Tylko co trzeci kursant zdaje na prawo jazdy
Przeczytaj oryginalny post blogu
10-10-2012
06:11
Redaktor

KRAJ, PODKARPACIE. W Europie nikt nie piętrzy trudności przed kandydatami na kierowców, w Polsce zdawalność na prawo jazdy wciąż jest na zatrważająco niskim poziomie.

Zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Polsce jest wciąż na niskim poziomie. Od 2006 roku nie przekracza ona 33proc. Za pierwszym razem zdaje średnio tylko co trzecia…

10-10-2012
09:59
Romuś

"Stres, brak wiary" – Pani Redaktor chyba żartuje. Wszyscy doskonale wiemy, że chodzi o kasę i to niemałą. WORDy i egzaminatorzy rąbią kusantów w majestacie prawa. Tej sitwie WORDowskiej nie zależy na zmianie prawodawstwa – bo trzepią bajońską kasę na egzaminach poprawkowych.

10-10-2012
12:08
emigrant

Gdyby jak na zachodzie za 1-na oplate mozna bylo zdawac prawo jazdy 3 RAZY to zdawalnosc byla by 99%.
Tylko komp;etny tuman nie zdal by prawa jazdy. ktory z egzaminatorow chcial by robic ta sama prace 3 razy za JEDNORAZOWA oplate ?

10-10-2012
12:09
ROMAN

ta poskręcana ośmiornica ma się dobrze – nie ma instytucji alternatywnej – jest monopolistą i trzepie kasę nie przejmując się kursantami – tylko kasa – a nie znajomość zachowań na drodze
- a potem mamy ; walnęli w drzewo/ siek przy wyprzedzaniu/ czołówka/ wjazd pod pociąg
- a kto się przejmuje nikt – interes kręci się dalej w najleprze.

10-10-2012
12:09
VV

to , co pisze Romus, to tylko po czesci prawda. Poza tym, jestesmy spoleczenstwem zadufanym w sobie i wiedzacym wszystko najlepiej. Nieprawdaz? A gdy juz mlody kursant opusci sale wykladowa i oddali sie z papierkiem – pardon – z karta wyobrazajaca dokument, za chwile sie slyszy o smiertelnych wypadkach, Czyz tak nie jest? Ktos powie, ze to marginalne przypadki. Otoz dzieki tym marginalnym przypadkom ludzie traca zycie. Albo z czystej glupoty albo badz jako ofiary. Nasz system szkolenie niestety nie uczy jezdzic. Umie za to w mistrzowski sposob wyciagac pieniadze z kieszenie kursantow. Z reszta tak samo jak kazda instytucja w tym kraju, gdzie armia gamoniowatych urzednikow ma sie za bogow.

11-10-2012
09:24
mec. Bełkot

Szkółki nauki jazdy, WORD-y – podmioty, w których jest pełno byłych esbeków i milicjantów. Lekarstwo na tych towarzyszy jest proste – wystarczy, że przez rok nikt nie będzie zainteresowany zdobyciem prawa jazdy i nie skorzysta z ich usług. Panie moderatorze, myślę, że ten komentarz znajdzie się na forum.

11-10-2012
09:27
OBSERWATOR

to jest prawda aczkolwiek wygląda to w ten sposób,że dyrektor WORD w Rzeszowie wyszkolił egzaminatorów tak aby oblewać kandydatów do skutku.to proszte-po co brać za egzamin jednorazową opłatę 120 skoro można dzisięcio krotnie więcej czyli 1200.ludzie obudżcie się.te praktyki dyrektora nie mają nic wspólnego z troską o przyszłych kierowców tylko celowym działaniem aby wyciągnąć z nich jak najwięcej pieniędzy.w usa,europie prawo jazdy zdaje się rzeczywiście tak jak w cytowanym artykule i jakie są statystyki?wypadków jest o połowę mniej więc ROMAN gada głupoty.ponadto prześledzcie sobie życiorys samego dyrektora-poprosty superman!!!!te praktyki word w rzeszowie są zaplanowane i celowe i maj na celu dwa sposoby wyciągnięcia pieniędzy:
ten pierwszy jak na wstępie i ten drugi najgorszy tj zmusić zdesperowanego kandydata po np.piątym egzaminie i danie mu do zrozumienia,żę trzeba dać w łapę bo z tego nic.więc ta instytucja word w rzeszowie jest kużnią talentów korupcyjnych w majestacie prawa.a abw,cbś i temu podobne instyucje nie wiedzieć czemu nie patrzą na ręce dyrektora chociażby po aferze w pks i innych,no ale jak będzieciw w tej sitwie to i wam wszystko ujdzie płazem.więc lepiej jest zapłacić te 2000 egzaminatorowi i mieć święty spokój.to jest temat dla uoik i jak by dowalili dyrektorowi z 50baniek to ten proceder by się skończył a pan dyrektor elastycznie odszedłby z word tylnimi drzwiami jak z pks-pewnie bez konsekwencji ale to już inna bajka.na narginesie pan dyr.word w rzeszowie został prezesem stali,bardzo wspóczuję kibicom tego klubu,teraz dowidzą się co to jest hańba i upokorzenie

12-10-2012
07:58
czytelniczka

Przed egzaminem na prawo jazdy kandydatów powinien badać psychiatra,bo nie wszyscy nadają się na kierowców,a i przydrożne drzewa by odetchnęły,jak na drogę wyjechałby normalny kierowca.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.