Sprawni powinni być niepełnosprawni?
Przeczytaj oryginalny post blogu
16-04-2012
14:16
paulina

RZESZÓW. Pracownicy firmy sprzątającej szpital zarzucają kierownictwu mobbing i zastraszanie.

“Kiedy Zbigniew Gierańczyk przejął od poprzedniej firmy sprzątanie szpitala kazał nam sobie “załatwić” lekki stopień niepełnosprawności, teraz mówi, że to za mało i albo zdobędziemy stopień umiarkowany lub znaczny, albo zatrudni nas na umowę o dzieło, które nie daje nam nic, ani ubezpieczenia ani urlopu. Nie dość, że tyramy tu za 1000 zł…

16-04-2012
15:06
Józef

Jedna z hurtowni części  samochodowych z Dębicy przy ul.Cichej zatrudniała kilka osób i wykorzystywała z przerwą południową na cały zegar . Dopóty było dofinansowanie z UP – teraz dostojny chlebodawca radzi swoim POddanym aby poszli na samozatrudnienie!. Dokąd robol ma być wykorzystywany , a Polska dojona do oporu ? – nie wiem !.

17-04-2012
09:10
cała prawda

Jestem jednym z pracowników tego szpitala i zgadzam sie z powyszym artykułem redaktora to jest cała prawada jak jestesmy traktowani poprostu uwazaja nas jak ludzi bez inteligencji i ponizaja nas do najgorszego stopnia

17-04-2012
13:13
hk

Przecież to jest zjawisko nagminne!!!!!!!!!Ludzie w całym Strzyżowie pracują TYLKO niepełnosprawni!!!
Sama byłam kiedyś pracownikiem pewnego sklepu i po miesiącu "poprosili" mnie o "załatwienie"sobie
lekkiego stopnia niepełnosprawności bo jak nie do wynocha!!!
W tej mieścinie zdrowy człowiek nie znajdzie pracy!!
Firma budowlana -murarz z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności…a reszta załogi podobnie--i nikogo to nie dziwi????Sklepy spożywcze -wszystkie z zespołem niepełnosprawnych!!
Firma segregująca śmieci to samo!!Odbierająca śmieci też!!Produkująca wędliny………w Czudcu obróbka drewna -praca ciężka sami inwalidzi!!!
Ludzie kto w końcu wyżmie się za ten proceder okradający państwo!!!

18-04-2012
10:50
Paweł

a ochronia w sklepikach ma to samo, kalecy , renciści i inni

18-04-2012
10:54
Agnieszka

Byłam pracownica poprzedniej firmy sprzatajacej, w szpitalu na Szopena przez bardzo dlugi okres czasu, z chwilą gdy wygrał przetarg Z.G nasza praca zmnieniła sie w koszmar. Z.G zatrudniał ludzi z ,,grupą" po czym my doswiadczeni wieloletnim stazem pracy musielismy poprawiac bledy nowych niedoswiadczonych pracowników z ,,grupa". Po kotkim czasie ( okresie pobnym ) zaproponowano nam umowe zlecenie!! Wygrywając przetarg Z.G obiecywał pracownikom Szopena że nic sie nie zmieni wielka jedna bzdura! Bylismy zmuszeni do robienia badan na wlasny koszt !! ale po co?!?! jak i tak poszlismy do zwolnienia! Musielismy sobie sami poradzic z znalezieniem nowej pracy! Gdyz Z.G nie pozostawił nam innego wyjscia z tej sutuacji. Krotko rzecz ujmując firma sprzatajaca to jedno wielkie bagno oszczedzaja na wszyskim co sie da !!

18-04-2012
10:55
zgrzyt

Zgadzam się z tym co napisał hk. To zjawisko jest nagminne. Drobni pracodawcy wręcz zmuszają do załatwienia sobie grupy inwalidzkiej. Teraz modny psychiatra – podobno wydaja takie orzeczenia bez większych problemów, bo psychiczne znecanie sie nad pracownikami jest tez nagminne i nawet nie trzeba duzo kombinować, żeby byc uznany za świra. Połowa pracowników sezonowych na budowach tez pracuje na czarno. Wszyscy o tym wiedza, tylko władze rżnął głupa.

18-04-2012
15:40
ik

Nie tylko w sklepach,lecz również na konwojach przewożących duże pieniądze jeżdża inwalidzi z bronią .
Absurd goni absurd. Firmy ochroniarskie , żerują na dopłatach na osoby niepełnosprawne,dlatego płacą marne grosze i ludzie pracują nawet i po 300/h miesięcznie,przeważnie na umowy zlecenia zamiast na umowe o prace,gdyż w drugim przypadku musieliby zarobić co najmniej najniższą krajowa,a tak to pracują nawet za 3,5 zł/h.odpowiedż jest zawsze ta sama.Jak ci nie pasuje to się zwolnij.

18-04-2012
16:18
Pracowanica

Dobrze ze ktoś sie tym zainteresował po co te firmy po to aby tych biednych ludzi gnębić i odkradać bo na to szefostwo muszą pracowac a oni nie mają premi ani talonów tylko te marne 1000zł.A za reszte szefostwo się bawi….

03-08-2012
21:37
b

ta firma to jeden wielki cyrk ! też pracowałam w tej firmie umowa się skończyła i nie przedłużyli mi umowy bo grupy nie posiadam a nawet nie zamierzam nawet robić bo jaki mi lekarz da stopień grupy w kuli tej pracy? będzie inna firma już wiem na pewno kadencja tej firmy kończy sie i wynocha inwalidzi ! robiłam z pewną osobą co była chora na serce nie może dzwigać,przemęczać, nie stresować się,itp rzeczy co nie może robić ! ludzie to japraktycznie sama musiałam robić wszystko ! to co to ma być piąte koło u wozu? 12 godzin na nogach co 20 łużek do przebrania między czasie sprzątanie wydawanie posiłku i wywożenie zwłok do prosektorium to można się zamęczyć a dadzą ci taką inwalidę i trzeba za nią robić! PARANOJA PROPONUJE PANU Gierańczykowi albo kierownikowi żeby popracował z taką osobą i zobaczymy… miejmy nadzieję że to się zmieni …

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.