Ta trybuna mogła być tańsza
Przeczytaj oryginalny post blogu
05-07-2011
15:19
Redaktor

RZESZÓW. Gdyby stadion miejski przebudowano kilka lat temu budżet Rzeszowa zaoszczędziłby przynajmniej kilka milionów zł.

SKOMENTUJ NA FORUM

- Zainteresujcie się dlaczego miasto płaci tak dużo za budowę trybuny na stadionie miejskim – sugeruje pan Marek z Rzeszowa. – Jeśli porównać koszt w przeliczeniu na jednego widza, to w innych miastach całe nowe stadiony powstawały relatywnie taniej. Budowa trybuny wschodniej na stadionie przy ul. Hetmańskiej ma kosztować 32,1 mln zł. Znaczną część tej kwoty stanowi unijne dofinansowanie.. Kontrakt realizują Alstal z Inowrocławia i rzeszowska Inżynieria. Na oddanie inwestycji mają czas do…

24-01-2012
10:40
Stefan

Poza tym nikt kompetentny nie zweryfikował projektu pod kątem generowania niepotrzebnych kosztów. Projekt jest po prostu zwydziwiany, robiono go wprawdzie pod patronatem profesora Kusia, ale ani on piekny, ani tym bardziej tani. Można to było zrobić prościej. Jednak brak było kompetentnych osób, które pochyliły by się nad tym opracowaniem. Urzędnicy dostali projekt i "gitara". Ile za to zapłaci miasto, a co to ich obchodzi? Nie z ich kieszeni to idzie. Potem ciemnej masie pokaże się słupki wydatków na inwestycje przed wyborami, biskupi pobłogosławią i naznaczony przez dziadka następca zostanie przez tą ciemna mase wybrany na fotel.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.