Wielkie oszustwo z tradycyjną żywnością
Przeczytaj oryginalny post blogu
09-02-2012
22:03
paulina

PODKARPACIE. Niektórzy producenci oszukują klientów dodając do tradycyjnych wyrobów konserwanty.

Na rynku coraz więcej pojawia się produktów, których nazwa lub etykieta sugeruje nam, ze są to produkty tradycyjne, powstałe na bazie starych receptur. Niestety cześć producentów, a chodzi o dwie dość znane marki obecne na polskim rynku, podszywa się pod produkty tradycyjne i oszukuje konsumentów.

- Dostaję sygnały z Inspekcji Handlowych z całej Polski o tym, że pojawia się na rynku żywność nazywana przez producentów tradycyjną, a zawierająca konserwanty – mówi Jerzy Wiśniewski, Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. – Wiem, że Inspekcja Handlowa nałożyła na pewne przedsiębiorstwa spore kary finansowe. Jest to oczywiste wprowadzenie konsumentów w błąd i będziemy…

10-02-2012
10:40
ZB

Panie Arturze jak się powiedzialo "A" należy powiedzieć i "B".Dlaczego my konsumenci mamy być wiecznie oszukiwani przez takich cwaniaków.Proszę podać nazwę tych firm.

10-02-2012
10:40
all

Chwileczkę, czy ochrona oszustów jest z urzędu? Dlaczego nie podajecie nazw firm, które naszym kosztem czerpią dodatkowe zyski. Oszukują, celowo wprowadzają w błąd i nikt nie poda ich nazwy?
Kto jest dla was ważniejszy? Dla kogo pracujecie?

10-02-2012
11:19
Artur Getler

Śpieszę z odpowiedzią. W wypadku obydwu firm decyzje inspekcji są jeszcze nieprawomocne. Jedna zapadła już w UOKiK ale firma może odwołać się do Sądu Administracyjnego. Druga firma z kolei została skontrolowana przez Inspekcję Handlową i sprawa trafiła do UOKiK, który bada sprawę.
Istnieje więc możliwość, w prawdzie teoretyczna, że może coś się w sprawie zmienić. Podanie nazwy firmy na tym etapie jest jeszcze ryzykowne z względów prawnych.
Pozatym zachęcam do lektury całego tekstu w weekendowym wydaniu Super Nowości. Z jego treści można się dowiedzieć więcej, chociaż informacje nie są podane wprost. Znajdują się tam m. in. wiadomości jak sprawdzić, które produkty faktycznie są tradycyjne i spełniają rygorystyczne normy, jakie są takim produktom stawiane.
Doradzam nie oceniać artykułu tylko na podstawie krótkiej internetowej "zajawki", bo to zaledwie 1/5 całego tekstu.
Z poważaniem,
Artur Getler

10-02-2012
11:19
all

Podając nazwy tych firm, dostałyby one od konsumentów tak po kościach, że już żadna inna firma nigdy więcej nie zdecydowałaby się na próbę oszustwa konsumenta. Do dzieła – możemy na tym tylko zyskać.
Inaczej za miesiąc będziemy czytać podobny artykuł, za dwa następny i tak bez końca. Firmy czuja się bezkarne, bo kara jakiegoś urzędu jest śmiesznie mała i można się w nieskończoność odwoływać. Jedyne czego boją się takie firmy jest odwrócenie się konsumentów. Więc proszę to wykorzystać i popracować trochę dla nas, konsumentów.

11-02-2012
13:49
zombi

szanowni państwo ,jeżeli podrabia się banknoty w taki sposób,że ekspertom trudno jest je odróznić jaki problem na opakowaniu napisac produkt extra.Nawet posiadając jakiś certyfikat z racji zysku co ktorąś partię mozna wypuścić jako totalny syf.Każdy kto cokolwiek nam oferuje nie robi tego aby nas uszczęsliwić ,ale zeby na nas zarobić.Nic nowego ,ot tylko przypomnialem.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.