Forum

W maju zakończy się proces Zbigniewa N.?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
15-04-2019
13:49

RZESZÓW, TARNÓW. Były prokurator okręgowy jest drugim po Annie H., byłej szefowej apelacji, wysoko postawionym prokuratorem z Rzeszowa, który odpowiada przed sądem m.in. za korupcję.

W miniony piątek w Sądzie Rejonowym w Tarnowie odbyła się kolejna rozprawa w procesie Zbigniewa N., byłego szefa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, który odpowiada w nim za m.in. korupcję i pomoc w przerwaniu ciąży dwóm kobietom. Jako że proces toczy się za zamkniętymi drzwiami, zapytaliśmy rzecznika tarnowskiego sądu, co aktualnie się w nim dzieje i kiedy sąd przewiduje jego zakończenie.

Proces Zbigniewa N. ruszył w czerwcu ub.r. Od lipca (po niemal dwóch latach spędzonych w areszcie tymczasowym) oskarżony odpowiada w nim z wolnej stopy. Piątkowa rozprawa była ostatnią z zaplanowanych jak dotąd przez sąd. Czy są kolejne terminy? – Sąd wyznaczył kolejne dwa. Najbliższy na 25 kwietnia i kolejny na 7 maja – mówi sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie. – Aktualnie do przesłuchania pozostali ostatni już świadkowie z aktu oskarżenia, którzy zostali wezwani na najbliższą zaplanowaną rozprawę. Nadto sąd w drodze pomocy sądowej zlecił przesłuchanie przez tzw. sądy wezwane innych świadków, którzy mieszkają z dala od sądu czy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie odbyć podróży. Czekamy na „odezwy”, czyli wykonanie tego przesłuchania, które mają wpłynąć do końca kwietnia. Do przesłuchania pozostają jeszcze 2 lub 3 osoby, których aktualnego miejsca pobytu nie udało się ustalić lub które przebywają za granicą. Sąd będzie musiał się zastanowić, czy będzie miał podstawę do odczytania ich zeznań czy będą jednak konieczne do przeprowadzenia inne czynności – dodaje sędzia.

Czy w takiej sytuacji prawdopodobnym jest, aby proces Zbigniewa N. zakończył się w maju? - Zakładając, że wszystko się powiedzie, czyli stawią się w sądzie ostatni świadkowie i zostaną przesłuchani oraz, że wpłyną odezwy, a strony wyrażą zgody na odczytanie zeznań świadków, którzy przebywają za granicą, to wtedy byłaby szansa, że 7 maja przewód sądowy może zostać zamknięty – potwierdza sędzia Kozioł. - Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że strony mogą wnieść dodatkowe wnioski dowodowe. Na razie czynności, które są zaplanowane w tej sprawie przewidują wyczerpanie dowodów z aktu oskarżenia na tych 2 rozprawach. Sytuacja, jak zawsze w postępowaniu karnym jest dynamiczna, trudno więc prognozować, że 7 maja na pewno dojdzie do zamknięcia przewodu sądowego - dodaje.

Zbigniew N. odpowiada w procesie za 7 przestępstw. Śledczy zarzucają mu m.in. przyjęcie ok. 410 tys. zł łapówek, powoływanie się na wpływy w różnych instytucjach państwowych, między innymi w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, Prokuraturze w Leżajsku czy Sądzie Rejonowym w Rzeszowie i nakłanianie do wręczenia łapówki byłej prokurator apelacyjnej w Rzeszowie, Annie H. Zbigniew N. miał również udzielić dwóm ciężarnym kobietom pomocy w przerwaniu ciąży, a jedną z nich w czasie śledztwa miał nakłaniać do składania w prokuraturze nieprawdziwych zeznań i zatajenia prawdy. N. nie przyznaje się do winy.

Katarzyna Szczyrek

16-04-2019
11:20
szkodnik PIS

jedna ukradła majtki druga wzieła w łape trzeci namawia do aborcji i też bierze w łapę o ilu jeszcze prokuratorach rzeszowskich napiszą ,przecież to łajzy i nieroby przez których cierpią normalni ludzie np. dzieci,czas te hołotę scigać i pisać jak pracują

16-04-2019
13:41
Romek

Teraz jest akcja obywateli i członków z KE polowania na marszałka,szukanie może są jakieś haki.Może wyrzucił gdzieś papierosa i spalił się śmietnik a może zrobił komuś jakąś przyjemność albo szkody,zawsze się coś znajdzie i przylepi.Bo trzeba jasno powiedzieć że wnioski jakie składa koalicja PO-PSL-Nowoczesna w Sejmie sa nieskuteczne.Ale marszałek Sejmu Tonald też nie jest bez winy bo gdy był w latach 2002 to poręczył osobiście za oszustów z Gdańska i tym samych spółka rzeszowska do dziś nie odzyskała ponad 1 mln $.A prawo chyba mówi jasno jak dłużnik nie ma z czego spłacić zobowiązań to spłaca długi poręczyciel.

16-04-2019
13:41
Agata

Były w dawnych czasach w domach takie wyszywane makatki z napisem,,Zgoda buduje ,niezgoda rujnuje,,. Bardzo szkoda, że bliska koleżanka Anna z uczelni nie pamięta już tych napisów. Kariery w prokuraturze wielkiej już razem nie zrobią.Ale za ta lokalna prokuratura już nie odzyska zaufania wśród mieszkańców miasta.A wszystko co się dzieje na Podkarpaciu w prokuraturze na ,, samej górze,, opisała już w 2012 r.blogerka w artykule ,,Nietykalni,,. Jej poprzedniczka również Anna P.która została przez ochronę złapana na kradzieży bielizny osobistej na polecenie prokuratora generalnego wylądowała w prokuraturze w Tarnowie.

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)