Forum

Uważajcie, złodzieje włamują się do domów metodą „na śpiocha”
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
02-03-2015
11:08

RZESZÓW. Zainstalowanie alarmu w domu może zniechęcić złodziei do włamania.

Niedawno w Rzeszowie miało miejsce włamanie do domu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo takie kradzieże zdarzają się często, tyle że złodzieje działali metodą „na śpiocha”. To metoda bardzo groźna dla domowników. - Złodzieje wchodzą do domu, gdy domownicy śpią. Zwykle są przygotowani na to, żeby zaatakować w razie gdyby któryś z domowników zbudził się i ich zaskoczył - mówi nam jeden z rzeszowskich policjantów.

Nasze informacje o włamaniu „na śpiocha” potwierdza komisarz Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji. - Do włamania tą metodą doszło na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie. Złodziei spłoszył alarm, który włączył się w domu. Jednak zdążyli zabrać dwa laptopy. Niestety, do tej pory nie zostali zatrzymani - komisarz Szeląg.

Złodzieje specjalizujący się w takiej metodzie włamują się zwykle do domów jednorodzinnych - piętrowych. W przypadku włamania na osiedlu Drabinianka tak właśnie było. Mieszkańcy spali na piętrze, a złodzieje weszli do środka przez drzwi balkonowe na parterze. Do włamania doszło o godzinie 3.30 w nocy. Godzina także wpisuje się doskonale w schemat działania sprawców włamujących się do domów tą metodą. Tacy złodzieje wchodzą do domów zwykle między godziną 2 w nocy a 5 rano, czyli w porze najmocniejszego snu mieszkańców. - Gdy słyszymy w swoim domu chodzących na parterze złodziei, nie próbujmy robić z siebie bohaterów. To są bandyci i to zwykle uzbrojeni, którzy nie cofną się przed niczym, gdy zobaczą świadków. Dlatego najlepiej udawać, że się śpi i dyskretnie natychmiast dzwonić na policję - słyszymy od jednego z rzeszowskich policjantów.

Jak działają złodzieje?
Pamiętajmy, złodzieje bardzo rzadko decydują się na rabunek w ciemno, a domy nie są wybierane przypadkowo. Przestępcy z reguły wybierają domy najsłabiej zabezpieczone, o bogatym wyglądzie, stojące na uboczu. Przed dokonaniem włamania przeprowadzają rozpoznanie terenu, obserwują budynek, poznają przyzwyczajenia domowników, godziny udania się na odpoczynek nocny. Sprawcy włamują się do domów najczęściej po wyważeniu lub nawierceniu okien lub drzwi balkonowych. Pozostawione uchylone okno lub drzwi - są znacznym ułatwieniem w wejściu do naszego domu. - Warto zainwestować w specjalne zamki z dodatkową blokadą, a także zainstalować alarm, który na noc powinien być włączany - dodaje komisarz Szeląg.

Grzegorz Anton

02-03-2015
15:10
Oldres

Przy okazji o innych złodziejach-naciągaczach bezczelnych naprawiaczach piecyków gazowych w Rzeszowie..Naprawiacz przyjeżdża z wizytą przedwstepną oglądnąć piecyk i oznajmia,że naprawę wykona w przyszłym tygodniu a za obecną wizytę winszuje sobie 50 zł jako koszt dojazdu.Jeśli w mieszkaniu jest akuratnie mężczyzna to niech potraktuje szmaciarza z piąchy i poprawi butem.Skutkuje.Inni naprawiacze mają talenty pisarskie, ich opisywanie wykazu prac i użytych materiałów to czysta fantazja naukowa.Sprawdzać rachunki i ew.jak przy naprawiaczach-naciągaczach.

02-03-2015
15:45
Tadek

.... piesek obronny pod domem lub w domu gdzie?

02-03-2015
16:25
Old Horse

Zycie jest brutalne a każdy ,,cwaniunio,, kocha życie za friko
na koszt bliżniego i to byu było na tyle !!

02-03-2015
17:35
ROMAN

P.Tadek ; masz rację kilka lat temu też przyszli do pewnego domu ale nie wiedzieli że w środku oprócz niedołężnej staruszki był ; wilczur i duży mieszaniec / psy były mądre czekały aż " goście wejdą " - wtedy one weszły do akcji a nieproszeni goście wyszli razem z oknem i drzwiami na taras

- fakt najlepszy to duży pies

02-03-2015
19:07
symplicjusz

Ale w co oni są uzbrojeni, bo inny policjant kiedyś twierdził, że w gaz usypiający.
Który rozpylają i odczekują kilka minut aż zacznie działać i wtedy wchodzą do środka na całego.

02-03-2015
23:09
......

Taki naprawiacz piecyków gazowych bardzo aktywnie funkcjonuje na Słonecznym Stoku w Rzeszowie w mieszkaniach Spółdzielni Mieszkaniowej Projektant . Przed naprawą, ten naprawiacz sprytnie piecyk psuje, wymienia dobre części na już zużyte.. kombinuje tak, żeby przychodził co najmniej kilka razy do piecyka i za każdym razem trzeba mu płacić oczywiście bezpośrednio w łapę.. Wystrzegajcie się tego naprawiacza.

20-02-2016
16:22
gochha

Wspomnę tu jeszcze o takim ciekawym dodatkowym zabezpieczeniu jak nadajniki, które możemy mocować na cennych rzeczach , aplikacja Blueanker wysle na nasz telefon ostrzeżenie kiedy złodziej będzie chciał zrabować przedmioty z nadajnikami. Jest to fajne także dlatego, że w pomoc mogą się angażować znajomi korzystający z blueanker.

15-05-2018
01:00
Lipsk

Wiecie co? Wydaje mi się, że najważniejsze są chęci. Jeśli zadbamy o bezpieczeństwo - nic nam nie grozi. My kupiliśmy system zabezpieczeniowy od Fonex i wydaje nam się, że nic więcej nie jest potrzebne, ale kto wie? Pożyjemy, zobaczymy.

15
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
usotyfoAldona z PigalakajanStanisławSeweryn Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)