Stan wojenny zniszczył w Polakach podmiotowość moralną
Przeczytaj oryginalny post blogu
19-12-2012
16:31
Redaktor

RZESZÓW. Prof. Jadwiga Staniszkis na Uniwersytecie Rzeszowskim.

W piątek (14 bm.) na Uniwersytecie Rzeszowskim gościła prof. Jadwiga Staniszkis, wybitny socjolog zajmujący się mechanizmami władzy. Pani profesor wygłosiła wykład „Stan wojenny w kontekście geopolitycznym”.

Stwierdziła m.in., że stan wojenny zniszczył w Polakach podmiotowość moralną, przede wszystkim w robotnikach „wydusił poczucie wewnętrznej racji” i zniszczył potencjał kulturowy, jaki stworzyła Solidarność. Po latach zaowocowało to tym, że Polacy…

20-12-2012
09:14
clonx

jak ja traktowac jako powaznego eksperta skoro stoi po stronie tylko jednej partii – wiadomo jakiej:D

20-12-2012
09:21
grześ

Szkoda, że nie wiedziałem, takich ludzi sobie cenię i gratuluję zdecydowanej postawy !

20-12-2012
09:21
Ambroży

Na nic profesorskie socjologiczne wywody, jeśli PRAWO i KONSTYTUCJA nic nie znaczą. Wczoraj po werdykcie TK " PAŃSTWO POLSKIE" pokazało że nie funkcjonuje , jest bezsilne wobec ciążących na nim obowiązków gwarancji obywatelskiej w postaci ubezpieczeń. Naginanie prawa było widać gołym okiem . Musi dziwić jedynie głupota ludzi nie umiejąca odczytać werdyktu TK i następstw za tym idących.
Najpierw artykuł w Gazecie Prawnej, przedrukowany na wszystkie portale o tym że emerytom w Polsce jest cudownie, żeby napuścić młodych sfrustrowanych brakiem pracy ludzi,po drugie aktywność specjalnych podstawionych forumowiczów -polubić- i was odmienić=/nie czytać nie komentować/po trzecie żeby zmniejszyć społeczne odczucie krzywdy dla emerytów mających 1480 zł emerytury u pozostałej współczującej części społeczeństwa. TO PO TO ŻE WYNIK trybunału konstytucyjnego /nie można go tak nazywać/BYŁ Z GÓRY PRZESĄDZONY.To była taka stalinowsko-gebelsowska przygotowanka!! Wczorajszy cyrk w wykonaniu TK w tym pięć zdań odrębnych – to skandal .Ma to na celu wyniszczenie najpierw najsłabszych czyli emerytów ,chorych zwłaszcza przewlekle w tym dzieci żony naród oczyścić z balastu.Po sprzedaniu 80% majątku narodowego wytworzonego głównie przez obecnych emerytów, nie ma pieniędzy na leczenie, szkolnictwo, emerytury a są na wojnę a Afganistanie i pomoc dla niego 1 mld złotych, stadiony,orliki, telewizory i tablety i podwyżki płac oraz nagrody dla sejmu, krzesła dla MSZ po 4500 sztuka.Polacy baj, baj skąd przybywasz Vincencie?? z rządu Swiatowego=Billbergu !! Na nadchodzące święta piękny prezent od rządu liberałów , naiwni którzy z zazdrości pochwalali " waloryzację" kwotową ockną się szybko jak zgodnie z Konstytucją nie tylko nie uzyskają nie tylko skromnej kwoty kilku zł dodatku drożyźnianego do emerytur i rent , ale i żadnej gwarancji leczenia . Jeszcze jedno na koniec czeka tego roku polaków : cichcem zwykłą większością głosów przepchnięcie PAKTU FISKALNEGO w parlamencie ?. Po tym fakcie nawet hasło "OBUDŹ się POLSKO " można włożyć między bajki?. A pani prof. Staniszkis będzie mogła spokojnie zmieniać kolejno swoje wypowiedzi w zależności od potrzeb elyty , podobnie do TK.

20-12-2012
17:51
ROMAN

prawdziwych fachowców i ekspertów to wyrżnięto w okresie 1939- 1989 – reszta odeszła z tego ziemskiego padołu- a ci co jeszcze pozostali to dogorywają – ot prawdziwa prawda.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.