Forum

Trzebownisko nie zabierze Miłocina i Staromieścia
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
31-12-2013
06:10

RZESZÓW. - Nie jesteśmy dziećmi, jak nasi koledzy, radni z Rzeszowa. Nie zniżymy się do ich poziomu - stwierdzili radni podczas burzliwej sesji Rady Gminy.

Gmina Trzebownisko nie powiększy się o dwa rzeszowskie osiedla: Miłocin i Staromieście. W poniedziałek radni tej gminy prawie jednogłośnie, przy jednym głosie wstrzymującym się, zdecydowali o wycofaniu tej uchwały z porządku obrad. Argumentowali to tym, że nie będą się zniżać do poziomu Rady Miasta Rzeszowa, która zagłosowała za włączeniem całej gminy Trzebownisko w granice administracyjne stolicy Podkarpacia.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, już po raz drugi zabiega o poszerzenie miasta o całą gminę Trzebownisko. Przed świętami Bożego Narodzenia rzeszowscy radni zagłosowali za jego propozycją. Jednak wójt Józef Fedan mówi, że to nękanie mieszkańców jego gminy.

W poniedziałek gminni radni głosowali nad projektem uchwały  w sprawie włączenia Miłocina i Staromieścia do gminy Trzebownisko. Jednak podczas 40-minutowej, burzliwej dyskusji, stwierdzili, że ich odpowiednicy, radni z Rzeszowa, chcący poszerzyć miasto o tereny ich gminy, bawią się jak dzieci.

- Nie zniżymy się do poziomu rzeszowskich radnych. Dlatego nasi radni podjęli decyzję, że nie będą zabierać dwóch rzeszowskich osiedli i włączać ich w nasze granice - powiedział Józef Fedan, wójt gminy Trzebownisko. - Byłem za tym, żebyśmy przejęli część miasta, ale szanuję decyzję radnych gminy.

W Trzebownisku przegłosowano jeszcze dwie inne uchwały związane z poszerzeniem Rzeszowa. Gminni radni zdecydowali, że w tej sprawie do końca marca będą przeprowadzone konsultacje społeczne. Mieszkańcy będą pytani, czy chcą, żeby cała gmina była przyłączona do Rzeszowa lub też jej część z czterema wsiami: Zaczerniem, Tajęciną, częścią Trzebowniska i częścią Jasionki. - Liczę na to, że znów tak jak przed 10 miesiącami wielu mieszkańców zagłosuje przeciw włączeniu gminy do Rzeszowa.

Mariusz Andres

31-12-2013
10:45
Jan

Te wypowiedzi radnych trochę przypominają mi pana Zagłobę i jego grę w Potopie ze szwedami o Inflanty.

31-12-2013
11:46
olo

Dziękujemy Wam nasi kochani rajcowie. ( mieszkańcy staromieścia i miłocina.

31-12-2013
15:20
Trzebownisko

FEDAN ODEJDZ WSTYDU OSZCZĘDZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LUDZIE W TRZEBOWNISKU MAJĄ CIEBIE JUZ DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

31-12-2013
15:30
moni

Ale dzieci, Fedan odejc wstydu oszczedz. Jozek nie daruje Ci tej nocy

31-12-2013
15:32
moni

A mi wypowiedzi Fedana film z Jimem Careyem - Klamca klamca

31-12-2013
15:44
Kamandir

A może przewielebny Wójt Trzebowniska wytłumaczy się jak rozesłał 6 lat temu do ludzi oficjalne urzędowe pisma o budowie przy drodze "śliszowej" w Łące przyłącza energetycznego, wodociągu i kanalizacji. Do dzisiaj nic nie powstało. Nie można się tam ani budować, ani sprzedać. A na pisma skierowane w tej sprawie do niego odpowiada bredniami. Kompletny nieudacznik, ale jak się tyle czasu siedzi na zacnym stolcu to takie są efekty.
Wójcie !!!!!!!! Kończ Waść wstydu oszczędź!!!!!!!!!

31-12-2013
16:07
Sylwia

W 2014 roku Ferenc będzie walczył o dostęp do morza.

31-12-2013
16:07
ROMAN

Panie wójcie - widać wyraźnie jaki ma pan zmutowany mózg - gdyby miasto nie przyłączało i wchłaniało okolicy to dzisiaj miasto było by w obszarze średniowiecznej zabudowy ; rejon zamku/ obecna ; ul. Zamkowa/ 3-go Maja / rynek dookoła ratusza + teren dookoła bram miejskich ; przy zamku / wschodnia w rejonie ul. Mickiewicza / i rejon bramy zachodniej przy sklepie Relaks i liczył by jak wtedy w XVI wieku 2500 mieszkańców
- nie rozumie Pan jednego - miasto musi wchłaniać teren/ przyłączać co się da bo to jest gwarancja rozwoju/ stolicy regionu i okolicy
- Pan przyspawany do swojego biurka - siedzący na taborecie myśli jak siedemnastowieczny szlachetka ; nie bo nie - pilnując swojego koryta - ot i całe realia zaistniałej sytuacji
- może z nowym rokiem Pana oświeci impuls i zacznie Pan myśleć perspektywicznie / do przodu / wizjonersko - a nie jak chabeta dorożkarska poganiana przez fiakra.

31-12-2013
16:07
miekszaniec Łukawca

trzebownisko to sobie moze zabrac tyłki z gminnych stołków... nieroby i lenie i tyle mam do powiedzenia. z takim budzetem jaki ma ta gmina to staromiescie naprawde stałoby sie staromiesciem... tym co macie w swoim władaniu nie potraficie dobrze zarządzać i dziadostwo az piszczy a chcielibyscie z Ferenca przykłąd brać hehe dobre :D

31-12-2013
16:44
marian

UOJ ta Wójcie zrezygnujcie bo jak nie do was do miasta nie wpuscom. A my miscuchy ciesymy się cośta nas do się nie psyłącyli.

31-12-2013
16:59
mieszkaniec

Chętnie przyłączę się do Rzeszowa pod warunkiem że najpierw miasto zrobi porządek na swoim podwórku. Budziwój czeka na spełnienie obiecanek parę lat i się nie może doczekać, a co dopiero my. Skoro 99% mieszkańców jest przeciwnych przyłączeniu to coś w tym chyba jest.

31-12-2013
18:55
RIZI

Tak żałosne komentarze muszą o czymś świadczyć .
Wszystkiego Najlepszego !!!

31-12-2013
18:58
Zirytowany

Szkoda że Wójt nie wystąpił o przyłączenie całego Rzeszowa. Tym sposobem problem byłby rozwiązany, do rozstrzygnięcia pozostała by kwestia nazwy nowego terenu. To było do rozwiazania w formie konsultacji, i może zamiast Rzeszowa powstałoby miasto Trzebownisko.

01-01-2014
10:55
andee

Nich się Ferenc stara o Boguchwałę. Lutoryż itd. czemu tam nie atakuje???
Chce gminy z pełną infrastrukturą, gdzie nie będzie musiał wyłożyć ani 1 złotówki.

01-01-2014
12:56
moni

Krasne , Trzebownisko i pomniejsze gminy wokolo rzeszowa maja budzety na caly rok w kwotach 15-30milionow. Tyle moga wydac na inwestycje. Rzeszow ma budzet 1.1mld Ferdan bedzie sie oburacz stolka trzymal bo po liczbac nie o rozwoj i dobro mieszkancow temu panu chodzi.

01-01-2014
12:58
moni

Jezeli mieszkancy nie chca do Rzeszowa to tak naprawde sami sobie szkodza.

01-01-2014
14:06
nie dla rzeszowa

O a skąd te dane? Nie wiem jak Krasne ale gm. Trzebownisko ma budżet 60 mln i jest to najwyższy budżet spośród wszystkich gmin na Podkarpaciu. Rzeszów ma ten 1 mld ale przy okazji ma też ponad 500 mln długu który Ferenc próbuje sobie zbić m.in. pochłaniając gm. Trzebownisko kilka miejscowości na wschód od Rzeszowa i co za tym idzie dodatkowymi dochodami od firm które poza miastem budują się jedna za drugą.

01-01-2014
16:21
felek

Świlcza nie chciała do Rzeszowa - Ikei nie ma- pracy nie ma , Trzebownisko nie chce - strefa ekonomiczna nie powstanie dobrze przygotowana- pracy nie będzie. Gratuluję wójtowi- podatki chce ale miejsc pracy nie tworzy.

01-01-2014
16:47
Zirytowany

,,Wieloletnia prognoza finansowa Gminy Trzebownisko wraz z prognoza kwoty d

3
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RyszardBonifacy KrufkaUrzędnik z UMAdrian Bayford Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)