Forum

Specjaliści od marketingu nie pozostawiają złudzeń: tradycyjne reklamy wcale nie straciły na znaczeniu
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
12-04-2019
12:09

Image EnlargerMogłoby się wydawać, że we współczesnych realiach wszelkie szyldy, plakaty, ulotki czy potykacze już dawno temu powinny odejść do lamusa. Jak w erze wszechobecnego internetu, mediów społecznościowych i ogólnie pojmowanej cyfryzacji, znaleźć miejsce dla takich reliktów przeszłości? Odpowiedzią na tak postawione pytanie jest marketing w starym, dobrym, a co najważniejsze skutecznym stylu. Tradycyjne metody komunikacji, pozyskiwania klientów oraz budowania świadomości marki wciąż są użyteczne – nawet jeśli przechodzą pewne zmiany. Współcześnie należy stosować krótki, wyrazisty i precyzyjnie kierowany przekaz.

Zachowania konsumentów w świecie wirtualnym trzeba uwzględnić w realu

Filmiki, banery, komunikaty głosowe, wszelkiej maści powiadomienia na smartfonie, billboardy, reklamy ad walk i jeszcze wiele, wiele innych. Liczba bodźców, które zewsząd oddziałują na ludzkie zmysły, staje się absurdalnie wysoka. Prowadzi to do permanentnego rozproszenia uwagi, a w konsekwencji lekceważenia najmniej istotnych komunikatów. Badania zachowań internautów wykazały, że patrząc na ekran już podświadomie omijają oni banery reklamowe, koncentrując wzrok na interesujących ich treściach. Wniosek: atakowanie pstrokatymi kolorami i wielkimi obrazami zazwyczaj przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. Bardzo podobne prawidłowości zaobserwowano w świecie realnym.

Pewien wykładowca w ramach eksperymentu zaprosił studentów na nietypowe zajęcia: przechadzkę po mieście i akademicką dyskusję w pubie. W pewnym momencie rozmowy spytał żaków, co znajdowało się na wielkim billboardzie na budynku. Nikt nie potrafił sobie przypomnieć, mimo że dyskusja przed wejściem do lokalu trwała ładnych kilkanaście minut. Za to wszyscy doskonale wiedzieli, jakie promocje dnia eksponował niepozorny potykacz reklamowy ustawiony przy drzwiach.

Reklama ma mniej niż sekundę, aby przekonać odbiorców że przekazuje coś ciekawego

Wobec powyższych faktów, opracowanie skutecznej strategii marketingowej staje się prawdziwym wyzwaniem. Jak tłumaczą eksperci z polskiej firmy EXACT: trzeba znaleźć sposób na to, aby pozytywnie wyróżnić się spośród całej masy komunikatów. Dotyczy to zarówno treści, jak też formy przekazu. W pierwszym przypadku największą efektywnością charakteryzują się reklamy wyraziste i zwięzłe – nie ma potrzeby przedstawiania wszystkich szczegółów oferty, wystarczy że odbiorca zapamięta czego może się spodziewać. Co się zaś tyczy nośników, w przestrzeni publicznej decydująca wydaje się spójna identyfikacja wizualna. Utrzymane w jednolitej stylistyce szyldy, plakaty czy wspomniane potykacze reklamowe szybciej i lepiej przemówią do świadomości konsumentów, niż graficzne fajerwerki.

Artykuł partnera

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)