„Uchwała śmieciowa” jest wadliwa!
Przeczytaj oryginalny post blogu
22-05-2013
06:08
paulina

RZESZÓW. – Nie może być tak, że obywatel domku jest inaczej traktowany niż obywatel bloku – zauważa Jerzy Cypryś z PiS.

- „Uchwałą śmieciową” musi zająć się wojewoda, dlatego w środę lub czwartek złożymy wniosek o zbadanie jej zgodności z prawem – zapowiadają Jerzy Cypryś i Robert Kultys, radni PiS.…

22-05-2013
09:40
ROMAN

Pani redaktor- proszę napisać artykuł- co jest u nas nie wadliwe ?- każda sprawa przy której "KTOŚ" zacznie manipulować jak czas pokazuje w efekcie końcowym jest- wadliwym bublem prawnym nie?

22-05-2013
09:59
Waldemar

Dla porównania w gminie Krasne śmieci będzie odbierać ta sama firma, która obsługuje Rzeszów a opłata będzie o 80% niższa, 25zł od DOMU nie ważne ile osób zamieszkuje.
I jakoś się to opłaca !!!!!!!

22-05-2013
12:08
demi

Bo Rzeszów chce nowego PODATKU przecie urzędnicy muszą mieć podwyżki, U Prezydenta Rzeszowa się najlepiej zarabia. A w Krasnem jest gospodarz a nie Prezydent Aureola multimedialny fiskus. Są w Polsce gminy które tak samo rozwiązały problem śmieciowy gospodarstwo = kubeł = opłata (15- 25) zł w razie potrzeby większy kubeł (większa opłata) lub dokupienie worka. Mieszkam w domku i nie zawsze kubeł 120 L jest wypełniony często do połowy od dawna butelki pet idą do specjalnego pojemnika, puszki wystawiam koło drogi to złomiarz zabierze. No ale Rzeszów to miasto innowacji nie może być normalnie.

22-05-2013
12:47
podkarpacki obywatel

przeciez trzeba rzesze urzedasow do obslugi rozliczen smieci zatrudnic i dobra firme zeby przetarg wygrala a jest to firma "laptop" ktora dopiero zleca odbior inne firmie smieciowej, a potem wywiezc na to samo wysypisko i wyrzucic wszytko bez segregacji, recyclingu jak do tej pory bylo. Wprowadzic ustawe dac ludziom w kosc bo zaplaca za wszysko i za jakis czas srednia klasa naszego spoleczenstwa bedzie zadluzona bo ich na oplaty smieciowe nie stac notabe zgodne z wiekszoscia zatrudnienia w tym kraju na umowach smieciowych. Nasz kraj zrobi wszystko zeby sie Uni spodobac a raczej premier czuje ze jego urzedowanie jest policzone wiec w Uni trza stolek zaltwic sobie a kolesiom firmy smieciowe. Na ludzki rozum jesli chcemy uporac sie ze smieciami zacznijmy jak wszedzie od konca, czyli sortownie, recycling, przetwarzanie, wykorzystanie surowcow wtornych a nie luzdze za wywoz segregacje smieci zaplaca a my wywieziemy na to samo wysypisko i nasza rola zakonczona

22-05-2013
14:23
podkarpacki obywatel

wadliwe? spieprzone dokumentnie jest wszystko przy czym owczesni ministrowie pogrzebia!!! wymiec nie ma co bo po prostu wszystko! kazda ustawa dotyczaca jakiejkolwiek czesci naszego zycia. No i jeszcze jaedno ama nadzieje ze UNIA to dostrzega bo jesli planuje sie w tym kraju budowac elektrownie a juz niejaki Grad jest szefem takiej firmy- to efekt bedzie wiadomy w calej Europie i nie tylko

22-05-2013
15:24
Ewe

mieszkam w domku i odkąd tam mieszkam firma wywozi znacznie mniej moich smieci , niz te ktore "produkowałam" mieszkajac w bloku. W bloku idzie wszystko jak leci do jednego kontenrea, nawet raz dziennie. w domku smieci sie raczej segreguje i samemu wywozi. dlaczego domy maja placic wiecej?

23-05-2013
08:35
kj

Teraz płace od domku z pięcioma osobami 26 zł.Wg śmieciarzy czytaj radnych Rzeszowa mam płacić 60 zł i to za śmieci segregowane. Nie wiem jakim sposobem teraz się opłaca wywozić śmiecie nie segregowane za 26 zł. Czy ta banda z ratusza dokłada mi pozostałą kwote. Nie rozumiem dlaczego banda z ratusza ma mi narzucać do płacenia kwoty wzięte z księżyca. Mieszkam na pograniczu innej gminy,gdzie opłata jest o ponad połowe niższaz.Dlaczego ktoś zabrania mi z racji miejsca zamieszkania podpisać umowę z firmą z sąsiedniej gminy.Wiem ,że wiele osób chętnie podziękowało by za współprace Rzeszowowi.Cała ta ustawa to korupcyjny śmieć.

23-05-2013
10:43
Ambroży

Z cenami energii (obiecanki obnizki) podobnie:
23.05.2013 | Aktualności

Konrad Szymański: To unijny szczyt bezradności

„Szczyt miał przynieść przede wszystkim rozwiązanie kluczowego problemu wysokich cen energii, które zabijają konkurencyjność europejskiej i polskiej gospodarki. Zamiast poważnej odpowiedzi na ten problem otrzymaliśmy dokument pełen dogmatycznej wiary w energię ze źródeł odnawialnych oraz uprzedzenia wobec gazu niekonwencjonalnego” – komentuje konkluzje dzisiejszego szczytu UE poseł PiS do PE Konrad Szymański.
„Konkluzje Szczytu UE w zakresie energii pokazują, że Unia Europejska jest daleka od porozumienia w kluczowych sprawach polityki energetycznej. Zgoda na budowę wspólnego rynku energii, na nowe inwestycje w infrastrukturę, poparcie dla dywersyfikacji i poprawy efektywności energetycznej to za mało. Wszystkie te 4 kierunki działań, zaproponowane w konkluzjach szczytu stoją bowiem w cieniu bezgranicznej wiary w energię ze źródeł odnawialnych. OZE wciąż korzystają z politycznego uprzywilejowania w UE, co jest jedną z kluczowych przyczyn wysokich cen energii. Nowe projekty – takie jak plan inwestycyjny – będą prawie całkowicie podporządkowane ich wprowadzaniu do systemów energetycznych państw UE” – komentuje dalej Konrad Szymański. „Podczas, gdy OZE są w konkluzjach przywoływane we wszystkich obszarach działań, tak gaz niekonwencjonalny jest dla Europy wstydliwie skrywanym tabu. Europejscy przywódcy nadal nie mogą zrozumieć, że to właśnie ten gaz jest dziś realnym czynnikiem zmiany w polityce energetycznej na całym świecie. Konkluzje pokazują też, że drugi powód wysokich cen energii w Europie – polityka klimatyczna – wciąż dzieli przywódców UE. Dowodem jest odłożenie na marzec 2014 debaty o polityce klimatycznej po 2020 roku. Na uwagę zasługuje fakt wpisania do konkluzji Rady problemu indeksacji cen ropy i gazu. Zmiana mechanizmów cenowych na europejskim rynku jest dziś bardzo pożądana i widać tu rolę dla europejskich i krajowych urzędów regulacyjnych”

23-05-2013
18:55
gal-

Śmieszne teraz bez segregacji płacę za trzy osobową rodzinę 18 zł , a po wejściu ustawy w życie zapłacę w przypadku segregacji 26 zł. i czy to jest normalne . Mało , że segreguję to jeszcze więcej będę musiał płacić niż teraz a powinno chyba potanieć skoro ułatwiam zarabianie kasy śmieciowej urzędowi i firmie.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.