Forum

Tańcem i śpiewem przeciw nienawiści (ZDJĘCIA)
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-02-2019
19:57

TARNOBRZEG. Moc wzruszeń, energii i entuzjazmu dostarczyli młodzi artyści podczas czterech spektakli taneczno – muzycznych zaprezentowanych w dniach od 8 do 10 lutego przez Studio Tańca i Ruchu Fram i Chórek Łapu-Capu z Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Spektaklom towarzyszyło także ważne przesłanie.

Są młodzi, zdolni i mają w sobie mnóstwo pozytywnej energii. Takiej, jaką chciałoby się czerpać na co dzień pełnymi garściami, stanowiącą antidotum na świat, w którym dorośli nie są w stanie się porozumieć, ale z łatwością przychodzi im wzajemne obrażanie się i oskarżanie. To była piękna lekcja tego, jak powinien wyglądać świat, jak wielką wartość stanowią w nim dzieci i jak wiele taniec i śpiew wnoszą do naszej szarej rzeczywistości.

Dariusz Chmielowiec po raz kolejny przeniósł publiczność zgromadzoną w Tarnobrzeskim Domu Kultury w świat dziecięcej radości i młodzieńczej pasji. Agnieszka Wojciechowska i Katarzyna Serafin zadbały o to, aby najbliżsi młodych tancerzy mogli zobaczyć efekt ich wielotygodniowej pracy. Było pięknie, wzruszająco i radośnie. Występy kolejnych grup Stadia Tańca i Ruchu Fram przeplatane były występami solistów, których talent budzi prawdziwy podziw i energetycznymi solówkami zaprzyjaźnionych hip-hopowców.

- Najmłodsze dzieci jeszcze niedawno były na porodówce – żartował Dariusz Chmielowiec, choreograf i twórca Framu, te najstarsze już niedługo odfruną w świat. Wspaniale jest patrzeć jak nasze dzieci dorastają, dojrzewają, jak się rozwijają tanecznie. Są wspaniałe, chciałoby się je zatrzymać jak najdłużej, ale tak to już jest, że po latach wspólnej pracy, wtedy kiedy chciałoby się z nimi dalej tworzyć, one odchodzą, wyjeżdżają. Na szczęście, czasem do nas wracają i to jest piękne. Fram ma już ponad 35 lat, to kawał czasu, w który aż trudno uwierzyć, że minął tak szybko. Dziękujemy wam za to, że z nami jesteście, że nas wspieracie, bo bez was nie byłoby nas.

Od 8 do 10 lutego odbyły się cztery występy Framu, a sala widowiskowa czterokrotnie wypełniła się po brzegi.

mrok

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Aldona z PigalakajanStanisławSewerynhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)