Urzędnik ważniejszy od obywatela
Przeczytaj oryginalny post blogu
26-11-2012
12:15
Redaktor

W piątek, 23 listopada, w Sejmie miało miejsce pierwsze czytanie projektu o karach finansowych dla urzędów za opieszałość. Projekt zakładał nadzór urzędu wyższego szczebla nad każdym urzędem, prowadzenie rejestru spraw i nakładanie kary w wysokości 500 zł za każdy dzień opóźnienia w stosunku do ustawowego terminu na rozpatrzenie sprawy.
Większość z nas pewnie pomyśli: super!

W końcu urzędy będą działać jak należy! Nic bardziej mylnego. Niestety, projekt został odrzucony głosami posłów…

26-11-2012
13:32
Natalia

Państwo, rozumiane jako instytucje tudzież urzędy i wszelkie placówki finansowane z budżetu, zapomniało o swojej służebnej roli względem obywatela. Wydawałoby się, że truizmem jest stwierdzenie, że to instytucje państwowe są dla obywatela, a nie obywatel dla nich, niestety rzeczywistość na każdym kroku udowadnia nam, że tak nie jest. Ilu obywateli i jak restrykcyjnie jest karanych za nieterminowe wykonanie swoich powinności. Ilu urzędników państwowych (urzędów) ponosi jakiekolwiek konsekwencje?! W "najbzdurniejszej" sprawie, Polaku, jeśli nie zmieścisz się w terminie-konsekwencje. Służebność urzędów względem obywatela! To my im płacimy, by o nas dbali, pilnowali naszych interesów i nas chronili!

26-11-2012
17:18
Ambroży

Jeśli przejawem tej troski rządowej koalicji będą takie kpiny Tuska jak desygnowanie do urzędu cyfryzacji Julii Pitery (spec. od dorsza) w resorcie Boniego (do wszystkiego) już obecnie zagrożonego karami UE za bark stosownych dostosowań , oraz wysokie nagrody pożegnalne Waldemara"Nocna Zmiana-Pawlaka" ze swoim resortami – to ciarki przechodzą po plecach po wejściu tej Ustawy!!!

27-11-2012
10:03
Natalia

Miło mi się z Panem zgodzić choć w tej kwestii @Ambroży:)

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.