Walka z wiatrakami
Przeczytaj oryginalny post blogu
31-01-2012
15:30
paulina

RZESZÓW. Gorąca sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Blisko sto osób protestowało wczoraj w czasie sesji sejmiku wojewódzkiego przeciwko planom budowy na Podkarpaciu elektrowni wiatrowych. Manifestanci chcieli przedstawić radnym swoje racje. Przewodnicząca sejmiku Teresa Kubas-Hul odmówiła prowadzenia tego punktu do porządku obrad twierdząc, ze nie zostały zachowane wymogi…

01-02-2012
11:26
Jasia

W Austri stoją wiatraki i tam nikomu nie przeszkadzają tylko u nas chcąc cos zrobic to zaraz wielcy ekolodzy się odzywają

02-02-2012
00:32
ROMAN

energia coraz droższa – energia wiatrowa to przyszłość – ale jak zwykle u nas władza puszcza temat bez konsultacji i wyjaśnień i taki efekt- polecam strony polskie i zagraniczne[ http://www.Windenergy.pl

03-02-2012
18:12
gosc

proszę porównać odległości wiatraków od domostw…

03-02-2012
22:59
eses

Ludzie głupie nic nie rozumią, ktoś coś powie i drugi powtarza nie wiedząc o co chodzi. Prawda jest taka, gmina miała bić kokosy na nich, lecz jak sie okazało podatek jest od budowli, a nie od najważniejszego urządzenia w wiatraku – generatora czy jak sie to zwie.Miały być setki tysięcy dochodzu do budżetu gminy a jak sie okazało raptem ok 100 tys. zł miała by gmina dostawać rocznie.

Czysta energia, 0 zanieczyszczeń, może tam jakieś infradźwięki wytwarza, ALE ZA GRANICĄ WIATRAK ZA WIATRAKIEM STOI, i ch*** im to przeszkadza….. !

07-02-2012
10:03
Danka

Tylko ignorant powie, że wiatraki to cudowne źródło energii. Mówią tak ci, co albo mają w tym interes, albo mieszkają daleko od tego dziadostwa. Wystarczy choć trochę podstawowej wiedzy z fizyki, aby wiedzieć, że przemysłowe farmy wiatrowe stawiane ludziom pod oknem, to koszmarne zagrożenia dla ich zdrowia, nie mówiąc już o utracie wartości domów i gospodarstw. Idę o zakład, że autor krytycznego listu wobec protestujących inaczej pisałby, gdyby te potwory miały stanąć przed jego domem. Ciekawe, czy byłby zachwycony, że jego dom w ciągu paru miesięcy stracił połowę na wartości, a notoryczny szum wiatraków nie daje mu spać! Tego tez należy więc życzyć wszystkim tym, którzy bezczelnie krytykują protestujących mieszkańców okolic, gdzie planuje się budowę farm. Ludzie walczą tylko o godne życie.

10-06-2012
11:15
gość

W Polsce jest ponad 3 tysiące odwiertów wód geotermalnych zabezpieczonych , gdzie w innych krajach z takimi możliwościami nikt by sie nie bawił w wiatraki , które są kontrowersyjnym tematem. Proszę zajrzeć do Ciechocinka i zobaczyć możliwośći z tego tytułu, niestety lobby energetyczne jest tak silne że nasze władze po prostu zbyt są uległe na ten argument , a źródła energii to nie tylko prąd. Po drugie trzeba pamiętać iż tereny na którym stoja wiatraki przekształcone są na przemysłowe, co samo w sobie już jest zastanawiające, szczególnie dla osób szukających atrakcyjnych miejsc do odpoczynku, a dziś takie osoby właśnie windują wartość działek i nieruchomości na podkarpaciu, bo napływowi rolnicy stanowią niewielką część. Trzeba pamiętać że zyski z wiatraków a spadek środków z turystyki również może być nieopłacalny w szerszej perspektywie . Jak widać po ogólnych komentarzach brakuje w temacie wiatraków fachowej oceny specjalistów z dziedzin które są wymieniane w tejże tematyce, jako za i przeciw,a to powinno być sygnałem dla rządu o braku czytelności w tym zagadnieniu, co w trosce o społeczeństwo, przyrodę oraz gospodarkę powinno być fachowo przeanalizowane. Moim zdaniem wiatraki moga i powinny być, ale nie porozsrywane po całym obszarze lecz powinien to byc program rządowy a wiatraki powinny być usytuowane w większych odrębnych skupiskach, takie odpowiedzialne gospodarowanie przyniesie zyski , uspokoi społeczeństwo, da szansę na przetrwanie atrakcji turystycznych oraz ocali różne gatunki przede wszystkim wśród ptactwa. Takie pojedyncze porozrzucane wiatrofarmy zaśmiecają tylko krajobraz i wprowadzają chaos przestrzenny.

10-02-2013
15:32
władziu

dla mnie najlepszą konsultacją byłoby zamieszkanie obok takiego wiatraka. więc zapytajmy tych którzy juz mieszkają w pobliżu wiatraków.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.