Szopka za publiczne pieniądze
Przeczytaj oryginalny post blogu
30-03-2012
10:28
paulina

No to się porobiło! 31 marca w Jabłonkach oraz w Bystrem odbędą się obchody 65. rocznicy śmierci gen. Karola Świerczewskiego.

Imprezę upamiętniającą zejście komunistycznego zbrodniarza organizuje stowarzyszenie, które planuje rekonstrukcję zasadzki UPA na oddział gen. Waltera. Wszystko to ponoć ma sprzyjać pojednaniu narodów polskiego i ukraińskiego. Uroczystości, jak donosi Gazeta Polska,…

30-03-2012
14:19
swojak

Ludzie szukaja pieniedzy.
Nawet imieniny samego diabla albo Juzefa Stalina by obchodzili byle znalezli sie tacy co przyjada i zostawia na miejscu choc pare zlotych !!!
Nawet Swietej Magdaleny Ladacznicy patronki prostytutek tez by rocznice swietowali byle by byli chetni na odpust i ochoczo dali zarobic jakas kase !!

31-03-2012
10:34
Józef

Polecam artykuł w Gazecie Polskiej : "Tłumaczą się ze Świerczewskiego" jest tam dokładnie opisany ten temat -poczytać i przemyśleć warto przynajmniej tym co pieszczą najwyższe stołki na Podkarpaciu bo wstyd na całą Polskę idzie dzięki takiej polityce .

31-03-2012
12:19
stary

widac ze panowie z nadania SLD w urzedzie Pana marszalka nie do konca rozumieja ze pod wlosami znajduje narzad zwany mozg, ktory sluzy do trzezwej oceny rzeczywistosci. teraz sprawa powinna zajac sie prokuratura i ustalic kto personalnie odpowiada za przyznanie w koncu niebagatelnej kwoty na robienie rocznicy czerwonemu bandycie. a moze jest to takze sprawa dla dziennikarzy aby zdemaskowac tego misia ktory lekka reka szasta publicznymi pieniedzmi. widac ze w urzedzie komuna wiecznie zywa.

31-03-2012
12:19
Józef

Mnie panie red. nic nie dziwi , jeśli dziś trzeba prowadzić głodówkę aby utrzymać w szkole ponadpodstawowej nauki historii!.

31-03-2012
12:20
waldi

Niech sie pan tak nie najeża panie Włoch. to tylko 10 tys. zl przeciez dla pewnych ludzi swierczewski jest bohaterem to musza mu zrobic stype. a "dycha" to ledwie na takie male wesele wystarczy. to nic ze mozna to przeznaczyc na dozywianie dzieci, wazne jest ze towarzysze dobrze sie bawia. a tak na powaznie to medrca ktory za tym stoi to marszalek powinien wywalic na zbity pysk. tylko najpierw niech pieniadze odda. bo latwo jest wydawac publiczne na bzdury

31-03-2012
15:25
andrzej

Mam wrażenie Panie red., jakby był Pan rzecznikiem banderowców z UPA.
Jest wolność wyrażania swoich opinii, każdy ma swojego bohatera itd. Pan pisze to co dziś jest modne bo za to Panu płacą. Dziś trzeba mieć odwagę aby mówić to o czym się myśli. Ci którzy w latach 1949 – 1953 zamykali i mordowali Polaków powinni dziś być osądzeni. Najczęściej nie ma ich w Polsce albo nie żyją a gdzie wyjechali to Pan wie.
Zapomina Pan, że skazywali również tych co byli przy władzy przed 1949r.
Dlaczego sieje Pan nienawiść jak Ci w latach 1949-1953.
Komu zależy na tym aby nie było śladu , że banderowcy zabijali w Bieszczadach polskich żołnierzy.

01-04-2012
11:43
ROMAN

to się nie mieści w głowie- najpierw szedł na Polskę jako czerwona zaraza – potem zdziczał w Hiszpani w czasie ataku niemiec na rosję zmarnował całą dywizję – chyba 5 przeżyło – kazał strzelać do swoich- minował drogi odwrotu- a potem zrobili z niego POP – pełniący obowiązki polaka – a to czerwona- zapijaczona zaraza – niekompetentny dowódca- miernota w działaniach strategicznych – i teraz niedouczone matoły składają mu pokłon – zgroza

01-04-2012
13:14
andrzej

Pan był w tej 5-ce. Okazuje się, że najwięcej na ten temat wiedzą ci, którzy urodzili się niedwano.
To wszystko wam przejdzie. Jad w Pana wypowiedziach jest brunatny. Powodzenia

01-04-2012
16:23
bramkarz

Słuchaj andrzej rzecz polega na tym ze odnośnie zasług to UPA i Świerczewski idą w jednym szeregu zbrodniarz ze zbrodniarzami PONIAŁ ?

01-04-2012
17:15
szpila

Panie i Panowie,
komuna w Urzędzie Marszałkowskim ma się bardzo dobrze. Na 1 marca br. – w dniu Żołnierzy Wyklętych – władze Województwa nie pomyślały nawet o wiązance i zniczu pod tablicą znajdującą się w tymże Urzędzie, poświęconą Łukaszowi Cieplińskiemu i innym działaczom WiN, zakatowanym po II wojnie przez komunistów. Za to na upamiętnienie zdrajcy i kata Polaków – bolszewika – Świerczewskiego, fundusze się znajdują. Brawo, brawo ! Tylko patrzeć jak przewodnia siła Urzędu Marszałkowskiego, czyli Wicemarszałek Anna Kowalska wesprze rocznicę śmierci Stalina, Bieruta, Lenina, Berii, itp. , czyli swoich politycznych mentorów i autorytetów, i dokona za publiczne (nasze) pieniądze ich promocji jako wybitnych i prawych synów ludzkości.

01-04-2012
21:56
ROMAN

no nie Panie Andrzeju nie byłem mimo że mam ponad 60 lat- musisz kochany pouczyć się historii od tych co ją przeżyli – a nie tej co ci w szkółce wkładali do głowy – przykre nie znasz faktów a mówisz o jadzie – za 50 lat – będą nauczać że Polska napadła na niemcy i rosję a potem dostała baty – i tacy jak ty utwierdzą się że to prawda – uwierzą- w te slogany – a ja to słyszę od 1945 roku- polecam inną historię nie akademicką – prawdziwą.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.