Trybunał rozstrzygnie o “czternastkach” nauczycieli
Przeczytaj oryginalny post blogu
09-04-2013
06:02
paulina

KRAJ, PODKARPACIE. Zdaniem samorządowców, przepisy o specjalnym dodatku są niezgodne z konstytucją.

W czwartek (11 bm.)…

09-04-2013
08:57
Markiz de Sade

Panie Redaktorze, proszę nie nazywać tych wypłat "czternastkami" bo to kojarzy się z dodatkowa 14-pensją za rok ubiegły.
A tymczasem owe pieniadze to wyrównanie tego, czego nie otrzymali nauczyciele własnie w tamtym okresie, sa to naprawde niewielkie pieniadze.
Po raz kolejny SN podają tego typu newsy… Po co? Chyba tylko po to, żeby jatrzyć pomiędzy grupami zawodowymi.
A jesli już Pan chce drążyć tego typu tematy to jest o wiele więcej grup zawodowych otrzymujących dużo większe gratyfikacje, nie zawsze im się należące.

09-04-2013
14:36
marysia

Czternaste pensje do dostają np. pracownicy zakładu energetycznego, poza tym spore nagrody na dzień energetyka, darmowy prąd itp. Tylko tymi przywilejami nikt się naie zajmuje aby to zmienić. Lepiej lecieć po pielęgniarkach, nauczycielach. Społeczeństwo przestało samodzielnie myśleć a powtarza to co kreują media.

09-04-2013
14:36
Rekin

Zapraszam każdego hejtera do przeprowadzenia choć jednej lekcji, bez złamania zasad nauczania. Zapraszam na wycieczkę w charakterze opiekuna 50 nastolatków, których trzeba pilnować, zeby po pijanemu z okna nie wyskoczyli. Zapraszam na korytarz podstawówki w czasie przerwy, gdy małolaty co chwile ocieraja się o kontuzje. Wk*rwia mnie takie jęczenie siedzących za biurkiem w ciszy i spokoju "pracowników administracji" albo roboli po zawodówce, jak to nauczyciel nie ma dobrze… Takiego obciążenia psychicznego i odpowiedzialności, poza służbami ratowniczymi nie ma w żadnym zawodzie. A praca za 1300 zł po 5 letnich magisterskich studiach to też nie bóg wie co. Do godzin pracy na lekcjach dołóżcie drugie tyle innych zajęć, których wy, po skonczeniu pracy po prostu nie macie. Hejterzy

Szkoda, że autor artykułu nie miał w sobie tyle uczciwości, by napisać, że niektórzy nauczyciele dostaną do ręki… 4 zł. Po prostu nagonka na nauczycieli to temat gwarantujący poczytność. A czym ten zawód smakuje wiedzą tylko Ci, którzy uczą i ich rodziny. A pana Dziennikarza też ktoś NAUCZYŁ tego fachu…

dla mnie wszystko jest zrozumiałe. Od pewnego czasu zaczyna się kreować w mediach, że nauczyciel to wróg publiczny nr 1. Przy obecnych wydarzeniach wcale to nie dziwi, bo w interesie rządu leży stworzenie tępego, posłusznego społeczeństwa, a nauczyciele wyraźnie w tym przeszkadzają i to jeszcze za publiczne (czyt. rządowe) pieniądze (które ten rząd sobie w pocie czoła wypracował).

09-04-2013
17:40
anonim

TAK to nic innego jak ciągła nagonka na nauczycieli.
JAK się dzieje niesprawiedliwość i nauczyciele pracuja w prywatnych szkołach za grosze 40 godzin tygodniowo a nadgodziny za darmo to tego nikt nie widzi?????/
DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO nie kieruje?//

TO JEST SPRAWIEDLIWE dzielenie nauczycieli pomimo takiego .samego wykształcenia i jeszcze wiekszej ilosci pracy??

09-04-2013
23:19
stani

Robol to ty jesteś tylko tyle ze, pierdzisz w stołek przez większość roku i również wakacji masz więcej niż inni i jeszcze narzekasz jakiś to biedny belfer pożal się Boże .!…spokojnie nie płacz już tak!- bo wszyscy tutaj uwierzymy ze faktycznie jesteście przepracowani i należą wam się wszystkie te dodatki!

09-04-2013
23:20
anonim

Moze by tak do trybunału skierować prywatyzowanie przedszkoli lub przekazywanie pod stowarzyszenia szkół i przedszkoli.?
Jak mam dziecko wysłać do szkoły państwowej skoro takiej u nas nie ma.
Powinnam mieć prawo wyboru ,czyż nie??

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.