Wójt nadal chce zamknąć naszą szkołę
Przeczytaj oryginalny post blogu
28-02-2012
22:31
paulina

WIĄZOWNICA, PIWODA.  Uchwała o likwidacji  gimnazjum w Piwodzie "spadla", ale …

Wczoraj (27 lutego) kilkadziesiąt osób przyszło pod Urząd Gminy w Wiązownicy, by zaprotestować przeciwko likwidacji gimnazjum w Piwodzie, do której dąży wójt gminy, Marian Ryznar. Do głosowania nad uchwałą  w tej sprawie jednak nie doszło, bo wnioskodawca, czyli włodarz gminy sam poprosił o "zdjęcie" jej z porządku obrad. Nie oznacza to jednak, że zdanie zmienił. – Chcę się jeszcze skonsultować z kuratorium oraz związkami zawodowymi – powiedział M. Ryznar.

"Mała szkoła wielka duchem", "Nie odbierajcie dzieciom radości z powodu oszczędności" "Uczeń nie na sprzedaż" oraz "Zrezygnujmy z fontanny, dajmy…

29-02-2012
10:23
Zuzia

Te konsultacje to próba nacisku na zmianę opinii Kuratora i związków w sprawie likwidacji? Straszy się mieszkańców, to może i instytucje ulegną presji.

29-02-2012
12:16
Stella van Gent

Szkoły powinny podlegać pod kuratorium.A na terenie gminy powinien być powołany dyrektor Zespołu Szkół Gminnych,podlegający bezpośrednio kuratorowi oświaty i wychowania.Władze gminne nie powinny mieć nic do szkół!

29-02-2012
20:24
Przedczorajszy

I już zwołana została kolejna sesja, tym razem na 8 marca, w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół w Piwodzie i nieuwzględnienia opinii kuratorium i związków zawodowych przy likwidacji gimnazjum. Gdzie te zapowiadane konsultacje?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.