do pracy, kombinatorstwo" - do rozdawnictwa dodać uwagę "dla swoich", dopisać przekręty, mafijność, pogardę dla rodaków i serwilizm wobec zagranicy i voila! Wypisz wymaluj charakterystyka totalnej opozycji.

14-10-2019
12:33
dupol

to, że jesteś głupi to każdy wie - ale dlaczego wszystkim to ogłaszasz?

14-10-2019
20:19
młody

to chory system Donta
opozycja ma 56 % a PiS 44% i kto wygrał wybory ?
albo inaczej - czemu większość nie rządzi ?
za komuny tez tak było - każdy wiedział, ze obojętne jak zagłosuje i tak będzie rządzić PZPR

16-10-2019
10:27
hijena

dla rownowagi w mediach komercyjnych slychać tylko skowyt Schetyny,że PIS musi odejść.Problem jest taki ,że Platfusy nie mają pomyslu jak to zrobić.Mimo to Grzesiek z głupawym usmieszkiem obiecuje swoim wyborcom ,że za 4 lata odbierze wladzę

16-10-2019
15:28
radek

Pomimo,iż Konfederacja wprowadziła posłów do sejmu,pan Janusz Korwin-Mikke wyraża bardzo niekorzystną opinię o wyborcach PiS i o samej partii.
Mówi on m.in:" PiS to partia komunistyczna. Ta partia cofnęła nas do epoki Gierka,potem do Gomułki,teraz do okresu Bieruta mniej więcej.
Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to,że głosował na PiS.
Pytany,czy obrażając wyborców PiS,nie zniechęca ich do siebie,JKM odparł: "nazywanie idiotów idiotami jest rzeczą głęboko słuszną. I dodał:"70% ludzi w Polsce,nie tylko w Polsce,nie jest w stanie zrozumieć treści rozkładu jazdy autobusów. Takiego człowieka się nie przekona. Równie dobrze można mu tłumaczyć teorię względności. Oni się poobrażają,ale może któryś się trzepnie w ten głupi łeb i pomyśli:"Boże,jak oni zrobili mnie w konia".
Ciekawe jest ilu polityków podziela poglądy posła Janusza Korwin-Mikke.

21-10-2019
17:12
radek

Rezygnacja starosty jarosławskiego z mandatu posła na rzecz Stanisława Piotrowicza /spekulacje medialne/ wydaje się mało prawdopodobna. Natomiast rezygnacja z mandatu posła wojewody podkarpackiego pani Leniart na rzecz Andrzeja Szlachty jest bardzo prawdopodobna. Tylko co na to wyborcy?

25-10-2019
18:42
radek

Pani Leniart poinformowała premiera,że rezygnuje ze stanowiska Wojewody Podkarpackiego co może oznaczać,że szef rządu ma już gotowego następcę. Zatem pan Szlachta podzieli los pana Piotrowicza i z woli wyborców będzie politycznym emerytem.

03-11-2019
13:05
radek

Upłynęło już trochę czasu od opublikowania przez PKW oficjalnych wyników głosowania i można pokusić się na spokojnie o ocenę postawy wyborców. Do urn poszło nieco ponad 18,5 mln wyborców z ponad 32,25 mln uprawnionych,czyli pełnoletnich obywateli RP. Na PiS oddało głosy nieco ponad 8 mln wyborców,tj. ok.41,1 %spośród tych,którzy poszli do lokali wyborczych w kraju i poza nim a jest to jedynie 26,6 % spośród wszystkich uprawnionych. Wniosek z tego może być tylko jeden,że 73,4 % dorosłego społeczeństwa rządów PiS nie popiera. Skoro głosowało 18,5 mln wyborców a PiS otrzymał nieco ponad 8 mln głosów,znaczy to,że 10,5 mln obywateli głosowało na inne od PiS ugrupowania.

64
Dodaj komentarz

avatar
53 Comment threads
12 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
49 Comment authors
gatiROMANElżbietaradekjestem za... Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gati
Gość
gati

Chciałam iść na taki biorezonans na początku roku i jakoś tak mi się zeszło a później pojawił się COVID i się nie udało. A jestem ciekawa co wyjdzie w sprawie moich jelit. Są bardzo kapryśne, ale na szczęście mocno się uspokoiły po stosowaniu przez kilka miesięcy debutiru z maślanem sodu.

Elżbieta
Gość

Prywatna praktyka energoterapii i naturopatii "Shiktu San" już działa. Oferujemy leczenie energią, masaże, detoksykację organizmu oraz kompleksowe leczenia. Również pijawki i konchowanie uszu. Telefon 606 208 411
Strona www: golden-age-core-tex.business.site

radek
Gość
radek

Sądy w Polsce pozostaną niezawisłe niezależnie od wysiłków chwilowo rządzącego ugrupowania aby je sobie podporządkować. Takie są w Europie i inaczej być nie może w Polsce. Wstępując do UE Polska przyjęła określone zobowiązania,dostosowała prawo wewnętrzne do wzorców obowiązujących w krajach wspólnoty, należy więc zawartych umów dotrzymywać. Próby ograniczania w Polsce sędziowskiej niezawisłości spotykają się z protestem krajów członkowskich UE i rząd musi się z opiniami krajów europejskich zacząć liczyć.

jestem za...
Gość
jestem za...

Straż Miejska nigdzie nie powinna być likwidowana. Im więcej podobnych służb tym większy porządek w okolicy.

Milka
Gość
Milka

Korzystałem z zabiegów depilacji laserowej i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Trochę na początku się się wstydziłem ale potem jakoś poszło. Teraz jestem zadowolony. Zdecydowałem się na salon Laser Delux bo mają najlepsze opinie.

panna z dzieckiem
Gość

co robicie ze zuzytymi maseczkami ? ja pakuję po 10 szt i odsyłam kulawemu

boff
Gość
boff

kody - nie lejta wody

Tomasz
Gość
Tomasz

Co wyprawiają nauczyciele? Zadają znaczne ilości zadań do wykonania, właściwie to produkują zadania jak na taśmie produkcyjnej. Skopiuj, wklej i fruuuuuuuuu lecą zadania do uczniów. Fajna praca. A co, jeśli w domu jest jeden komputer i dwoje, troje dzieci? A co ....jeśli łącza są wolne, bo w wioskach nie ma infrastruktury? Niech minister oświaty coś z tym zrobi, a nie bredzi przed kamerami. Może trzeba poskromić nieco nauczycieli. Mój wnuczek z 7 klasy na tydzień otrzymał do rozwiązania 27 zadań z matematyki, dwa wypracowania pisemne i 14 stron z ćwiczeń do języka polskiego, ba nawet zadania z muzyki, religii i… Czytaj więcej »

Franciszek
Gość
Franciszek

Trzeba było nie hejtować w czasie strajku, że nieroby i chcą pieniądze za nic... Teraz pokazują, że jednak za coś. To, co dostajecie od nauczycieli online zazwyczaj jest przekazywane waszym dzieciom w klasie... a teraz nagle internet zawalony memami, o tym że nie można z dziećmi w domy wytrzymać

Tomasz
Gość
Tomasz

Sprawdzanie trzeźwości kierowców. Ciekawe, czy po każdej takiej akcji policjant myje ręce? Czy przy dmuchaniu w ustnik przez ewentualnie chorego na urządzenie nie dostaną się w "nieszczelnym dmuchu" wirusy? Dla mnie jest jasne, że taka procedura może narazić kierowcę na zapoznanie się z koronawirusem. Czy policja jest pewna, że nie nastąpi przeniesienie wirusa na urządzenie przy dmuchaniu w ustnik? Jedyny sposób bez ryzyka to teraz pobieranie krwi. Ja odmówiłbym dmuchania w ustnik.

radek
Gość
radek

Niebawem wrócimy do przedwojennych rozwiązań w oświacie. Po wsiach uczono w powszechnych szkołach 4 klasowych.Kto chciał się dalej uczyć musiał dojeżdżać do miejscowości,w której były klasy kolejne.

Mary
Gość
Mary

Jeśli potrzebujesz prawdziwego pożyczkodawcy, zwróć się do pana Bechera. Mam od niego swój kredyt. Jest zweryfikowanym i zaufanym pożyczkodawcą kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres (sgtbecher@gmail.com).

andrzej
Gość
andrzej

załadować bałatę i kruczka na taki

maciek
Gość
maciek

co trzeba wysłać do analizy?

radek
Gość
radek

Dość sprytnie biskup odpowiada burmistrzowi Ustrzyk i daje w ten sposób sygnał wiernym. Burmistrz napisał,że chce płacić z budżetu miasta za jedną tygodniowo lekcję religii.Natomiast nie wspomina o ograniczaniu ilości godzin religii,chce nawet udostępnić sale lekcyjne na większy wymiar tych lekcji .namawia do tego,aby katecheci drugą godzinę uczyli za darmo albo aby to ordynariusz im za dodatkowe godziny wypłacał. Kiedy młodzi lekarze domagali się płacenia im za nadgodziny spędzone w szpitalach,były marszałek senatu,pan Karczewski apelował do nich,by popracowali trochę dla idei. Może trzeba też apelować do katechetów,aby popracowali dla idei a nie tylko dla forsy.Zbawienie przecież ważniejsze od ziemskich dóbr.

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam do pozwu zbiorowego

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam się do pozwu zbiorowego

Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

hijena
Gość
hijena

tak, tak języki obce potrzebne sa jak się pracuje w kasie w hipermarkecie

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

hijena
Gość
hijena

tak,tak Wałesa ma szczególne zasługi jako sygnalizator Bolek

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

ROMAN
Gość
ROMAN

Tak racja szczególnie agresywni są na : szopena/ targowej a od 7- lat nikt tam nie interweniuje ani policja ani ci ratuszowi strażnicy
Szczególnie przy przystanku obok starego cmentarza gdzie mamy ; przystanek z osobami wsiadającymi-wysiadającymi-czekającymi -oprzechodzącymi-zaparkowanymi samochodami
Nikogo to nie interesuje od tat aby przenueść ten przystanek pod hale tam gdzie był 50 lat temu gdzie do dzisiaj jest miejsce odpowiednie( szeroki trotuar) i zatoka
Wystarczy zlikwidować mini parking i usunąć budy z kwiatkami ; O !
Do roboty do roboty konkretnej !

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.