Walka zakazami z nałogami to porażka
Przeczytaj oryginalny post blogu
09-07-2012
10:30
Redaktor

Jutro na sesji Rady Miasta rzeszowscy radni zajmą się palącym problemem, który wywołuje sporo emocji i podzielił mieszkańców.

Chodzi o wprowadzenie zakazu palenia papierosów w popularnych ogródkach piwnych w Rynku. Po cichu liczę, że radni otrzeźwieją z upałów i sami “zakiepują”  konflikt – zrzucając ten punkt z porządku obrad. I żeby…

09-07-2012
14:33
katolik

A masz lepsza propozycje ?
Chcialbym poczytac jaka. Obecne wychowanie bezstresowe widac jakie daje rezultaty.
Stare metody wychowaly nas i swiat wygladal wtedy inaczej. Moze byl lepszy. Ocen sam.

10-07-2012
11:09
Natalia

Ktoś gdzieś napisał, że tak naprawdę nie idzie tu o zbożne cele i wielkie zdrowotne idee, a że jest to majstersztyk politycznego PR-u i się z tym akurat zgadzam. Na majstersztyk to dla mnie za mało, ale na PR-owskie zagranie na wysokim poziomie – jak ulał.
Całkowicie zgadzam się z redaktorem Mariuszem, co do "walki z uzależnieniami" i odgórnej sterowalności jako formie skutecznej w walce z tymiż. Może, zanim ktokolwiek za cokolwiek się weźmie, spróbuje zapoznać się z tematem?! I tylko właściwie dlaczego się czepiam, skoro traktuję tego rodzaju aktywność jedynie w kategorii działań PR:p

10-07-2012
16:21
stary

prosto z sesji rady miasta:
Radni przeciwni zakazowi palenia na rynku

Nie pomogły płomienne przemówienia radnego PiS Roberta Kultysa, który mówił m. in. o szkodliwości palenia, o tym, że przeszkadza ono korzystającym z ogródków oraz o tym, że cały współczesny świat zaczyna walczyć z tytoniowym nałogiem. Miejscy rajcy, reprezentujący różne kluby, nie poparli tej inicjatywy. Radna Marta Niewczas (SLD) mówiła, że nie widzi powodu, by dyskryminować palaczy, radna Jolanta Kaźmierczak powoływała się na "Ustawę o ochronie przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych". – Są w niej wyliczone miejsca, które powinny być wolne od dymu. Nie ma tam słowa o ogródkach – mówiła Kaźmierczak. Za wprowadzeniem zakazu palenia w ogródkach byli radni PiS i Andrzej Dec z PO, w sumie 9 radnych, przeciw było 10 rajców, od głosu wstrzymało się czterech (reprezentujących m. in. SLD).

panie Mariuszu ciekawe czy panu uda sie zatrzymac swoj nalog bez zakazow, czy bedzie porazka

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.