UJAWNIAMY: Prezydent Ferenc walcząc o okrągłą kładkę robi prezent Podkulskiemu
Przeczytaj oryginalny post blogu
30-03-2012
01:17
Redaktor

RZESZÓW. Prawdziwe powody budowy okrągłej kładki: władze miasta utopią kilkanaście milionów zł, by pomóc znanemu biznesmenowi.

Prezydent Rzeszowa walczył zawzięcie, żeby powstała tzw. okrągła kładka na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Grunwaldzkiej. Nie…

30-03-2012
09:39
wiesiek

Jakieś Dworzysko ma tam być jakaś strefa ekonomiczna.Przez Baranówkę poprowadzić ma autostrada.Ktoś w Dworzysku ma interes na tą tzw.strefę ekonomiczną.Okolice Rudnej Mrowli Bratkowic bliżej już budowanej autostrady nie można przeznaczyć na tą strefę ekonomiczną trudno jest coś takiego wymyślić

30-03-2012
09:41
Stefan

A bo to jest tajemnicą, że ratusz dla Ryśka nieba by uchylił. Każdy inny inwestor w tym mieście ma pod górkę. Ostatnio firma warszawska chciała wybudować na ul. Ciepłowniczej zakład produkcyjny. Ale nie dostała pozwolenia na budowę z miasta na zasadzie nie bo nie. Albo za mały był "wkład własny" albo po prostu tumiwisizm urzędasów. To, że ok. 50 osób nie będzie miało pracy prezia nie obchodzi, on ma 12 tyś. kasy co miesiąc, a hołocie pokaże się przed wyborami słupki, postraszy proboszczem i zagłosuje jak trzeba.

30-03-2012
09:42
SZPICBRODKA

WIDZIALEM FERENCA NA SIATKOWCE Z RUSKIMI. NASZ PREZYDENT JEST STRASZNIE ZOLTY NA TWARZY! MOGL BY BYC ORYGINALNYM KIBICEM KORONY KIELCE!

30-03-2012
09:44
oleg

I teraz może ciemny naród zrozumie jakiego sobie prezydentusia ferencusia wybrał.

Brawo Super Nowości.

30-03-2012
09:56
lulz

podkulski oddając europe2 chcial wybudować jakąś kladke natym skrzyżowaniu.Ratusz wtedy odpowiedzial ,że jest niepotrzebna.

30-03-2012
09:57
adam

Prezentów dla jednego Ryszarda Podkulskiego było więcej a to budowa przewjazdu na Wyspiańskiego a to likwidacja przystanku autobusowego pod wiaduktem Śłąskim a to brak umowy offsetowej na inwestycje wokół centów handlowych.Jeden jedyny offset, jaki wykonał inwestor po rozmowach z radnym Fiołkiem była budowa przedszkola.Mało tego to tej spapranej inwestycji realizowanej przez fachowców z Jasła miasto musiało dopłacić bo dach przeciekał i brak było instalacji odwodnienia.Jest jeszcze wiele innych parów które wykonało miasto dla Ryszarda Podkulskiego tego z roku 57, bo może nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, ze w Rzeszowie jest dwóch Ryszardów Podkulskich jeden się ukrywa ten z 62 roku bo interesowała się nim Prokuratura Tarnobrzeska za poświadczenie nieprawdy w dokumentach.Przyjdzie taki czas, że mieszkańcy Rzeszowa zrobią to co zrobili mieszkańcy Lublina i pozbyli się oszusta na zawsze, już do Lublina nie zagląda a sprzedał nawet nieruchomości po Polmozbycie w Zamościu.

30-03-2012
10:28
beton

Nie zgodzę się z tezą Pana redaktora. Budowana kładka ma służyć wielu celom , a nie tylko "wędrówce" ludzi do galerii Podkulskiego. Tuż obok (o wiele bliżej niż budowana galeria) jets przecież dworzec PKS , PKP a także pod Europą przewoźnicy prywatni. Przede wszystkim poprawi się bezpieczeństwo pieszych. i co też ważne będzie przejazd "na wprost" z ul. Grunwaldzkiej. Po wybudowaniu przez Podkulskiego przebicia pod wiaduktem tarnobrzeskim (tzw. offset o którym pisaliście niedawno) powstanie alternatywna droga w kierunku zachodnim. Kładka ma też wiele innych plusów. Ma też wady (jak wszystko na świecie). Trzeba się wspinać, co nie każdemu może się podobać. drugi minus to brak komunikacji dla rowerów przez w/w kładkę. Trzecia sprawa to windy dla niepełnosprawnych , a właściwie ich obsługa, o której nic nie wiadomo. No i koszt . Te kilkanaście mln to trochę dużo, no ale zobaczymy co za tą kwotę nam miasto wybuduje. pozdrawiam wszystkich a Panu redaktorowi życzę większego obiektywizmu.

31-03-2012
12:22
Kaj

beton – Czyli jesteś za a nawet i przeciw?

31-03-2012
12:26
rzeszowiak

Co wy pierniczycie i macie dowody ze tak jest ,co za bzdury wyssane z palca, gdyby tak było to okrągła kładka powstała by na rondzie zaczynajac od CH ameryka, po ogrody ojców , UM i CH p.Podkulskiego wtedy by był płynny przypływ ruchu

31-03-2012
12:26
rzeszowiak

Zresztą niewyobrażam sobie takiej sytuacji aby samochody jadące z grunwaldzkiej miały jechać prosto w kierunku dworca PKP i PKS przez rychliwą ul.Piłsudskiego, przecież samochody będące na prawym pasie jadąc w kierunku ameryki mogą skręcać lewo na ul.Asnyka ,a samochody z asnyka drugim pasem mogą włączyć siedo ruchu na ul.piłsudskiego. Wieck gdyby to było jak pisze gazeta to musieli by dobudować po środku 3 pas ruchu.

31-03-2012
15:24
under.the.gun

lecz sie

01-04-2012
11:40
Kalasanty

To już nie jest czerwony, a chociażby różowy?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.