Straż Miejska zmieniła się w straż drogową
Przeczytaj oryginalny post blogu
15-01-2012
21:34
paulina

PODKARPACIE, KRAJ. Strażnicy miejscy dbają o wpływy dochodów do gmin łupiąc kierowców.

Mandaty za złe parkowanie, holowanie samochodów, używanie fotoradarów – takie represje wobec biednych kierowców stosują coraz częściej strażnicy miejscy. Niektóre gminy postanowiły traktować wpływy z mandatów jako jedno z głównych źródeł utrzymania.

Np. jedna z gmin na terenie Polski w swoim planie budżetowym ustaliła dochody z mandatów i grzywien na astronomiczną kwotę 7 mln zł. Całkowite dochody miały wynosić 41,7 mln zł. Przede wszystkim jednak strażnicy powinni zająć się uciążliwymi dla ludzi problemami takimi jak ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych,…

16-01-2012
11:27
ROMAN

strażnicy miejscy to organ władzy- pilnujący jej interesów a nie dbający o interes obywateli- który to interes mieli pilnować- dbać i go chronić – widać wyraźnieże co innego mieli robić a co innego robią i tak to jest z wieloma instytucjami w tym chorym kraju- kiedy to się zmieni i będzie tak jak np. w normalnym kraju europejskim ?

16-01-2012
16:39
Imię (wymagane)

trudno wymagac od straznikow czegos innego jak zajmowanie sie zle zaparkowanymi samochodami. wszak to ludzie z prostego gminu, nie umiejacy sie poslugiwac poprawna polszczyzna. i nota bene nadaja sie rzeczywiscie tylko na goncow.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.