Wieczór poświęcony Franciszkowi Kotuli
Przeczytaj oryginalny post blogu
25-04-2013
10:25
Redaktor

RZESZÓW. 22 kwietnia upłynęła 30. rocznica śmierci regionalisty Franciszka Kotuli, założyciela miejscowego Muzeum Etnograficznego.

W piątek (26 kwietnia) o godz. 18 w siedzibie Muzeum w Rynku odbędzie się spotkanie wspomnieniowe. Będzie ono poświęcone śpiewakom i muzykom ludowym, których swego czasu badał Franciszek Kotula (książka „Muzykanci”).

Gościem wieczoru będzie Andrzej Bieńkowski, autor książki „Ostatni wiejscy muzykanci”. Muzeum Etnograficzne przygotowało…

25-04-2013
15:11
iza

Z doc. Franciszkiem Kotulą łączą mnie osobiste wspomnienia. Tak się złożyło, że musiałam osobiście w 1981 lub 1982 roku udać się do Niego (pamiętem, że mieszkał na ul. Pułaskiego) z bukietem kwiatów, aby przeprosić za nieodpowiednio wydrukowany tekst w "Nowinach". Uroczy gawędziarz i znawca ziemi rzeszowskiej jak mało kto.

Właśnie wróciłam z pogrzebu W. Nycza. Spoczął na Powązkach Wojskowych, w alei niedalego ofiar katastrofy smoleńskiej. Rzeszowiacy dopisali – Ci oficjalni (władze Rzeszowa – piękny wieniec od Prezydenta Miasta) jak i przyjaciele i znajomi. Eskadra samolotów przecięła niebo nad cmentarzem jak najniżej się dało. Kolejny rzeszowski podniebny orzeł zgubił skrzydła. Dołączył do Witka i Janusza.
Smutek i jeszcze raz smutek że tak wcześnie odszedł.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.