W Rzeszowie będzie “zielona fala”
Przeczytaj oryginalny post blogu
17-05-2012
06:08
paulina

RZESZÓW. Zmiana ustawienia sygnalizacji świetlnej ma rozładować korki.

Super Nowości już wielokrotnie na przestrzeni kilku lat pisały o tym, żeby w Rzeszowie wprowadzono tzw. “zieloną falę”, tak żeby…

17-05-2012
08:57
Robert

Spoko może być zielona ale czy Pan Prezydent, znowu nie zmarnuje Naszych pieniędzy /mówię o podatnikach/ wybudował światła na ul.Krakowskiej gdzie działa tylko światło ostrzegawcze , następny bubel to światła na ul. Szopena skrzyżowanie z ul.Słowackiego nigdy nie działały tak jak miały działać i kto za to płaci?

17-05-2012
09:15
Rzeszowianka

Światła na Krakowskiej były potrzebne do czasu wybudowania wiaduktu, teraz są zbędne, choć ludzie dalej jeżdżą tym skrzyżowaniem, a wiadukt miał to ograniczyć, a nawet prawie wyeliminować przejeżdżanie na wprost, pewnie (odpukać) dopóki jakaś kolizja się nie wydarzy przejazdy na wprost nadal będą "otwarte".

17-05-2012
10:30
mozambik

Nie wierzę juz w zadne obietnice ratusza – skoro dopiero teraz pomysleli o zielonej fali znaczy ze są zacofani jak murzyni w Zimbabwe – takie rozwiązanie swiat stosuje od dziesięciolecia – ratuszem powinien rządzić ktoś młody kto ma pojęcie co to informatyka i cyfryzacja – nie będziemy sie rozwijać rządzeni umysłem 72 latka z pzpr – owskim rodowodem a tłumaczenie ze takie rozwiązania juz dawno powinny być stosowane szczególnie w stolicy pozal sie boszsze innowacji jest po prostu żenujące szczególnie kiedy wydaje się tyle pieniędzy na niepotrzebne sprawy jak np kładka zero a wszystko pod hasłem promocji miasta – miastu nie potrzeba promocji wsród mieszkańców – tu trzeba budować markę miasta ale tego się nie zrobi kiedy u steru siedzi 72 letni staruszek

17-05-2012
22:07
www

Hmmmm – może jestem niekumaty ale wytłumaczcie mi jak zielona fala ma upłynnić ruch? Co z tego że odkorkuje ruch w jednym kierunku – przecież w porzeciwnym kierunku jazdy te same ustawienia świateł spowodują efekt dokładnie odwrotny: czerwoną falę.

17-05-2012
23:02
Pietia

już raz takie coś działało, ratusz wydał pieniądze (nasze zresztą) i co teraz znów trzeba zasilić komuś kieszeń ? koordynacja fajna rzecz…tylko żeby to skutecznie działało to po pierwsze trzeba wyeliminować wszystkie zielone strzałki które skutecznie zakłócają tą falę, po drugie trzeba nauczyć kierowców jak należy ruszać spod sygnalizatorów bo mam wrażenie że większość kierowców nie ma o tym zielonego pojęcia…stoi pierwszy to przecież wystarczy jak spokojnie włączy bieg jak się włączy zielone, dłubnie w nosie, porozgląda się i może poooowolutku ruszy a cenne sekundy uciekają…ale co tam przecież ja pojechałem…reszta niech sobie stoi :)
Poza tym Rzeszów potrzebuje zarządzania ruchem nie liniowego tylko obszarowego ponieważ każda ulica pomiędzy skrzyżowaniami zasilana jest ruchem z bocznych wlotów a to w skuteczny sposób zakłóca koordynację.
A nawiązując do wypowiedzi jakiegoś taksówkarza "pana Wojciecha" to 70% taksówkarzy powinno się nauczyć jeździć od nowa – w szkole jazdy uczą zmiany pasa ruchu z kierunkowskazem, nie wymuszania pierwszeństwa, uczą jak czytać znaki i pionowe i poziome…od wielu dni obserwuję na drodze jednokierunkowej (oś Sportowa) taksówkarza jadącego pod prąd i jeszcze pyskującego jak się mu zwróci uwagę…

18-05-2012
08:15
Robert

Mamy wszyscy rację mówię o piszących ale co my możemy zrobić nic i tak zrobią jak chcą !!!!!

18-05-2012
17:57
Stefan

O Boże, zielona fal – rozwiązanie ponadepokowe na miarę stolycy innowacji.

19-05-2012
07:57
Joanna

Mieszkam na ul. Dąbrowskiego i wiem ,że na skrzyżowaniu Dąbrowskiego z Podkarpacką cały wtorek ruchem kierowała policja, także tam chyba nie było szans stanąć na czerwonym świetle. Poza tym codziennie jeżdżę do pracy obwodnicą i jeśli ruszam na skrzyżowaniu na zielonym świetle to raczej nie mam problemu płynnie dojechać na Armii Krajowej. Wystarczy jechać przepisowo.

19-05-2012
18:30
gnida dworska

za tę kładkę yrwałbym torbę rzecznikowi dziada

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.