Forum

Trzebownisko nie zabierze Miłocina i Staromieścia
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
31-12-2013
06:10

RZESZÓW. - Nie jesteśmy dziećmi, jak nasi koledzy, radni z Rzeszowa. Nie zniżymy się do ich poziomu - stwierdzili radni podczas burzliwej sesji Rady Gminy.

Gmina Trzebownisko nie powiększy się o dwa rzeszowskie osiedla: Miłocin i Staromieście. W poniedziałek radni tej gminy prawie jednogłośnie, przy jednym głosie wstrzymującym się, zdecydowali o wycofaniu tej uchwały z porządku obrad. Argumentowali to tym, że nie będą się zniżać do poziomu Rady Miasta Rzeszowa, która zagłosowała za włączeniem całej gminy Trzebownisko w granice administracyjne stolicy Podkarpacia.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, już po raz drugi zabiega o poszerzenie miasta o całą gminę Trzebownisko. Przed świętami Bożego Narodzenia rzeszowscy radni zagłosowali za jego propozycją. Jednak wójt Józef Fedan mówi, że to nękanie mieszkańców jego gminy.

W poniedziałek gminni radni głosowali nad projektem uchwały  w sprawie włączenia Miłocina i Staromieścia do gminy Trzebownisko. Jednak podczas 40-minutowej, burzliwej dyskusji, stwierdzili, że ich odpowiednicy, radni z Rzeszowa, chcący poszerzyć miasto o tereny ich gminy, bawią się jak dzieci.

- Nie zniżymy się do poziomu rzeszowskich radnych. Dlatego nasi radni podjęli decyzję, że nie będą zabierać dwóch rzeszowskich osiedli i włączać ich w nasze granice - powiedział Józef Fedan, wójt gminy Trzebownisko. - Byłem za tym, żebyśmy przejęli część miasta, ale szanuję decyzję radnych gminy.

W Trzebownisku przegłosowano jeszcze dwie inne uchwały związane z poszerzeniem Rzeszowa. Gminni radni zdecydowali, że w tej sprawie do końca marca będą przeprowadzone konsultacje społeczne. Mieszkańcy będą pytani, czy chcą, żeby cała gmina była przyłączona do Rzeszowa lub też jej część z czterema wsiami: Zaczerniem, Tajęciną, częścią Trzebowniska i częścią Jasionki. - Liczę na to, że znów tak jak przed 10 miesiącami wielu mieszkańców zagłosuje przeciw włączeniu gminy do Rzeszowa.

Mariusz Andres

31-12-2013
10:45
Jan

Te wypowiedzi radnych trochę przypominają mi pana Zagłobę i jego grę w Potopie ze szwedami o Inflanty.

31-12-2013
11:46
olo

Dziękujemy Wam nasi kochani rajcowie. ( mieszkańcy staromieścia i miłocina.

31-12-2013
15:20
Trzebownisko

FEDAN ODEJDZ WSTYDU OSZCZĘDZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LUDZIE W TRZEBOWNISKU MAJĄ CIEBIE JUZ DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

31-12-2013
15:30
moni

Ale dzieci, Fedan odejc wstydu oszczedz. Jozek nie daruje Ci tej nocy

31-12-2013
15:32
moni

A mi wypowiedzi Fedana film z Jimem Careyem - Klamca klamca

31-12-2013
15:44
Kamandir

A może przewielebny Wójt Trzebowniska wytłumaczy się jak rozesłał 6 lat temu do ludzi oficjalne urzędowe pisma o budowie przy drodze "śliszowej" w Łące przyłącza energetycznego, wodociągu i kanalizacji. Do dzisiaj nic nie powstało. Nie można się tam ani budować, ani sprzedać. A na pisma skierowane w tej sprawie do niego odpowiada bredniami. Kompletny nieudacznik, ale jak się tyle czasu siedzi na zacnym stolcu to takie są efekty.
Wójcie !!!!!!!! Kończ Waść wstydu oszczędź!!!!!!!!!

31-12-2013
16:07
Sylwia

W 2014 roku Ferenc będzie walczył o dostęp do morza.

31-12-2013
16:07
ROMAN

Panie wójcie - widać wyraźnie jaki ma pan zmutowany mózg - gdyby miasto nie przyłączało i wchłaniało okolicy to dzisiaj miasto było by w obszarze średniowiecznej zabudowy ; rejon zamku/ obecna ; ul. Zamkowa/ 3-go Maja / rynek dookoła ratusza + teren dookoła bram miejskich ; przy zamku / wschodnia w rejonie ul. Mickiewicza / i rejon bramy zachodniej przy sklepie Relaks i liczył by jak wtedy w XVI wieku 2500 mieszkańców
- nie rozumie Pan jednego - miasto musi wchłaniać teren/ przyłączać co się da bo to jest gwarancja rozwoju/ stolicy regionu i okolicy
- Pan przyspawany do swojego biurka - siedzący na taborecie myśli jak siedemnastowieczny szlachetka ; nie bo nie - pilnując swojego koryta - ot i całe realia zaistniałej sytuacji
- może z nowym rokiem Pana oświeci impuls i zacznie Pan myśleć perspektywicznie / do przodu / wizjonersko - a nie jak chabeta dorożkarska poganiana przez fiakra.

31-12-2013
16:07
miekszaniec Łukawca

trzebownisko to sobie moze zabrac tyłki z gminnych stołków... nieroby i lenie i tyle mam do powiedzenia. z takim budzetem jaki ma ta gmina to staromiescie naprawde stałoby sie staromiesciem... tym co macie w swoim władaniu nie potraficie dobrze zarządzać i dziadostwo az piszczy a chcielibyscie z Ferenca przykłąd brać hehe dobre :D

31-12-2013
16:44
marian

UOJ ta Wójcie zrezygnujcie bo jak nie do was do miasta nie wpuscom. A my miscuchy ciesymy się cośta nas do się nie psyłącyli.

31-12-2013
16:59
mieszkaniec

Chętnie przyłączę się do Rzeszowa pod warunkiem że najpierw miasto zrobi porządek na swoim podwórku. Budziwój czeka na spełnienie obiecanek parę lat i się nie może doczekać, a co dopiero my. Skoro 99% mieszkańców jest przeciwnych przyłączeniu to coś w tym chyba jest.

31-12-2013
18:55
RIZI

Tak żałosne komentarze muszą o czymś świadczyć .
Wszystkiego Najlepszego !!!

31-12-2013
18:58
Zirytowany

Szkoda że Wójt nie wystąpił o przyłączenie całego Rzeszowa. Tym sposobem problem byłby rozwiązany, do rozstrzygnięcia pozostała by kwestia nazwy nowego terenu. To było do rozwiazania w formie konsultacji, i może zamiast Rzeszowa powstałoby miasto Trzebownisko.

01-01-2014
10:55
andee

Nich się Ferenc stara o Boguchwałę. Lutoryż itd. czemu tam nie atakuje???
Chce gminy z pełną infrastrukturą, gdzie nie będzie musiał wyłożyć ani 1 złotówki.

01-01-2014
12:56
moni

Krasne , Trzebownisko i pomniejsze gminy wokolo rzeszowa maja budzety na caly rok w kwotach 15-30milionow. Tyle moga wydac na inwestycje. Rzeszow ma budzet 1.1mld Ferdan bedzie sie oburacz stolka trzymal bo po liczbac nie o rozwoj i dobro mieszkancow temu panu chodzi.

01-01-2014
12:58
moni

Jezeli mieszkancy nie chca do Rzeszowa to tak naprawde sami sobie szkodza.

01-01-2014
14:06
nie dla rzeszowa

O a skąd te dane? Nie wiem jak Krasne ale gm. Trzebownisko ma budżet 60 mln i jest to najwyższy budżet spośród wszystkich gmin na Podkarpaciu. Rzeszów ma ten 1 mld ale przy okazji ma też ponad 500 mln długu który Ferenc próbuje sobie zbić m.in. pochłaniając gm. Trzebownisko kilka miejscowości na wschód od Rzeszowa i co za tym idzie dodatkowymi dochodami od firm które poza miastem budują się jedna za drugą.

01-01-2014
16:21
felek

Świlcza nie chciała do Rzeszowa - Ikei nie ma- pracy nie ma , Trzebownisko nie chce - strefa ekonomiczna nie powstanie dobrze przygotowana- pracy nie będzie. Gratuluję wójtowi- podatki chce ale miejsc pracy nie tworzy.

01-01-2014
16:47
Zirytowany

,,Wieloletnia prognoza finansowa Gminy Trzebownisko wraz z prognoza kwoty d

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.