Forum

Spokojnie, to tylko manewry (ZDJĘCIA)
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
15-04-2019
23:58

TARNOBRZEG. Akcja z udziałem strażaków i terytorialsów na wale wiślanym w Tarnobrzegu.

Przeciwpowodziowe ćwiczenia Wojsk Obrony Terytorialnej i Ochotniczej Straży Pożarnej można było obserwować w minioną niedzielę na wysokości przeprawy promowej w Tarnobrzegu.

Widok umundurowanych uczestników akcji  przeciwpowodziowej nad Wisłą mógł wzbudzić niepokój. W ostatnią niedzielę, obok przeprawy promowej w Tarnobrzegu działo się bardzo dużo, ale na szczęście nie było to związane ani z niebezpieczeństwem powodzi, ani innym zdarzeniem zagrażającym ludziom.

Uczestnicy niedzielnych manewrów mieli do wykonania kilka zadań, które mogą przydać się w czasie niebezpieczeństwa powodzi.  

- Wśród zaplanowanych epizodów były: rozstawianie i montaż mobilnej zapory przeciwpowodziowej, transport poszkodowanych w strefie zalewowej, umacnianie i uszczelnianie wałów, rozwijanie i zwijanie linii wężowych W-110 – informuje Wojciech Zioło, komendant miejski OSP w Tarnobrzegu.

Miejsce ćwiczeń nie było przypadkowe. Wisła na odcinku przy przeprawie promowej nigdy nie wylała się poza wał, ale to właśnie tu, gdy rzeka przybiera, gromadzą się mieszkańcy miasta chcący zobaczyć wezbraną wodę. Teren nadwiślańskich błoni to także doskonałe miejsce do przeprowadzania ćwiczeń koordynujących działania różnych służb.

14 kwietnia błonia wykorzystano do zajęć z reagowania kryzysowego w ramach szkolenia ogólnego w etapie szkolenia specjalistycznego 23. kompani lekkiej piechoty z 32. batalionu lekkiej piechoty z Niska. Udział w niej wzięli żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

mrok

16-04-2019
09:58
hijena

czy terytorialsi,to te sobotnio -niedzielne wojaki?Czy nie ma polskiego odpowiednika na kolejny językowy śmieć

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)