Tajemnicze odwołanie dyrektora jarosławskiego szpitala
Przeczytaj oryginalny post blogu
15-01-2013
06:02
paulina

JAROSŁAW. Centrum Opieki Medycznej bez szefa.

Choć na stronie internetowej Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu nadal Krzysztof Bałata figuruje jako dyrektor placówki, my wiemy, że nie jest nim od zeszłego czwartku. Szpitalem rządzi teraz zastępca szefa ds. lecznictwa, lekarka Janina Dańczak-Balicka, która potwierdziła, że Bałaty już nie…

15-01-2013
11:42
bywalec

Jakoś nie było kłopotu z finansami szpitala gdy pokazywaliście swoje gęby do zdjęcia przy każdej okazji chwalenia się sukcesami szpitala. Macie nowego kolesia z listy PSL czy PO? A może ktoś za mało odpalił z tych 6 milionów ? Popaprańcy, pseudopolitycy, ręce precz od szpitala!!!

15-01-2013
13:16
ewa

O, już jest jeden wywalony z Wiązownicy z zarządzania śmieciami, będzie świetnym dyrektorem w COM. Ważne że swój koleś. Panie Batycki i spółko, Wasz czas rozliczeń z osiągnięć dla powiatu też przyjdzie. Choć czy to ważne. Przez 4 lata po 14 tys zł miesięcznie + nagrody za szczególne osiągnięcia wystarczy na jakiś czas a głupole i tak kogoś wybiorą czy chcą czy nie. Smutna to rzeczywistość a nasz jarosławski grajdołek w szczególności. Tak trzymać.

15-01-2013
13:16
obserwator

Gdyby starostę Batyckiego po decyzji odwołania dyrektora Bałaty można określić jednym zdaniem, to: szanowny panie starosto, gdyby pana iloraz inteligencji obniżyć o 1 punkt, to po decyzji, pana iloraz "inteligencji" staje się ilorazem inteligencji rośliny.
Starosto Batycki, mówi pan, że zwolniony dyrektor Bałata "nie był na obecne czasy" – więc pytam, czy kolesiostwo, które pan uskutecznia, proponując spadochroniarza z Radymna, który przegrał wybory na wójta , lub spadochroniarza z Wiązownicy, który wyleciał z Zakładu Komunalnego, to jest zachowanie na "obecne czasy"?
Bałata nie był politycznym dupolizem, jego zmysł ekonomiczny i managerski przerastał was wszystkich.
Potrzebny był tylko, kiedy szpital zaczął się walić 3 lata temu, a teraz ostrzycie nożyczki do przecinania wstęg, inwestycji, które Bałata zaczął.
Batycki, po prostu pier***dolisz takie głupoty, że jest to nie do ogarnięcia… a tak jako człowiek radzę ci starosto Batycki nie czekaj na wiosnę, tylko idź na najbliższą łąkę i zacznij czmielom jajka bujać!!!
Szpital zaczął normalnie funkcjonować, a oni najlepszego jak do tej pory dyrektora zwolnili… dezyzja godna katolika… hahaha.

16-01-2013
21:58
stefan

"puść chłopa do biura , to atrament wypije i bibułą zgryzie" – jak to się pięknie sprawdza!! , No ico starosto!!?? – przyszedł czas na realizacje zobowiązań wobec kumpli , za wybór na stanowisko??! , trzeba się pozbyć jedynej "zakały" na drodze sprywatyzowania szpitala, bo się kumplom obiecało?? , a czy Wy macie jakiekolwiek pojęcie co to znaczy prywatyzacja szpitala? , tłumacząc – " z czym to się je?" , ja jestem pewny ze nie. Dytrektor który wyprowadza szpital na prostą i to w krótkim czasie , zapewnia inwestycje , pozyskuje środki z "zewnątrz" – jest oskarżny o małe zaangażowanie w prace na rzecz szpitala…. jaja sobie robicie Zarządzie Powiatu?? , to najlepiej świadczy o zerowym pojęciu na temat działalności szpitala , przez staroste /nie poprawiać – jaki starosta – taka litera/ , nie mnie oceniać poziom intelektu starosty – sam swoimi decyzjami robi to najlepiej!!!! , ale tak jak pisałem – czas na spłate długów , a niezadłużonego szpitala z płynnością finansową nie da się sprywatyzować – takie są wymogi.To trzeba wsadzić jakiegoś "jakiegoś" /żeby nie napisać "po imieniu"/ coby szybciutko wszystko spieprzył i gotowe!! Jak czytam kandydatury podane przez "obserwator" no to fakt – godni następcy – omc wójt radymiański i śmieciowy wyrzutek z Wiązownicy / przepraszam wszystkich mieszkańcow obu miejscowości/ , mają wszelkie dane by rozwalić szpital migiem. Fachowcy jak malowani!!!! , ale czego wymagać – jaki Zarząd takie i kandydatury. Nikt z porównywalnymi do Dyrektora Bałaty umiejętnościami nie podejmie się współpracy z nieodpowiedzialnymi oszołomami , dla których prywatne biznesy są najważniejsze. I jeszcze jedno – nie było starosty stać nawet na to by osobiście wręczyć wymówienie? , to też określa poziom kultury rzeczonego wyżej. Prostactwo i zakłamianie.Hipokryzja i nieodpowiedzialność. Jak może pan, starosto , patrzeć rano w lustro , aby być codziennie tak starannie ogolonym? . Nie będę pisał co powinien pan zrobić , bo nie zrozumie pan , gbyby było inaczej , nie podjął by pan z kolegą tak kuriozalnie nieodpowiedzialnej decyzji. A brak jakichkolwiek wyjaśnień i podania przyczyn zwolnienia Dyrektora COM rodzi takie właśnie pytania , opinie i wnioski.

17-01-2013
10:07
olek

Stefa
masz całkowitą rację. Dołóż do tego likwidację szkół i związane z tym wypowiedzenie umów wszystkim pracownikom likwidowanych placówek , wypłacenie odpraw, a następnie zatrudnienie tych samych ludzi na nowe umowy, odcinanie kuponów za inwestycje które rozpoczęli i zapewnili finansowanie poprzednicy, kolosalny wzrost zatrudnienia w starostwie ( trzeba miejsca dla swoich – polityka prorodzinna) i tak można by jeszcze wymienić i wymieniać, ale po co skoro to i tak nic nie zmieni przecie robią to wszystko " by żyło się lepiej " i samorząd wolny od polityki a celem nadrzędnym dobro i rozwój powiatu

17-01-2013
13:38
Hubba bubba

Jaka jest procedura odwołania starosty i rady powiatu działających na szkodę powiatu ?

17-01-2013
18:52
odwołać starostę jar

Art.31 Możliwość odwołania starosty przez radę powiatu

1. Rada powiatu może odwołać starostę z innej przyczyny niż nieudzielenie absolutorium jedynie na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady.
2. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, wymaga formy pisemnej i uzasadnienia przyczyny odwołania oraz podlega zaopiniowaniu przez komisję rewizyjną.
3. Odwołanie starosty następuje większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym. Głosowanie w sprawie odwołania rada powiatu przeprowadza po zapoznaniu się z opinią komisji rewizyjnej na następnej sesji po tej, na której zgłoszono wniosek o odwołanie, nie wcześniej jednak niż po upływie 1 miesiąca od dnia zgłoszenia wniosku. Jeżeli wniosek o odwołanie starosty nie uzyskał wymaganej większości głosów, kolejny wniosek o odwołanie może być zgłoszony nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od poprzedniego głosowania.
4. Odwołanie starosty albo złożenie przez niego rezygnacji jest, odpowiednio, równoznaczne z odwołaniem całego zarządu powiatu albo złożeniem rezygnacji przez cały zarząd powiatu.
5. Rada powiatu może na uzasadniony wniosek starosty odwołać poszczególnych członków zarządu zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.

17-01-2013
18:52
odwołać starostę jar

…a jak wiemy rada powiatu to kolesie starosty, a starosta to kolega rady powiatu, więc cóż, pogadamy sobie i tyle, a starosta będzie pękał ze śmiechu…

17-01-2013
18:53
odwołać starostę jar

po prostu myśleć przy następnych wyborach, a nie czarnucha z ambony słuchać, tylko kierować się naszym obywatelskim interesem, a nie kleryczków, którzy kilka książek przeczytali i do doradzania się pchają… a pospólstwo albo do wyborów w ogóle nie pójdzie, a jak pójdzie to tak zagłosuje, żeby było po myśli kleryczka…

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.