Wotum nieufności wisi nad głową ministra zdrowia
Przeczytaj oryginalny post blogu
29-11-2012
12:48
Redaktor

WARSZAWA. W jakim kraju żyjemy! Ciężko chore dzieci są odsyłane ze szpitali.

- To wielki wstyd, że dzieci są nieleczone, że są odsyłane z oddziałów dziecięcych – powiedział na konferencji prasowej poświęconej służbie zdrowia Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że jeśli sytuacja nie poprawi się w ciągu tygodnia, złoży wniosek o wotum nieufności dla Bartosza…

29-11-2012
15:41
Ambroży

Popieram w całej rozciągłości – zero pracy perspektywicznej w tej materii, ale czego się spodziewać po zwykłym lek.med?? żądnym kariery ??

30-11-2012
09:13
pniok rzeszowski

Jezeli Ministerstwo Zdrowia nie ma pieniedzy na leczenie chorych to PO CO DAJE PREMIE DYREKTOROM SZPITALI ??
Mozna te kwoty (premie) przeznaczyc na leczenie chorych skoro brakuje na ten cel.
A dyrektor przeciez dostaje pobory za prace i wszelkie dodatkowe wyludzanie wynagrodzen to chamstwo.
Jak dyrektorowi szpitala nie pasuje praca za takie pobory ktore dostaje to nikt go nie trzyma moze sie zwolnic. Przyjda inni na jego miejsce. Ludzie szukaja pracy w Polsce.

30-11-2012
11:37
iza

Może zlikwidować ten wrzód jakim jest NFZ? Ta biurokracja kosztuje.
Wprawdzie szpitale wysokospecjalistyczne są finansowane na innych zasadach i pieniądze przekazuje Ministerstwo Zdrowia, ale w całej służbie zdrowia trzeba zmienić organizację.

Swoją drogą to polska specjalność – płacić wysokie premie za niewykonanie zadań, a nawet za spowodowane strat patrz: stadion narodowy, autostrady, spólki skarbu państwa, szpitale itd.

01-12-2012
15:55
Ambroży

iza – samo zlikwidowanie NFZ nic nie zmieni , jeśli resortem rządzi klika nieudaczników i karierowiczów . Sam początek dała pani Kopaczowa , potem dwaj członkowie hazardówki mieszają bez jakiejkolwiek wypracowanej koncepcji , która powinna być uzgodniona na parlamentarnym szczeblu ponadpartyjnym i związkowym umożliwiającym skuteczne niezakłamane dążenie do poprawy tego stanu rzeczy. Obecnie trwa cyrk nie tylko w zbieraniu składek ubezpieczeniowych wynikły z umów śmieciowych, pracy na czarno, wyprowadzania składek na sąsiednie kraje w sytuacji gdy te same osoby korzystają na swoje dzieci z innych środków samorządowych zapomogi. Trzeba powiedzieć jasno cwaniakom : albo rybka , albo pipka – chcesz korzystać z ubezp. płacąc niższe składki , wara od korzystania ze środków pomocowych. Inna sprawa to niszczenie po kolei sanatoriów i wyprzedaży za bezcen przy jednoczesnym uniemożliwieniu leczenia polakom (wiadomo że ceny pójdą znacznie w górę) . Sprawę rejestracji do specjalistów też trzeba unormować , też blokując ustawianie się np. w trzech kolejkach. Ustalanie co dwa miesiące listy leków refundowanych to kolejny absurd i jest jasne że od mieszania w coraz mniejszym budżecie na dopłaty lepiej nie będzie , poza tym że lekarzom przybywa pracy. O zbawiennej regule mającej uzdrowić sytuacje na Podkarpaciu poprzez istnienie prywatnej Rudnej nie będę pisał , bo temat dla mnie nie do śmiechu skoro jedni i ci sami "specjaliści " robią lepiej lub gorzej to samo w dwu różnych miejscach i jak ktoś pisał mylą się w ilości czasu pobytu pacjenta na swoją korzyść ?.
To tylko niektóre rzeczy w pierwszym wątku – drugiego nawet nie rozwijam – masz rację w większości i jeszcze wielu , wielu nie wymienionych przypadków , choćby olbrzymich nagród w ministerstwach , choćby takich , jak ta W.Pawlaka rzucona na pożegnanie kumplom!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.