Forum

Sprawca karambolu został skazany
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
06-02-2019
19:48

TARNOBRZEG. Wyrok dla sprawcy karambolu, w którym ucierpieli policjanci i zostały rozbite dwa radiowozy.

28-latek kierował hondą civic pod wpływem narkotyków, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przez kilkanaście kilometrów przed policją, aż w końcu uderzył w radiowóz stojący na blokadzie. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu uznał winę oskarżonego i wymierzył mu wysoką karę.

Przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu zapadł wyrok w sprawie 28-letniego Mateusza R., który został oskarżony o to, że pomimo użycia przez funkcjonariuszy policji sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął ucieczkę. Mężczyzna w wyniku tej ucieczki, poruszał się na trasie relacji Sandomierz – Tarnobrzeg z nadmierną prędkością niedostosowaną do panujących na drodze warunków, lekceważył znaki drogowe, jadąc całą szerokością jezdni i zmuszał innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania i zmiany kierunku jazdy czym sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Wydarzenia te miały miejsce 14 grudnia 2017 r. na trasie między Sandomierzem a Tarnobrzegiem.

Jak ustalono w trakcie śledztwa, mężczyzna znajdował się pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy. Oskarżony zanim wjechał w policyjny radiowóz, uszkodził jeszcze furgonetkę. Łącznie w karambolu na ulicy Warszawskiej w Tarnobrzegu poszkodowane zostały dwa policyjne radiowozy.

- Mateusz R. został także oskarżony o czynną napaść na funkcjonariuszy policji poprzez uderzenie ze znaczną prędkością, kierowanym przez siebie samochodem w jadący oznakowany radiowóz w skutek czego funkcjonariusze policji znajdujący się wewnątrz radiowozu doznali obrażeń ciała skutkujących naruszeniem ich czynności na okres powyżej 7 dni – informował po przekazaniu aktu oskarżenia do sądu prok. Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Łącznie w wyniku spowodowanego przez Mateusza R. wypadku ucierpiało sześć osób, w tym czterech policjantów, on i jego pasażer. 

- Sąd uznając winę oskarżonego skazał go na karę siedmiu lat pozbawienia wolności, orzekł także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez 15 lat - mówi sędzia Marek Nowak, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. - Oskarżony musi też zapłacić między innymi 27 tysięcy złotych ubezpieczycielowi rozbitych aut, 10 tysięcy złotych odszkodowania rannemu policjantowi i 5 tysięcy złotych tytułem nawiązki na fundusz pomocy ofiarom wypadków.

Wyrok nie jest prawomocny i najpewniej obrońca Mateusza R. się od niego odwoła.

Dodajmy, że z zarzucanych 28-latkowi przestępstw najsurowiej zagrożone było przestępstwo dotyczące czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Z uwagi na to, że Mateusz R. dopuścił się go w warunkach recydywy, groziła mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.

mrok

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)