Forum

W kwietniu szkoły czeka paraliż?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
05-03-2019
14:43

KRAJ. PODKARPACIE. Do 25 marca pracownicy szkół mają odpowiedzieć na pytanie referendalne, które przesądzi o strajku.

Nauczyciele jeszcze nigdy nie byli tak wściekli. Najpierw z ust premiera usłyszeli, że „mają troszeczkę więcej czasu”, potem zostali zupełnie pominięci w obietnicach Jarosława Kaczyńskiego, by na koniec dowiedzieć się, że„nie mają obowiązku życia w celibacie” i mogą „dorobić”, biorąc 500+. Odpowiedź mogła być tylko jedna: - Poniedziałek 8 kwietnia jest datą rozpoczęcia strajku w szkołach, przedszkolach i innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych - oznajmił wczoraj Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Strajk będzie prowadzony do odwołania. Niewykluczone więc, że zagrożone będą egzaminy końcowe. Od 10 do 12 kwietnia mają do nich przystąpić gimnazjaliści, z kolei od 15 do 17 kwietnia – absolwenci szkół podstawowych.

- Rząd ma 40 dni na rozmowy z ZNP i wypracowanie porozumienia odnośnie podwyżek. O tym, czy w danej szkole strajk się odbędzie, zadecyduje referendum. Rozpocznie się ono już dziś. Jeżeli decyzja będzie za strajkiem zarządy oddziałów podejmą uchwały o przeprowadzeniu strajku w danej placówce. Do 29 muszą poinformować o tym pracodawców – informuje Stanisław Kłak, prezes ZNP na Podkarpaciu.

Do 25 marca w szkołach i przedszkolach wszyscy pracownicy szkół będą odpowiadać na pytanie: „Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia jesteś za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia br ?”.

W referendum wezmą udział pracownicy z niemal 80 procent szkół, bo jak wynika z danych ZNP, 78 proc. szkół i placówek oświatowych jest w sporze zbiorowym.  - Strajk jest możliwy, o ile w referendum weźmie udział co najmniej połowa uprawnionych i większość z nich opowie się za strajkiem. Mogą w nim uczestniczyć także członkowie innych związków zawodowych, niezrzeszeni – o ile wypełnione zostały formalnie procedury związane ze współpracą z ZNP – tłumaczył podczas konferencji prasowej Sławomir Broniarz. 

Jak będzie wyglądał strajk? - Pracownicy przychodzą do szkoły i strajkują w takim wymiarze, w jakim mają zajęcia lekcyjne w danym dniu. Natomiast ta grupa, która nie będzie strajkowała będą musieli zająć się młodzieżą, która przyjdzie do szkoły. Opiekę musi zapewnić dyrektor. W żadnym wypadku nie może jednak zmusić strajkujących pracowników, żeby opiekowali się dziećmi. To jest nieuprawnione – podkreśla Stanisław Kłak.

Choć do tej pory nie wszyscy byli przekonani, że zamknięcie szkół będzie najlepszą metodą na to, by osiągnąć podwyżki, coraz więcej – również niezrzeszonych w związkach zawodowych – belfrów popiera ten pomysł. Ilu z Podkarpacia dołączy do strajku? - Trudno przewidzieć. Powiem tylko tyle, że 83,8 proc. pracodawców jest w sporze zbiorowym – przyznaje Stanisław Kłak.

Wioletta Kruk

05-03-2019
22:36
Tomek

2 miechy wakacji. Dalej mało. Gdzie 20lat temu uczeń brał korepetycje w podstawówce! Nie uczą tylko zadania zadania domowe

06-03-2019
06:57
gość

W takim razie, my, rodzice, żądamy aby egzaminy się nie odbyły a dzieci do szkół złożyły podania i doniosły świadectwo w czerwcu! Nikt kosztem naszych dzieci nie będzie załatwiał swoich spraw.

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.