Strach przed 150-metrowymi kolosami
Przeczytaj oryginalny post blogu
22-02-2012
19:16
paulina

[caption id="attachment_44183" align="alignleft" width="300" caption="- Ostatnie spotkanie w Kolbuszowej Górnej pokazało, że mieszkańcy interesują się sprawą wiatraków. Kilka zainteresowanych osób odwiedziło mnie i pytało o lokalizację urządzeń na terenie gminy. Przez cały czas obecny był też pan Marek Kopacz przedstawiciel inwestora, który szczegółowo odpowiadał na pytania i wyjaśniał kwestie techniczne…

23-02-2012
00:02
marco

Elektrownie atomowe nie bo rozpiździ całe województwo, a dzieci będą się rodziły z dwoma głowami,,,, elektrownie wodne nie bo jak tama pęknie to zaleje całą wioskę,,,,,,,,elektrownie wiatrowe nie bo szumi, ludziom odbija i chorują na raka,,,,,,, a elektrownie węglowe jak były tak będą jeszcze chwilkę, póki jeszcze jest rezerwa pokładów węgla, tylko nikt nie patrzy na rosnące ceny ogrzewania i wzrost Co2 w atmosferze plus trujące pyły i toksyny które siadają na układ oddechowy powodując trudności w oddychaniu astmę itd itp….. Zawsze Ciemnogrodzie Polski coś Ci pasowało nie będzie tylko czemu inne kraje z tego korzystają, a ludziom żyje się lepiej i Wy uciekacie tam za chlebem zostając tam na lata lub na całe życie?? Tylko to co może wprowadzać poprawę dla naszej gospodarki Wy tylko Wy blokujecie!!!!! Jak tu żyć? Tylko Polska jak zwykle na szarym końcu ehhh brak słów

23-02-2012
09:22
Mieszkaniec

Internauta Marco ma 100% racji.Polska(część spoleczności_) to CIEMNOGRÓD.Nic dziwnego ,że jest 'ściana wschodnia' w Polsce-to poziom cywilizacji i stan myślenia….

23-02-2012
11:04
marko

A ja dodam ze nieliczne krowy ktore zostaly natym terenie przestana mleko dawac a kury przestana jajca znosic…

23-02-2012
12:03
Mango

Zachęcam "jasnogrodzianina" Marco i "Mieszkańca" do sprawdzenia jaki był efekt boomu siłowni wiatrowych w USA i jakie są obecnie tendencje w Danii… Jesteśmy za nimi jakieś 10-20 lat do tyłu, niestety, a może i dobrze, bo warto się uczyć na doświadczeniach innych. Polak nie zawsze musi dostawać po dupsku!

Mieszkańcy Podkarpacia to ludzie mądrzy i przewidujący, a Waszą postawę dobrze oddaje przysłowie:
"Zły to ptak, który własne gniazdo kala"

Przykład: http://srodowisko.ekologia.pl/…..16307.html

23-02-2012
23:30
m

A z jakiej ściany ty jesteś, Oświecony? Ile elektrowni wiatrowych, atomowych stoi pod twoim domem? Ani jedna? To po co się wypowiadasz?

23-02-2012
23:31
marco

Ja się wypowiadałem ogółem i chodziło mi o to, że broń Boże żadna forma nowocześniejszej i korzystniejszej opcji uzyskiwania energii nie jest u Nas dopuszczalna!!! Nie chodziło mi tylko o wiatraki, ale i o resztę…. Wiem, że coś w tym prawdy jest jeśli chodzi o wiatraki, ale co z resztą pytam się ? Gdyby tak powstała nowoczesna elektrownia atomowa to takie jest to straszne i ludzie po nocach spać nie będą przez to, że małżonek będzie tak napromieniowany, że będzie świecił i spać nie da? Ogarnijmy się bo za niedługi czas będziecie resztki oszczędności wydawać na samą energię a na resztę Wam braknie, lub po prostu będzie was stać tylko na świeczki…..

24-02-2012
11:26
darek

Jak czytam komentarze do artykułów dot. elektrowni wiatrowych to cały czas pojawiaja sie wpisy a to kury nie bedą sie nieść itp. piszą to inwestorzy sami wskazuja na ciemnogród ale jak słusznie wspomniał jeden z przedmówców ludzie sa bardzo mądrzy. dlaczego nie uwzględnić wiedzy na temat szkodliwości elektrowni wiatrowych. eNERGIA ODNAWIALNA TAK ALE NIE KOSZTEM LUDZI, KOSZTEM ICH ZDROWIA I DRASTYCZNYM WZROSTEM CEN ENERGII. INWESTORZY ZAROBIĄ KROCIE A ZA TO ZAPŁACI ODBIORCA
POLECAM STRONĘ STOPWIATRAKOM.EU

09-03-2012
09:18
artur

Wysłałem dzisiaj następujący list do gminy, burmistrza, itp.: (czekam na odpowiedź)

Witam,
jestem mieszkańcem miejscowości Kupna. W związku z pojawiającymi się różnymi informacjami na temat planowanej budowy farmy wiatrowej chciałbym uzyskać konkretne informacje dotyczące planowanej lokalizacji poszczególnych turbin.

Jakie względy zadecydowały o planowaniu tej elektrowni w bezpośredniej lokalizacji domów jednorodzinnych (odległości poniżej 2-3km). Bliskie sąsiedztwo farm wiatrowych wpływa bardzo niekorzystnie na wartość nieruchomości (spadki do 60%) oraz zdrowie mieszkańców (pomijam względy ekologiczne – pobliże parku Natura 2000).

Jakie jest prawdopodobieństwo że te farmy rzeczywiście u nas powstaną ? Kto będzie o tym decydował ? Czy jeśli dojdzie do ich budowy, to czy ze względu na obniżoną wartość nieruchomości będę mógł dochodzić należnej mi rekompensaty w sądzie i kto będzie pozwanym w tym wypadku ?

12-03-2012
10:16
artur

A propos elektrowni atomowej. Te które chce u nas rząd budować, to elektrownie "brudne" – odpady radioaktywne, ogólnie same wady (nawet nie ma gdzie składować tych odpadów). Pomijam również fakt, że paliwa do takiej elektrowni na świecie zaczyna brakować (rosną ceny).
Najnowsze elektrownie jądrowe, to obecnie w fazie testów czyste elektrownie nie zużywające paliwa jądrowego, których efektem ubocznym jest produkcja wody WODY!. Załączam link:
http://gadzetomania.pl/2011/10…..y-reaktora

I najciekawsze mała zatankowana przydomowa elektrownia tego typu to wydatek 11-13 tys. zł (mają być w produkcji seryjnej dostępne pod koniec tego roku. Paliwa do zasilania domu (w tym ogrzewania) starcza na ponad pół roku, cena tego paliwa to około 3 tys. zł.

Nie zapominajcie że za 10 lat kończy się gwarancja na sarkofag w Czarnobylu, proponuję film:

Kwestia gazu łupkowego:
http://www.youtube.com/watch?v…..P0clmUs_ZE

12-03-2012
10:16
artur

Linki – jak wyją wiatraki w Margolinie:

feature=related

http://www.youtube.com/watch?f…..QZ115-zzIM

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.