Forum

Stado psów mogło skonać w zamkniętej ruderze!
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
07-03-2019
11:22

ZDZIARY. Szokujące kulisy akcji ratowania stada psów pozostawionych bez opieki. Zwierzęta nie miały dostępu ani do wody, ani do jedzenia.

80-letni mężczyzna został zabrany do szpitala. Jego ok. 60-letni syn do ośrodka psychiatrycznego, a blisko 30 zwierząt, którymi się opiekowali, pozostało w zamknięciu w zrujnowanym domu przez kilka dni. Przybyli na miejsce wolontariusze jeszcze czegoś takiego nie widzieli.

Około 20 psów i siedem kotów pozostawiono w zamknięciu przez kilka dni w zrujnowanym  gospodarstwie na obrzeżach lasu w miejscowości Zdziary w pow. niżańskim. Zwierzęta nie miały dostępu ani do wody, ani do jedzenia. Do sytuacji takiej doszło po tym, jak 80-letni właściciel posesji trafił do szpitala, a jego chory psychicznie około 60-letni syn do ośrodka psychiatrycznego. Nikt nie zadbał natomiast o stado zwierząt, którymi się zajmowali.

Jak wynika z informacji członków stowarzyszenia, interwencja w opuszczonej leśniczówce miała miejsce 2 marca br.

Wolontariusze z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta” zostali o sprawie zaalarmowani przez Ogólnopolskie Towarzystwo Opieki Zwierząt Animals z Kielc.

Image Enlarger

- Informacja była taka, że jest stado psów pozostających bez opieki ludzi. Wolontariuszka, która jako pierwsza przybyła na miejsce, spodziewała się, że zwierzęta będą biegać po posesji. Tymczasem, gdy podeszła bliżej budynku, okazało się, że wszystkie one były zamknięte w środku. Miały nosy przylepione do okien – zdradza kulisy akcji pomocy zwierzętom jedna z wolontariuszek. – Po otworzeniu drzwi do domu psy wybiegły na zewnątrz, nie były agresywne, co oznacza, że w całym tym dramacie, a żyły w naprawdę fatalnych nie tylko jak dla ludzi, ale i dla nich warunkach, były dobrze traktowane przez swoich właścicieli, na pewno nie były bite. Stado żyło ze sobą w zgodzie. Zabrakło jednak podstawowych kompetencji i wyobraźni w opiece nad tak dużą sforą. Kwestią, którą należy także wyjaśnić jest ta, jak doszło do tego, że dwóch bezradnych życiowo mężczyzn zajmowało się tak wielkim stadem. Pojawiają się bowiem informacje, że psy mogły być im podrzucane.

Właściciele tych psów dbali o nie tak jak umieli, choć nie bardzo umieli zadbać nawet o siebie. W domu nie było łóżek, a jedynie barłogi pełne szmat i kołder. Nie było ani wody, ani prądu. Było natomiast robactwo i szczury.

Wolontariusze z Tarnobrzega i Gorzyc zabezpieczyli na szybko domy tymczasowe dla zwierząt. Teraz potrzebują jednak dla nich domów stałych, bo do miejsca, z którego zostały zabrane już nie wrócą. Wszystkie te zwierzęta trzeba jak najszybciej zaszczepić, odrobaczyć, a suczki wysterylizować.

- Kochani potrzebna jest wasza pomoc, potrzebujemy wsparcia finansowego z celowym przeznaczeniem na leczenie, żywienie, sterylizację psiaków z lasu. Sami nie damy rady, ani my, ani żadna z organizacji, która brała udział w interwencji. Jeżeli tylko możecie i zechcecie to prosimy o grosik wsparcia na nasze konto:  PKO BP 86 1020 4913 0000 9902 0123 8807. Bardzo prosimy o karmę, musimy zapewnić im żywienie. Brakuje nam dosłownie wszystkiego, oprócz miłości, chęci opieki i troski o te zwierzęta – mówi wolontariuszka z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta”

Pomóc można także przez zbiórkę utworzoną na pomagam.pl pod hasłem „Psiaki z lasu”.

mrok

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.