W kranach może zabraknąć czystej wody
Przeczytaj oryginalny post blogu
01-11-2011
14:52
paulina

RZESZÓW. Zalew na Wisłoku zarasta i musi być jak najszybciej oczyszczony. 

Jeżeli nie będzie szybkiej decyzji o odmuleniu zalewu na Wisłoku, to do kranów rzeszowian popłynie zanieczyszczona woda z wysokim poziomem amoniaku. Przy dużym jego stężeniu ten związek chemiczny jest groźny dla zdrowia. Niestety, choć fachowcy biją na alarm, a władze miasta naciskają na Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej (administratora zalewu) żeby oczyścił rzekę, to od lat nic nie zrobiono żeby uniknąć takiego zagrożenia.

Czasu jest coraz mniej żeby uratować ujęcie wody dla Rzeszowa,  z którego codziennie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji dostarcza czystą wodę. Obecnie zalew na…

01-11-2011
15:48
mamnick

A gdzie napisane jest coś na temat Tajemniczych ekologów..Muł to w ratuszu jest!

01-11-2011
15:49
rzeszowiak

No tak ekolodzy martwią się o zagrożeniu dla żyjących w Wisłoku ryb, ptaków i roślin, a kto siepomartwi o zdrowie człowieka jak sie cztmś zatruje, kto za to odpowie ??? pan Prezydent bo tak najłatwiej jest zwalić wine na ratusz , bo już zapomnieli jak prezydent walczył o to aby cos wreszcie się ruszyło ,tylko tępaki ekolodzy tyle razy wstrzymywali że człowieka może szlag trafić, dlatego Prezydent wolał sieinnymi sprawami zająć, a nie sprawą odmulania bo to jak walić głową w beton.

01-11-2011
19:50
stary czytelnik

Odmulanie zalewu było już prowadzone w latach 1984-1987 (za prezydenta Rzeszowa Ludwika Chmury).
Nie było ekologów, nie było restrykcyjnego prawa, zalew nie był aż tak zamulony, a refuler się psuł bo w zalewie pływają gałęzie i pnie drzew. Mimo ciągłych napraw efekt był żaden. Dano więc sobie spokój – i teraz trzeba zrobić podobnie.
Jedyne wyjście to spiętrzenie Wisłoka nieco poniżej ujęcia oraz, poza okresem lęgowym, najlepiej zimą, spuszczenie wody z zalewu i przystąpienie do oczyszczenia i prawidłowego wyprofilowania jego czaszy.
Wszelkie innego typu działania, refulery itp. to strata czasu.

02-11-2011
09:46
Piotr

Gdyby zapora puszczała wodę dołem a nie jak teraz górą muł sam by schodził a tak górą leci woda a dołem muł zatrzymuje się na tamie.Dzisiaj wyczyszczą a przy następnej powodzi to samo i tak wkoło Macieju.

02-11-2011
10:43
ANTY-ekolog

Po pierwsze trzeba zrobić generalny remont niecki Wisłoka i to już od wysokości Czudca lub Babicy . Umocnienie brzegów i wysypanie dna kamieniem bo tylko w tedy zalew od nowa nie będzie się w szybkim tempie zamulał od nowa . A przecież kiedyś Wisłok też pełnił rolę rekreacyjną a teraz bez obaw można się kąpać aż na wysokości Czudca lub Babicy . EKOLODZY PRECZ !!!!

02-11-2011
13:47
tyshory

Kto chce zobaczyć najprawdziwsze dzikie kaczki,zapraszam nad Przyrwe przy al.Wyzwolenia.Kaczki pływają ,żerują i maja się dobrze.Pogonić tych ekogłupków,bo zaniedługo będą chcieli robić rezerwat przyrody na Baranowce.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.