Urzędnicy chcą narzucić mieszkańcom kolejne opłaty
Przeczytaj oryginalny post blogu
13-04-2012
06:15
Redaktor

RZESZÓW. Strefa płatnego parkowania będzie gehenną dla mieszkańców.

Urzędnicy miejscy dążą do ponownego wprowadzenia płatnej strefy parkingowej w Rzeszowie, którą dziewięć lat temu zlikwidowano, o co walczyły Super Nowości. Miasto zapłaciło warszawskiej firmie Ecorys Polska Sp. z o.o. 140 tys. zł (!) za przygotowanie…

13-04-2012
22:49
hybik

mam nadzieję że do tego nie dojdzie bo to jest aabsurd urzędniczy, głupota która się w głowie nie mieśći, niech się lepeij zajmą aquparkiem, a nie kolejnymi podatkami…..

15-04-2012
11:28
ROMAN

popieram – dlaczego – ano dla tego że w piątek miałem do załatwienia kilka spraw w kilku miejscach w centrum miasta – i co i dostałem po prostu białej gorączki bo nie było nigdzie miejsca aby na chwilę / pomiędzy 8.30- a 13,00/ postawić samochód i dojść załatwić temat i przemieścić się w kolejne miejsce- normalny horror- w sumie zrobiłem około 27 km w tym szukając miejsca na postawienie samochodu + 5 km na nogach – zawsze jak jest dobra pogoda a mam kilka / 2-3/ sprawy przemieszczam się na nogach – ewentualnie w jedną stronę komunikacją zbiorową a z powrotem na nogach akurat w piątek wybrałem się samochodem- chciałem za jednym zamachem załatwić tematy bo wyjeżdżam – wszystkie uliczki / zakamarki / chodniki zastawione w końcu zostawiłem samochód na parkingu na podpromiu – i dla tego nawinołem te kilometry na nogach – gro samochodów stoi i zajmuje miejsca przez osoby pracujące w instytucjach – one powinne stać na parkingach przed miastem z uwagi na brak parkingów / 2-3/ wielkopojemnych w centrum i to jest problem podstawowy – czy strefa płatna coś zmieni – tak ale niewiele.

15-04-2012
15:06
PIOTR

Popieram ale tylko i wyłącznie gdy będą płacić urzędasy bo to oni blokują miejsca parkingowe w centrum miasta . Ale jak znam życie to płacić pewnie będą zwykli ludzie , a urzędasy dalej będą parkować i blokować centrum z zezwoleniem na wjazd i parkowanie w strefie bez jakichkolwiek opłat .

15-04-2012
16:35
Borjan

parkometry to nic innego jak szukanie pieniędzy w kieszeniach ludzi !!!!!!!!!…Zarobi na tym tez prywatna firma ,która będzie je obsługiwać .da odsyp miastu …no i jeszcze zwiększy się zatrudnienie w straży miejskiej która jest tak potrzebna w Rzeszowie jak tarka w d….A czemu się zwiększy ,bo ,bo przecież ktoś musi karać kierowców za brak kwitka za szybą …

16-04-2012
09:19
marek

Pic na wodę fotomontaż z tą strefą. Najbardziej rozbawiło mnie, gdy pomyślałem, że jak ktoś zostawi auto pod nieczynnym dworcem Staroniwa, to zapłaci za postój. Dobrze, jak znajdzie auto na miejscu gdy wróci…
Tymczasem większość aut w ścisłym śródmieściu to:
a) w dni robocze samochody klientów i urzędników instytucji zlokalizowanych w śródmieściu
b) w dni wolne samochody mieszkańców

Jedni i drudzy z całą pewnością (niedawno mistrz Chłodnicki nawet to przyznał) będą mieli pozowolenie na darmowe parkowanie w śródmiesciu.
Sam Mr Gołębiowski przyznaje, że zwolni się około 10% miejsc. Więc jaki to ma sens?

Mam propozycję dla władz Rzeszowa: zmienić lokalizację planowanego wieżowca Urzędu Miasta spod wiaduktu śląskiego na rejon Staromieścia przy planowanej drodze (nie mylić z ulicą Krogulskiego!) łączącej Lubelską z Warszawską (i dalej do strefy na Dworzysku wzdłuż torów na Kraków) i być może kiedyś także od wschodu z Załężem i Krasnem. Chodzi o tą trasę obwodnicy, która ma biec obok Bella Doliny przy samej (obecnej) północnej granicy miasta z Trzebowniskiem.
Walnąć ten wieżowiec tam, po południowej stronie tej drogi, z porządnym, dużym parkingiem. Po wybudowaniu S-19 i drogi z Rejtana przez Pobitno do ulicy Rzecha będzie tam łatwy dojazd autem z prawobrzeżnego Rzeszowa, zaś po oddaniu S-19 i wspomnianej drogi łatwy dojazd z zachodniej czy południowej części miasta. A także z dzielnic północnych (miejscowości na Głogów i Jasionkę), które jeszcze czekają na przyłączenie, ale że wcześniej czy później staną się częścią Rzeszowa to już właściwie przesądzone.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.