Forum

W mieście powstanie centrum przesiadkowe
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
15-04-2019
12:39

SĘDZISZÓW MŁP. Arriva wycofuje się z wożenia pasażerów i władze poszukują nowego przewoźnika.

W Sędziszowie Młp. na placu obok poczekalni kolejowej ma powstać komunikacyjne zintegrowane centrum przesiadkowe m.in. dla autobusów. Na razie gotowa jest dokumentacja techniczna tego miejsca. Zaplanowano przebudowę wiaty obecnego dworca autobusowego i w połowie tego placu wybudowana zostanie poczekalnia dla podróżnych.

- Jeszcze do końca czerwca na terenie gminy Sędziszów Młp. i powiatu ropczycko-sędziszowskiego podróżnych ma wozić Arriva – mówi Bogusław Kmieć, burmistrz Sędziszowa Młp. – Autobusy tej firmy będą wykonywać usługi przez wakacje. Później jednak transportem musi zająć się inna firma i obecnie jej poszukujemy.

Była szansa, że z Sędziszowa Młp. do Rzeszowa mogłyby jeździć autobusy MPK. W tej sprawie odbyły się nawet dwa spotkania między władzami Sędziszowa Młp. a Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Jednak burmistrz odstąpił od tego pomysłu, bo planowano jedynie kursy ze stolicy Podkarpacia do Sędziszowa, a to za mało. Okazuje się, że na tej trasie nie potrzeba miejskich autobusów, bo jeżdżą już na niej prywatni przewoźnicy. Władzom natomiast zależy na uruchomieniu połączeń między wsiami na terenie gminy Sędziszów Młp. Tam jednak MPK nie mogłoby wykonywać kursów.

Obecnie 300 metrów od poczekalni PKP, obok peronów, budowany jest nowy kolejowy innowacyjny dworzec systemowy i ma być gotowy na wiosnę przyszłego roku. Stary natomiast budynek dworcowy ma być rozebrany. Obok zaś, tam gdzie jest pięć stanowisk autobusowych, ma powstać zintegrowane centrum przesiadkowe dla autobusów, busów, rowerów i taksówek. W związku z tym zbudowana będzie klimatyzowana poczekalnia dla podróżnych (za 2 mln ze środków w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, która ma być gotowa w 2022 r.) oraz parking na 108 miejsc za 1 mln zł z budżetu gminy Sędziszów Młp.

Mariusz Andres

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)