Tyczyńskie liceum odzyskało swój blask
Przeczytaj oryginalny post blogu
21-12-2011
14:50
paulina

TYCZYN. Blisko 3 mln zł kosztował remont zabytkowego dworku. Efekt wart jest tych pieniędzy.

- Nie ma osoby, która by się nie zachwyciła widząc to co zostało zrobione.  Dworek to swoista perełka, możemy się teraz stać konkurencją dla Łańcuta czy Krasiczyna – mówi Agnieszka Chmiel, dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie po zakończeniu remontu elewacji dworku, czyli ostatniego etapu projektu prowadzonego w Zespole Pałacowo-Parkowym w Tyczynie.

Piętrowy pałacyk ma ciekawą architekturę, utrzymany jest w stylu neogotyku angielskiego, powstał w II połowie XIX wieku. Ma dużą ilość pięknych detali architektonicznych. Remont przywrócił mu historyczny wygląd, renowacji zostały poddane też drzwi wejściowe, balustrady i inne elementy wyposażenia.  Projekt pochłonął  2 797 499 zł,…

22-12-2011
23:55
nollet

A gdzie krzyż i matka boża zawsze dziewica? Gdzie stary kawaler w koloratce wystrojony w cyrkowy strój? Dlaczego to, to, nie nosi imienia przenajświętszego ojca świętego jana pawła II z domu karola Wojtyły? To jakieś żarty? Naprzód dworek imieniem przenajświętszego ojca świętego, a potem już własnosc jego kadry! Pozdrowiona maryja zawsze dziewica, teraz i na wieki!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.