Forum

Tak wygląda aktywność podkarpackich europosłów
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
08-03-2019
11:29

BRUKSELA, PODKARPACIE. Posłowie do Parlamentu Europejskiego zarabiają prawie 7 tys. euro na rękę, czyli ok. 30 tys. zł miesięcznie. A jak pracują?

Kampania wyborcza do europarlamentu powoli nabiera tempa. Tymczasem warto sprawdzić, jak do tej pory radzili sobie obecni europosłowie. Według europejskiego rankingu najlepiej oceniony został Zdzisław Krasnodębski, który zajął 1 miejsce wśród polskich europosłów i 8 w klasyfikacji ogólnej. Drugi jest Ryszard Czarnecki (16. miejsce w rankingu). Jak wygląda aktywność podkarpackich europarlamentarzystów?

Ranking MEP przedstawia aktywność europosłów w Parlamencie Europejskim. Na podstawie algorytmu opartego o wiele szczegółowych danych, przyznaje się politykom punkty i tworzy końcowe zestawienie. Punktacja zależy od liczby przemówień, zapytań czy aktywności w komisjach. Brany jest też pod uwagę czas oraz włożony wysiłek.

Co mówią dane? Jeśli chodzi o naszych lokalnych polityków, najwyżej oceniony został Tomasz Poręba (PiS), który otrzymał 57,5 pkt. Dało mu to 231 miejsce na 750. W gronie polskich europosłów znalazł się natomiast na 13 lokacie. Polityk wziął udział w 88 proc. sesji plenarnych (opuścił 31) oraz 84 proc. głosowań.  266 razy zabrał głos. Złożył 252 zapytania, 103 wniosków i 310 oświadczeń. Jeśli porównamy te dane z pozostałymi politykami, okaże się, że opuścił znacznie więcej głosowań niż oni, ale widocznie waga podejmowanych działań była o wiele wyższa. Pod względem produktywności europosła oceniono bowiem na 2,65 pkt, co zapewniło mu 248 miejsce.

Elżbieta Łukacijewska (PO) zajęła 37 pozycję w Polsce, natomiast Europarlamencie dopiero 621. Według rankingu zgromadziła 12 punktów. Jeśli chodzi o udział w obradach, europosłanka była na 251 z 265 sesji plenarnych (94 proc. obecności). Opuściła też ponad 860 głosowań (90 proc. obecności). Według statystyk zadała 477 pytania, złożyła 257 wnioski i 724 oświadczenia. Pod względem produktywności europosłanka znalazła się na 632 miejscu.

Wśród Polaków pozycję niżej znalazł się Stanisław Ożóg (PiS). Uzyskał 11 punktów, co sprawiło, że w zestawieniu ogólnym trafił na 635 miejscu. Europoseł może się pochwalić niezwykle wysoką frekwencją. Opuścił tylko jedną sesję parlamentu. Wziął też udział w 98 proc. wszystkich głosowań. Co z pozostałymi liczbami? Polityk zabrał głos 575 razy, złożył 408 wniosków, 281 pytań, 406 wniosków i 381 oświadczeń. Pod względem produktywności jest na 568 miejscu.

Pensja europosła to 8,7 tys. euro brutto, na rękę prawie 7 tys. euro (ok. 30 tys. zł) miesięcznie. Do tego dochodzi dzienna dieta na zakwaterowanie w Brukseli w wys. 320 euro.  Europosłowie otrzymują też  4513 euro (ok. 20 tys. zł) miesięcznie na prowadzenie biura w kraju oraz 24526 euro (ok. 106 tys. zł) na zatrudnienie asystentów. A na jakie korzyści mogą liczyć po skończonej kadencji? Za każdy rok spędzony w charakterze europarlamentarzysty po ukończeniu 63. roku życia dostaje się 3,5 proc. pensji. Po jednej kadencji to prawie 20 proc. pensji, a więc niemal 6 tys. złotych miesięcznie.

Wioletta Kruk

08-03-2019
13:55
lucyfer

ożóg to spaślak jemu nie chciało sie wracać do kraju bo żone i tak mu kto inny posuwa, tak samo agnieszke synową i inne zatrudnione przez niego nieroby,nie puszczac takiego cabana za granice bo wstyd przynosi, lepiej bezdomnego tam posłac to samo bedzie robił co on

08-03-2019
18:22
hijena

czy wnioski poslanki Łukacijewskiej,to wnioski na przerwę w obradach na posiłki?

09-03-2019
09:58
rachmistrz gminny

Do Brukseli sie jezdzi tylko aby zaliczac "pobyty" w celu odebrania poborow.
To ze nic nie robia to wszyscy wiemy.
Ot HIENY LUDZKIE ktore dorwaly sie DO KORYTA UNIJNEGO i nic wiecej.

11-03-2019
10:51
edek

jest bardzo aktywna (chwali się na bilbordach), przypominam że bardzo dba o interesy obywateli dlatego też popiera cenzurę internetu i w europarlamencie głosowała ZA ACTA2. Głosujcie na nią dalej.

15-03-2019
08:13
Andrzej

Ja mam szacunek dla Ożoga za to co robił jako samorządowiec i poseł. Był pracowity i nie wlokły się za nim żadne afery. Natomiast czepianie się jego rodziny to szczyt draństwa. Przecież nie startuje w wyborach i nie jest twoim konkurentem jak 5 lat temu, to daj mu spokój.

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.