Stop oszustom i lichwiarzom
Przeczytaj oryginalny post blogu
23-07-2012
15:11
Redaktor

Zadziwiające jest polskie prawo i system kontroli sprawowanej przez państwo. Przedsiębiorca, który prowadzi lub rozpoczyna działalność, natychmiast wpada w sieć organów kontrolnych.

Wszystko, co robi, sprawdzają inspektorzy urzędu skarbowego, urzędu kontroli skarbowej i izby celnej. Jeżeli firma zatrudnia pracowników, to do łańcuszka kontrolerów dołączają inspektorzy inspekcji pracy. Gdy przedsiębiorca jest handlowcem,…

23-07-2012
16:21
ROMAN

Panie redaktorze – bo to wszystko o czym pan pisze te wszystkie instytucje są ze sobą powiązane – one nie dbają tak jak w cywilizowanym świecie o gościa co prowadzi interes i płaci podatki – one są po to aby go wyciskać jak cytrynę aż do momentu jak zostanie tylko skórka – a tych co kręcą lody od 1945 roku to obchodzą z daleka – i mamy co mamy – czyli dziki kraj a słowo władzy warte jest tyle co ……. wiadomo .

24-07-2012
08:57
K. Bimbała

Hm . Wiele racji w tym artykule, choć wyraźnie brak kilku elementów tej układanki : firmy słupy, życie z vatu i przekrętów, pozory kontroli UKS , de facto powiązań wzajemnych kontrolerów i firm szukających sposobu omijania prawa itd.. Tak realnie nikt nie kontroluje wielu wydatków w stosunku do udokumentowanego dochodu , stąd niezwykle szybko bogacą się cwaniacy ,a biedę klepią uczciwi przedsiębiorcy.
Mnie to już ani śmieszy , ani dziwi , bo przykład takiego stanu rzeczy gwarantuje SALON rządzący!.
Dzisiaj do łez rozbawiła mnie wiadomość o realnej próbie odzyskania przez prawowitego właściciela 10ha
gruntów pod obecnie zbudowanym stadionem narodowym i kwota odszkodowania 1:4 mld zł?.
Zapytam więc głośno czy ktoś z oblatanych w prawie słyszał o czymś takim jak "protokół odbioru końcowego budowy stadionu narodowego w W-ie – jest on w miesiąc po EURO czy go nie ma???
Bo ten fakt to już nie lichwiarstwo, ale grubsiejszy przekręt!!.

24-07-2012
21:13
ROMAN

no tak wygląda na to że nie doczekamy się żadnych protokołów końcowych z pozostałych stadionów też- czy to przękręty milenijne czy nie ?

25-07-2012
16:31
Sonrisa

Kluska i wielu innych przedsiębiorców są przykładem na to, że jednak w Polsce biurokracja ma się dobrze.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.