Tańsze leki w sieciowych aptekach
Przeczytaj oryginalny post blogu
02-01-2012
17:44
Redaktor

RZESZÓW. Większość recept, jakie przynoszą pacjenci do aptek, ma pieczątkę "Refundacja do uznania NFZ". Takie recepty są w większości aptek realizowane ze 100-procentową odpłatnością.

Korzystniej dla pacjentów recepty realizowane są w jednej z tzw. sieciowych aptek w Rzeszowie. Jak wyjaśniła jej kierowniczka, wszystkie recepty, bez względu na to, czy mają pieczątkę czy nie, realizowane są ze zniżką, jeżeli taka przysługuje na dany lek.

-  Jeżeli na recepcie jest zaznaczone, że pacjent jest ubezpieczony, lub gdy możemy to jakoś inaczej sprawdzić, wtedy wydajemy lek ze zniżką. Gdy konkretny lek ma trzy możliwości odpłatności to wybieramy środkową, czyli nie najniższą odpłatność, ale i nie 100 proc. Gdy ma tylko dwie możliwości, tzn. pełna…

03-01-2012
11:51
obserwator

A sieciówki dalej górą.. Ta ustawa miała w nich uderzyć,by nie robiły konkurencji małym pojedynczym aptekom..Stracili pacjenci i to dużo na rabatach..a szkoda..

04-01-2012
11:22
TAD

Proszę dla dobra pacjentów , które to jest oczywiste jest dobrem nadrzędnym o podanie nazw aptek które tak postępują , jeżeli nie podacie to znaczy że jesteście przeciw pacjentom

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.