Urzędnicy najpierw namalowali buspasy. Teraz sprawdzą czy nie pogorszyły one bezpieczeństwa
Przeczytaj oryginalny post blogu
04-11-2011
12:46
paulina

RZESZÓW. Za głupotę urzędników znów zapłacą mieszkańcy.

Wybrana w przetargu firma ma wykonać analizę zmian jakie na al. Sikorskiego wywołało wprowadzenie buspasów. Przez co najmniej pół roku ma sprawdzać jak oddzielne pasy dla autobusów wpłynęły na bezpieczeństwo ruchu i przepustowość drogi. Ratusz i tak zapowiada, że likwidacji buspasów nie planuje.

Czy kontrola funkcjonowania buspasów to osobista inicjatywa prezydenta Tadeusza Ferenca, który pod wpływem zmasowanej krytyki spostrzegł swój błąd i próbuje naprawić sytuację? Nic z tych rzeczy. To efekt działań Ireneusza Dzieszki z Prawicy Podkarpackiej, o których regularnie szeroko informujemy.

Po tym jak Dzieszko zauważył różnice w miejskich dokumentach dotyczących organizacji ruchu…

05-11-2011
09:59
aka

Trzeba "niezłego debila", żeby wprowadzać "buspasy" w miastach, w których drogi nie dorównują poziomem drogom w miastach europejskich i na świecie (nawet w Grecji). Należałoby chyba poszerzyć niektóre (a może wszystkie) jezdnie, zanim wprowadzony zostanie tzw. "wielkoeuropejski" projekt "bus-pasów" (a propos – co to znaczy po polsku – bus pas ?).
Niewidzący.

06-11-2011
01:01
maciek

w domu buspasy i chodzi tylko tym zwężonym odcinkiem.

06-11-2011
10:08
andy

Droga dla autobusów ? Owszem , ale tylko tam gdzie można wydzielić dodatkowy pas bez uszczuplania miejsca dla samochodów.

06-11-2011
22:12
franek

Zamiast budować kilku pasmowe drogi to się ich zwężą.Mamy przykłady np Rzeszów -Boguchwała,gdy pojawi się jakiś zawalidroga,lub wypadek to d…..a zimna korki przez kilka godz.Czy nie ma ludzi którzy przeciwstawią się Ferencowi,przecież on nie jest bogiem i carem,w końcu my go wybraliśmy i powinien słuchać mieszkańców a nie narzucać im swoich chorych pomysłów.Płaci za zbadanie natężenia ruchu na Sikorskiego, a już zakłada ze nie zlikwiduje bus-pasów.Może powinien ze swoich poborów za te badania zapłacić.

07-11-2011
13:02
eska

Kierowco, możesz walczyć z buspasami. Jak? nie wpuszczaj autobusów. Żadne artukuły ani apele nie pomogą.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.